Noc będzie spokojna, pogodna, ale bardzo zimna. Poranki o tej porze roku przy tak wyżowej aurze są mroźne. Nie inaczej będzie we wtorek.
Wtorek zapowiada się w całej Polsce słoneczny. W zachodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Z czasem będzie ono wzrastać i na północnym zachodzie należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.
Temperatura maksymalna, od 7 st. C na Podlasiu do 15 st. C na Dolnym Śląsku. W czasie dnia wiał będzie dość silny wiatr z południa. W porywach może on osiągnąć prędkość 50-70 km/h.
W Polsce północno-zachodniej na termometrach zobaczymy od 11 st. C w Słupsku i Bydgoszczy, 12 st. C w Kołobrzegu oraz Koszalinie, do 14 st. C w Gorzowie Wielkopolskim. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się w Szczecinie, Kołobrzegu oraz Gorzowie Wielkopolskim.
W rejonie Zatoki Puckiej, Zatoki Gdańskiej oraz w północno-wschodniej części kraju zapowiada się pogodny i słoneczny dzień. Od 7 st. C w Suwałkach, 10 st. C w Gdańsku do 12 st. C w Toruniu.
Mieszkańcy Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia mogą we wtorek liczyć na równie ładną pogodę. Na termometrach od 8 st. C w Białej Podlaskiej i 9 st. C w Lublinie do 12 st. C w Łodzi.
W Polsce południowo-zachodniej będzie najcieplej. Od 11 st. C w Piotkowie Trybunalskim, 12 st. C w Częstochowie, Koninie i Kłodzku do 14 st. C w Opolu i 15 st. C we Wrocławiu. W południowo-wschodniej części kraju od 9 st. C w Zakopanem i w Zamościu, do 13 st. C w Kaliszu.
W Warszawie 10 st. C
W Warszawie dzień zacznie się słonecznie. W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego. Na termometrach słupek rtęci nie przekroczy 10 st. C. W południe na barometrach, 1003 hPa. Ciśnienie będzie spadać.
Ciśnienie spada, ale biomet korzystny
We wtorek będzie słonecznie, pogodnie i przyjemnie, bo nawet jeśli pojawi się deszcz, to nie będzie go zbyt dużo. Najchłodniej będzie w Suwałkach, tam tylko 7 st. C, w centrum od 10 do 13 st. C. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu, 15 st. C. Silny wiatr, w porywach osiągający 60-70 km/h, może momentami zwiększać odczucie chłodu.
Wilgotność względna wzrośnie do 80 proc. w Polsce północno-zachodniej. Tam będzie najwyższa, ponieważ tam może przelotnie popadać. Im dalej w kierunku Polski południowo-wschodniej, tym wilgotność będzie niższa.
We wtorek odczuwać będziemy zimno na wschodzie kraju, w centralnej Polsce chłód. Tylko mieszkańcy zachodnich rejonów odczuwać będą komfort termiczny.
Pomimo spadającego ciśnienia w przeważającej części Polski biomet będzie korzystny. Jedynie w północno-zachodnich rejonach kraju biomet będzie neutralny.
Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo