Za granicą wciąż piękna, słoneczna pogoda. Nawet jeśli na niebie pojawią się chmury, to tylko na chwilę. "Najchłodniej" jest w Portugalii, bo 21 st. C. W pozostałych miejscach pogoda jest po prostu wyborna. Najgorętszym krajem wciąż jest Turcja.
Turystów wypoczywających nad polskim morzem temperatura nie rozczaruje - będzie wynosić nawet od 30 st. C. Woda w Bałtyku będzie miała od 17 do 19 st. C. Jednak urlopowiczom doskwierać będą deszcze i burze, co przeszkodzi w pójściu na spacer czy wylegiwaniu się na plaży.
Bułgaria, Francja, Hiszpania, Grecja to kraje, gdzie pogoda jest klasycznie letnia. Świeci słońce, temperatury nie spadają poniżej 27 st. C. Są to obecnie miejsca idealne do aktywnego wypoczynku. Dla amatorów upałów z prawdziwego zdarzenia aura jest najlepsza w Chorwacji, Turcji i we Włoszech. W tym ostatnim kraju na niebie nie będzie jutro ani jednej chmurki.
Najcieplej będzie w Nikozji na Cyprze - 39 st. C oraz tureckim mieście Antalya, gdzie temperatura wyniesie tyle samo. "Najchłodniejszym" kurortem znowu będzie Porto - tam jutro ma być 21 st. C. Jedynym miejscem, w którym w poniedziałek warto mieć ze sobą parasol jest region Bordeaux, mogą tam bowiem wystąpić przelotne burze.
Zobacz więcej na wideo:
I na zdjęciach:
Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W niedzielę do Polski dotrze niż genueński, który przyniesie ze sobą deszcz. Opady, tak potrzebne o tej porze roku, nie opuszczą nas tak szybko. W kolejnych dniach pojawią się w wielu regionach kraju. Synoptyk tvnmeteo.pl Tomasz Wakszyński sprawdził najnowsze prognozy, gdzie deszczu będzie najwięcej.
Niż genueński dotrze do Polski. Gdzie spadnie najwięcej deszczu
Pogoda na jutro, czyli na niedzielę 23.03. W nocy spodziewany jest stopniowy wzrost zachmurzenia, miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W dzień strefa opadów będzie wędrować przez kraj.
Zorza polarna rozświetliła niebo w nocy z piątku na sobotę. Jest szansa, że niezwykłe zjawisko może znowu pojawić się nad Polską. "Kolejne zorze są w drodze!" - napisał w mediach społecznościowych popularyzator astronomii Karol Wójcicki. Sprawdź, kiedy znów warto spojrzeć w niebo.
"Kolejne zorze są w drodze"
Środkowa Hiszpania znalazła się pod wodą po ulewach, jakie nad kraj przyniosła burza Martinho. W piątek pod wodą znalazła się część miasta Avila, gdzie woda zalała dom opieki dziennej i konieczne były ewakuacje. W Madrycie władze z niepokojem obserwowały rosnący stan wody rzeki Manzanares.
Hiszpania pod wodą. Problemy z dojazdem do Madrytu
Ośmiornica na grzbiecie rekina - taki widok udało się uwiecznić badaczom z Nowej Zelandii. Na nagraniu widać pomarańczowego głowonoga przycupniętego między płetwami ostronosa atlantyckiego. Naukowcy przyznali, że trudno im wyjaśnić, w jaki sposób doszło do spotkania tych dwóch gatunków.
Ośmiornica jechała na grzbiecie rekina. Nagrali ją badacze
W sobotę odbędzie się kolejna odsłona symbolicznej akcji Godzina dla Ziemi, gdy na 60 minut zgasną światła. W tym roku tematem przewodnim akcji jest bioróżnorodność. Jak opowiadał na antenie TVN24 Dariusz Gatkowski z WWF Polska, utrata gatunków i spadek liczebności populacji ma realny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Do ochrony zasobów przyrodniczych niezbędne jest jednak działanie ze strony rządu.
Jeden z podleśniczych z Turka (woj. wielkopolskie) pokazał, jak wygląda jego codzienność. Na nogawce jego spodni osiadło kilkanaście kleszczy. Pajęczaki te są aktywne od dawna, jednak z uwagi na coraz wyższą temperaturę pokazują się chętniej. Jak chronić się przed ukąszeniem i co robić, gdy już do niego dojdzie?
