Pogoda na 16 dni: ostatnie dni ciepłej pogody. Za tydzień będzie zimno

Pogoda na 16 dni
Pogoda na 16 dni
TVN Meteo
TVN MeteoPogoda na 16 dni

Wrzesień kończy się w tym roku pogodą, która wkrótce będzie tylko miłym wspomnieniem. Ostatnie dni tego miesiąca, czyli poniedziałek i wtorek, będą ciepłe i pogodne, bo Polska będzie pod opieką wyżu.

Jego centrum ulokuje się na początku tygodnia nad Ukrainą. To spowoduje, że napłynie do nas powietrze aż z północnej Afryki, z Tunezji i Libii (patrz mapa). I właśnie dlatego jest bardzo prawdopodobne, że na południu kraju będą 23, a może nawet 24 stopnie. Tak wysoka temperatura może zdarzyć się w tym roku po raz ostatni.

Pogoda na 16 dni: ostatnie dni ciepłej pogody. Za tydzień będzie zimno

Bardzo ciepła aura z końca września zostanie z nami również na pierwsze dwa dni października, chociaż da się tu już zauważyć powolne ochłodzenie. Przyspieszy ono zdecydowanie od 3 października, kiedy to zacznie do nas płynąć ziąb z północnego-wschodu.

To zimne powietrze najbardziej da się nam we znaki w pierwszy październikowy weekend – wtedy ma być maksymalnie tylko około 10, 12 stopni. Zimno! Po tym ochłodzeniu temperatura od 7 października będzie się podnosić i w końcu wzrośnie do 18, 19 stopni na południu Polski. To ocieplenie potrwa kilka dni, a potem znowu się ochłodzi i od 12 października temperatura będzie w zakresie od 9, 10 stopni na północy do 15, 16 na południu.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości