Po przejściu Stefana 1,9 tys. odbiorców bez prądu. W poniedziałek było to 60 tys.

Silny wiatr łamał w Szczecinie drzewa i niszczył linie energetyczne
Silny wiatr łamał w Szczecinie drzewa i niszczył linie energetyczne
Silny wiatr łamał w Szczecinie drzewa i niszczył linie energetyczne

- Około 60 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Najwięcej, bo ok. 20 tys., w woj. lubelskim - podało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. To jeden ze skutków wichur związanych z cyklonem Stefan. Dzień później liczba znacznie zmalała - od dostaw energii odciętych było nieco ponad 1,9 tys. odbiorców.

We wtorek do godzin południowych nie udało się usunąć wszystkich usterek, poinformowało RCB. O godz. 14 bez prądu pozostawało 1930 odbiorców.

W województwie warmińsko-mazurskim bez prądu pozostaje wciąż 800 odbiorców, w województwie podlaskim - 50 odbiorców, zaś w województwie lubelskim - 35 odbiorców.

Problemy utrzymują się w powiecie brodnickim, gdzie od dostaw prądu odciętych jest 16 odbiorców, grudziądzkim (100), radziejowskim (117), rypińskim (192), włocławskim (159) i toruńskim (461).

Trudny początek tygodnia

Jeszcze w poniedziałek bez prądu pozostawało aż 60 tys. odbiorców - najwięcej, aż 20 tys., pochodziło z woj. lubelskiego.

W woj. warmińsko-mazurskim w poniedziałek po południu prądu nie miało 4,4 tys odbiorców. Chodzi o 640 odbiorców z okolic Bartąga, Dorotowa, Łańska, Morąga i Wielbarka, zasilanych przez zakład energetyczny w Olsztynie oraz 3,8 tys. klientów z okolic Mikołajek, Pisza, Rucianego Nidy i Ełku, podlegających pod zakład energetyczny w Białymstoku.

Jak poinformowała Agnieszka Tyszkiewicz z PGE Dystrybucja w Białymstoku, liczba odbiorców bez prądu we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego wahała się z uwagi na zmienne warunki pogodowe oraz występujące przełączenia w sieci elektroenergetycznej, które miały na celu przywrócenie zasilania.

W Podlaskiem w poniedziałek po południu bez prądu pozostawało ok. 11,5 tys. odbiorców. Byli to głównie odbiorcy z obszarów wiejskich, m.in. gmin: Michałowo, Gródek, Dąbrowa Białostocka, Suchowola, Jasionówka, Michałowo, Zawady, Łapy, Milejczyce, Białowieża, Mielnik, Borkowo.

Silny wiatr wtargnął nad Polskę od północy. Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Waldemar Świąder poinformował, że wiatr nie spowodował żadnych problemów związanych z dostawami prądu.

Odmienna sytuacja była w Zachodniopomorskiem, gdzie w poniedziałek po południu w regionie bez prądu było około 900 odbiorców.

Interwencje na Podlasiu

Podlaska straż pożarna i policja podała, że do godziny 15 interweniowała ok. 30 razy. Głównie zajmowali się usuwaniem połamanych gałęzi i drzew. Akcje te nie były poważne i nie zajęły im wiele czasu. Zanotowali także nieliczne i drobne uszkodzenia dachów.

Całe Wybrzeże wietrzne

Wiatr dał się we znaki mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Zaraz po godz. 14 w poniedziałek w Świdwinie strażacy otrzymali zgłoszenie, że płaty blachy z poszycia Bramy Świdwińskiej mogą się oderwać w wyniku silnych porywów wiatru. Strażacy zabezpieczyli konstrukcję bramy. O 14.30 w Lipnicy pod Szczecinkiem strażacy dostali informację o uszkodzeniu budynku mieszkalnego - wiatr zerwał kilkanaście dachówek. Na szczęście przy tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W Darłówku powstawały wysokie, sztormowe fale.

Szczecin z problemami głównie o poranku

W godzinach porannych, zgodnie z informacjami podanymi przez KW PSP w Szczecinie, mundurowi prowadzili 22 akcje związane z wiatrołomami w woj. zachodniopomorskim. Usuwali głównie połamane konary drzew.

- Dzisiaj około około godz. 7 jedno z drzew rosnących przy ulicy Mickiewicza przewróciło się na zaparkowany nieopodal samochód Suzuki Grand Vitara. Aby usunąć połamane drzewo niezbędna była interwencja strażaków - informował portal wzp24.

Silny wiatr zniszczył również linie energetyczne wysokiego napięcia. Prądu nie było na kilkunastu ulicach w Szczecinie. Według dostawcy ENEA INFO prąd miał zostać przywrócony do 11.30.

W związku z silnym wiatrem na Lotnisku Szczecin-Goleniów (porywy wiatru do 100 km/h) LOT odwołał poranny samolot z Warszawy do Szczecina. W Szczecinie silny wiatr powalił także płot.