Aż strach patrzeć na to nagranie. Nogawka spodni cała w kleszczach
Wulkan Lewotobi Laki-Laki, który położony jest na indonezyjskiej wyspie Flores, w czwartek i piątek pokazał swoje groźne oblicze. Na Flores obowiązuje najwyższy stopień stanu alarmowego. Są informacje o osobach, które odniosły obrażenia na skutek kontaktu z popiołem.
Wielka chmura parzącego popiołu spadła na wyspę w Indonezji
Już za kilka dni Słońce nad naszymi głowami będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Nadchodzi częściowe zaćmienie Słońca, a więc zjawisko, podczas którego część naszej dziennej gwiazdy zostanie przysłonięta przez Księżyc. Jak przygotować się do obserwacji?
Naukowiec z Irlandii Północnej odkrył superzmysł, dzięki któremu foki są wspaniałymi nurkami. Zwierzęta te wiedzą, jaki mają poziom tlenu we krwi. - To jedno ze zwierząt najlepiej przystosowanych do życia - powiedział doktor Chris McKnight, pracujący na szkockim University of St. Andrews
Foki mają "superzmysł", dzięki któremu nie toną
Mieszkańcy stanu Indiana mają za sobą trudną noc. Przez region przeszły silne burze, miejscami przynosząc ze sobą również tornada. Jeszcze nad ranem prądu pozbawionych było ponad osiem tysięcy gospodarstw domowych.
Noc ze środy na czwartek przyniosła im serię tornad. Zniszczenia są ogromne
Dla Stanów Zjednoczonych to nie jest łatwy pogodowo czas. Na centralne części kraju ponownie natarła silna zimowa burza, przynosząc bardzo intensywne opady śniegu, porywisty wiatr, zamiecie oraz ryzyko tornad. Meteorolodzy są jednak zdania, że zjawiska nie będą aż tak poważne, jak te, które przetoczyły się w ubiegłym tygodniu.
Burze śnieżne. Alerty wysłano do siedmiu milionów osób
Wiosna kalendarzowa rozpoczęła się w piątek 21 marca. Dzień wcześniej powitaliśmy astronomiczną. Ta pora roku przyniesie wiele ciekawych zjawisk astronomicznych, jak na przykład częściowe zaćmienie Słońca czy rój Lirydów. Będzie też można zobaczyć na niebie Jowisza - największą planetę Układu Słonecznego.
Przywitaliśmy kalendarzową wiosnę
- Źródło:
- Time and Date, PAP, tvnmeteo.pl
Lądownik Blue Ghost, który na początku marca wylądował na powierzchni Księżyca, dostarczył mnóstwo zdjęć i danych. Na szczególną uwagę zasługuje fotografia w bardzo dużej rozdzielczości, przedstawiająca zachód słońca na powierzchni satelity Ziemi. NASA pokazała ją podczas wtorkowej konferencji, wieńczącej misję lądownika.
Tak wygląda zachód słońca na Księżycu
Greenpeace musi zapłacić firmie energetycznej Energy Transfer blisko 667 milionów dolarów odszkodowania - orzekł w środę sąd stanu Dakota Północna. Sprawa ma związek z protestami przeciwko budowie rurociągu Dakota Access, w które przed laty zaangażowała się organizacja. Greenpeace planuje apelację, w przeciwnym razie może mu grozić bankructwo.
Czy w pierwszy dzień wiosny szczególnie łatwo ustawić jajko w pionie? Czy moment równonocy ma wpływ na jakość wody w rzekach i oceanach? Momentowi rozpoczęcia astronomicznej wiosny towarzyszy wiele ciekawostek, przesądów, legend i podań - w niektórych z nich tkwi ziarno prawdy.
Czy w równonoc łatwiej ustawić surowe jajko pionowo?
- Źródło:
- Reader's Digest, Washington Post, Ocean Clock, "Z głową w gwiazdach", Time and Date, Times of Israel
Populacja wróbla w Polsce zmniejszyła się o około 1,5 miliona par lęgowych. To oznacza ponad 20-procentowy spadek ich liczebności. - Kiedyś stada wróbli liczyły po kilkaset osobników, dziś widok kilkudziesięciu jest rzadkością - powiedział ornitolog profesor Grzegorz Neubauer.