Polka jest wicemistrzynią świata w tańcu w tunelu aerodynamicznym. Czy nauka latania jest trudna? - Tunel generuje wiatr o prędkości do 250 km/h. I to w zasadzie wystarcza, żeby człowiek zaczął latać - tłumaczy instruktor tej dyscypliny.
Taniec w powietrzu to sztuka najwyższych lotów. Udowodniła to ostatnio 16-letnia Maja Kuczyńska. Wykonując akrobacje w tunelu aerodynamicznym Polka zdobyła wicemistrzostwo świata w tej dyscyplinie.
Miejsc, gdzie można dosłownie polatać w Polsce, jest coraz więcej. Każdy może spróbować swoich sił w tunelu aerodynamicznym. Czy nauka latania jest trudna?
- Tunel generuje wiatr o prędkości do 250 km/h. I to w zasadzie wystarcza, żeby człowiek zaczął latać - powiedział Markiz Białecki, instruktor FreeFlyCenter Leszno.
Lekcja latania
Pierwsze próby wzniesienia się nad ziemię nie należą przeważnie do udanych. Jednak nie warto się poddawać. Żeby nauczyć się wykonywać akrobacje, należy przejść odpowiedni trening.
- Ręce umieśćmy z przodu. Jeśli otworzymy dłonie bardziej wyczujemy powietrze - powiedział Paweł Smejko, instruktor FreeFlyCenter Leszno.
Dodaje, że nogi powinny być lekko wyprostowane, a głowa uniesiona. Ważne jest, żeby po prostu wyczuć powietrze, sam lot i zachować równowagę. W tunelu aerodynamicznym grawitacja nie istnieje. Na strugach powietrza w sekundę wznosimy się na wysokość nawet 11 metrów.
Autor: AD/jap / Źródło: tvn24
Źródło zdjęcia głównego: tvn24