Prognoza pogody na dziś: mróz i wiatr. Lokalnie do -10 st. C
To będzie typowo zimowy dzień. Będzie mroźnie i silnie powieje. We wszystkich regionach spodziewamy się też przelotnego śniegu. Temperatura wyniesie od -10 do -2 st. C.
W czwartek na obszarze całego kraju wystąpią przelotne opady śniegu (do 4 cm). Miejscami będzie bardzo zimno. Termometry wskażą od -10 st. C w Suwałkach i w Białymstoku, przez -6 st. C w centrum, do -2 st. C w Szczecinie. Powieje silny wiatr z północy. Ciśnienie będzie szybko wzrastać.
Warunki biometeorologiczne
Wilgotność powietrza będzie zróżnicowana. W pasie na południu kraju osiągnie powyżej 80 proc. Na północnym zachodzie wartość wilgotności okaże się najniższa i wyniesie poniżej 70 proc. W pozostałej części kraju wilgotność osiągnie od 70 do 80 proc. Biomet w całym kraju okaże się niekorzystny.
Prognoza pogody dla wybranych miast
WARSZAWA
Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. C. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny, w porywach po południu do 50-60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1004 hPa, rośnie.
TRÓJMIASTO
Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny, w porywach po południu do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 1021 hPa, rośnie.
POZNAŃ
Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr północny,umiarkowany i dość silny, w porywach po południu do 50 km/h. Ciśnienie około południa 1012 hPa, rośnie.
WROCŁAW
Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr północny,umiarkowany i dość silny, w porywach po południu do 50 km/h. Ciśnienie około południa 1007 hPa, rośnie.
KRAKÓW
Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny, w porywach po południu do 40-60 km/h. Ciśnienie około południa 990 hPa, rośnie.
Autor: AP,zupi/aw / Źródło: TVN Meteo
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W weekend niż Lorenz nadal będzie kształtował pogodę w Polsce, przynosząc spore zachmurzenie i opady deszczu. Na termometrach ponownie zobaczymy niskie wartości. Kiedy będzie ciepło? Z prognoz wynika, że na temperaturę sięgającą 20 stopni trzeba jeszcze poczekać.
Kiedy będzie ciepło? Pogoda "cofnęła się o jakieś dwa miesiące"
Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać życie dzikich zwierząt - wilków i jeleni. Wysłał je Reporter24. "Ten film to kolejny niezbity dowód na to, jak wspaniała i niezwykła jest dzika przyroda, a różne gatunki dzikich zwierząt mogą żyć w tej samej części lasu" - napisał.
"Ten film to dowód na to, jak wspaniała i niezwykła jest dzika przyroda"
- Źródło:
- tvnmeteo.pl, Kontakt24
Piątek przyniósł w części kraju zimowe opady. Na północnym wschodzie pojawił się deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Bardziej jesienna niż wiosenna aura jest związana z niżem, który znajduje się nad Polską. Czy zimowa aura w połowie maja powinna zaskakiwać? Z historycznych danych wynika, że śnieg na polskich nizinach potrafi pojawić się nawet w czerwcu.
Znów spadł śnieg. Historia pokazuje, że sypnąć może i w czerwcu
Gwałtowne burze, a także tornada nawiedzą w weekend środkową i wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Synoptycy z AccuWeather ostrzegają, że niebezpieczne zjawiska zagrażają blisko 200 milionom Amerykanów. W czwartek tornada pojawiły się na północy kraju.
Domy zrównane z ziemią. Burze zagrażają kolejnym 200 milionom osób
W czwartek nad Polską przesuwają się fronty atmosferyczne, które przynoszą ze sobą burze z gradem. Gwałtowna pogoda utrzymuje się w Polsce od rana - na północy pojawiła się krupa śnieżna, a na południu padał śnieg. Zdjęcia zjawisk otrzymaliśmy na Kontakt24.
Załamanie pogody. Z ciemnych chmur sypnęło gradem i śniegiem
Młody niedźwiedź pojawił się na podwórku mieszkanki jednej z bieszczadzkich miejscowości. Jak opowiadała kobieta, zwierzę najprawdopodobniej skusił pozostawiony poza domem smalec. Niedźwiedzia obserwowała z okna, oczekując na przyjazd policji. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt24.
Niedźwiedź na podwórku Reporterki24. "Dojadał sobie smalczyk"
W Tatrach w czwartek zrobiło się biało. Miejscami w ciągu doby dosypać może nawet 12 centymetrów. Zimowo-wiosenne krajobrazy zachęciły wiele osób do wyjścia w góry, ale jak ostrzegają ratownicy TOPR, do wędrówek wysokogórskich powinniśmy odpowiednio się przygotować.
Już jest biało, a śniegu może jeszcze dosypać
Nowojorscy badacze odkryli, że należące do limfocytów T komórki Th2 mogą być odpowiedzialne za reakcje alergiczne u dzieci z miast. - Znaleźliśmy je u niemowląt z miast, u których później rozwinęły się alergie - powiedziała doktor Kirsi Jarvinen-Seppo, pediatrka i alergolożka, autorka badania.
Dlaczego dzieci z miast są bardziej podatne na alergie?
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 wystąpiło w pobliżu wyspy Karpatos na Morzu Śródziemnym, niedaleko Krety. Wstrząsy były odczuwalne także na Rodos oraz w Egipcie. Lokalne władze wprowadziły tymczasowe ostrzeżenie przed tsunami, które w środę zostało odwołane.
Trzęsienie ziemi w pobliżu Krety. "Natychmiast oddal się od wybrzeża"
Mieszkańcy hrabstwa Somerset w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych zmagają się z powodzią. Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce w dzielnicy Meyersdale, gdzie zalanych zostało wiele domów. W okolicy prowadzona jest akcja ewakuacyjna.
Ewakuują mieszkańców. "Woda sięga nawet do pierwszego piętra"
Fala zimna obejmująca Polskę potęguje tęsknotę za ciepłem i latem. W świetle najnowszych materiałów prognostycznych termicznie wkroczyć mamy w lato po 25 maja, tuż przed 1 czerwca, kiedy rozpocznie się lato meteorologiczne.
Jaka pogoda na lato? Ten miesiąc może okazać się idealny na urlop w Polsce
Od kilku dni w lokalnym sklepiku w samym centrum Polski regularnie słucham, co i komu zmarzło podczas tegorocznej majowej fali chłodu. Na jednej z pobliskich plantacji truskawek w moim regionie ogrodniczo-sadowniczym, między Warszawa a Łodzią, na straty poszło aż 80 procent uprawy. Z wielu regionów Polski - Podlasia, Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyzny i innych - spływają od kilku dni informacje o szkodach, jakie poczyniły przymrozki.
To może być najzimniejszy maj od dekad. Kiedy zrobi się ciepło?
Tegoroczna wiosna w Wielkiej Brytanii może być najsuchsza w historii. Agencja Met Office przekazała, że od początku pory roku w kraju spadło średnio 80 litrów wody na metr kwadratowy, prawie trzy razy mniej niż wynosi średnia wieloletnia. Eksperci ostrzegają, że tak sucha wiosna może oznaczać poważne kłopoty z zasobami wody latem.
Ta wiosna na Wyspach może być rekordowa
Tornado przeszło w poniedziałek w Karolinie Południowej. Wiatr o prędkości bliskiej 170 kilometrów na godzinę niszczył domy i wyrywał drzewa w miejscowości Langley. Największe zniszczenia odniosła miejska remiza - kilka pojazdów strażackich zostało uwięzionych w środku, przez co strażacy mieli problemy z usuwaniem skutków burzy.
Burza przeszła nad remizą. Strażacy mają spory problem
Kontakt z gąsienicami kuprówki rudnicy może być niebezpieczny dla zdrowia. Jak ostrzegają leśnicy, larwy tego motyla pokryte są włoskami, których dotknięcie powoduje u niektórych wysypkę i swędzenie. Gatunek ten ma także negatywny wpływ na drzewa.
Żerują na polskich roślinach. "Lepiej nie dotykać tych owadów"
Mrówki Brachyponera chinensis intensywnie rozprzestrzeniają się po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Są gatunkiem inwazyjnym, a po ich ugryzieniu występuje silna reakcja alergiczna, która w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci.
Tej nocy niebo rozświetliła Pełnia Kwiatowego Księżyca. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia na których widać, jak prezentowało się to zjawisko. Nasz naturalny satelita mógł wydawać się odrobinę mniejszy i ciemniejszy niż zwykle.
Za nami mikropełnia Księżyca
- Źródło:
- timeanddate.com, "Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl
Zimno na razie z nami zostaje. Jaką aurę przyniesie druga połowa maja? Czego możemy spodziewać się podczas zimnych ogrodników oraz zimnej Zośki? Sprawdź autorską, długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego z tvnmeteo.pl.