Zerwany dach na Pomorzu

22 interwencje straży pożarnej odnotowano w związku z silnym wiatrem na Pomorzu. Mł. kpt. Dorota Aduła z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku poinformowała, że najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Przemysław w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. Nikomu nic się nie stało.

Na Pomorzu nadal silnie wieje
Na Pomorzu nadal silnie wiejeTVN 24

120 interwencji na Lubelszczyźnie

W województwie lubelskim straż pożarna dotychczas interweniowała ponad 120 razy. Głównie była wzywana do usuwania powalonych konarów z jezdni. Ponadto wichura uszkodziła konstrukcje 15 dachów. Strażacy z województwa lubelskiego informują, że najwięcej szkód notują w Lublinie. Ostrzegają, że mogą zdarzać się także lokalne utrudnienia w komunikacji drogowej. Jednak dojazd ekip ratunkowych na miejsce wezwania nie przekracza pół godziny.

Woj. łódzkie

Jak informował dyżurny KW PSP, silny wiatr zaczął powodować zniszczenia dopiero po godz. 11.30.

W Łodzi wiatr powalił już siedem drzew oraz konary drzew na ul. Konstytucyjnej, ul. Skarbowej oraz ul. Banacha. Uszkodzony został także volkswagen golf, zaparkowany przy ul. Rewolucji 21. Ponadto potężny klon, upadając, ranił mężczyznę pakującego zakupy do bagażnika swojego samochodu przy ul. Felińskiego.

- Silny wiatr wyrwał drzewo z korzeniami. W pobliży samochodu, na które spadło drzewo, był jego kierowca. Doznał on pewnych obrażeń, ale na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który udzielił poszkodowanemu pomocy - powiedział st. kpt. Adam Antczak, rzecznik Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Łodzi.

W woj. łódzkim strażacy interweniowali 80 razy. 15 akcji dotyczyło naruszenia konstrukcji budynków, z czego w trzech wiatr lekko naderwał dachy.

W Łodzi powalone drzewo raniło kierowcę
W Łodzi powalone drzewo raniło kierowcętvn24

W woj. łódzkim w Kowiesach wichura niszczyła infrastrukturę na polach.

Wielkopolska: prawie 40 tys. interwencji

W Wielkopolsce od godziny 8 rano strażacy dostali 37 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem. W większości były to połamane drzewa i gałęzie. Podmuch zerwał również baner reklamowy, a także reklamę na jednej z restauracji. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Ostatnie zgłoszenie strażacy zanotowali przed 18. Mniej więcej o tej godzinie silny wiatr ustał i, przynajmniej w Poznaniu, pojawiło się piękne słońce.

O godzinie 22 w Wielkopolsce było spokojnie. Nie zapowiada się, że w nocy będzie mocno wiać.

Niewiele szkód w Lubuskiem

W Lubuskiem sytuacja wyglądała o wiele lepiej niż w Wielkopolsce. Mocno wiało tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kiedy zrobiło się jasno, strażacy usuwali efekty wichur w postaci połamanych gałęzi na drogach. Nikomu nic się nie stało. Za dnia było spokojnie.

Utrudnienia w woj. kujawsko-pomorskim

W woj. kujawsko-pomorskim, zgodnie z doniesieniami dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, do godziny 12 prowadzono 23 interwencje. Strażacy otrzymywali głównie zgłoszenia dotyczące usuwania połamanych konarów i gałęzi.

W miejscowości Niemojewko wichura przewróciła naczepę samochodu ciężarowego, powodując utrudnienia w ruchu drogowym. W miejscowości Gajewo wiatr przewrócił drzewo na tory, blokując trasę kolejową Bydgoszcz-Gdańsk. Strażacy na bieżąco usuwają szkody. Prędkość wiatru dochodziła do 90 km/h.

Sześć interwencji w stolicy

Między godz.11 a 13 stołeczni strażacy interweniowali co najmniej sześć razy. Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew i zerwanego baneru reklamowego.

Akcja strażaków miała miejsce między innymi na ul. 1 Sierpnia.

- W wyniku silnego wiatru na ulicę spadło drzewo. Nikomu nic się nie stało. Nie został uszkodzony także żaden samochód - relacjonował przed godziną 14 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Wiało na Warmii i Mazurach

Jak informował rzecznik KW PSP w Olsztynie do godz. 12 mundurowi prowadzili 17 akcji w związku z silnym wiatrem. Strażacy usuwali połamane konary drzew na lokalne drogi i przejazdy na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

- Sytuacja pogodowa jest na bieżąco monitorowana - informował TVN Meteo rzecznik KW PSP w Olsztynie.

Dyżurni otrzymali również ostrzeżenia od IMGW w związku z możliwą, wietrzną pogodą na terenie województwa. Sytuacja ma się uspokoić po godz. 16.

Interwencje na Dolnym Śląsku i Opolu

Na Dolnym Śląsku odnotowano 13 interwencji związanych z połamanymi i powalonymi drzewami. Nad ranem w Oławie drzewo niefortunnie przewróciło się na cztery zaparkowane samochody. Dolnośląskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że nie odnotowano żadnych braków w dostawie prądu.

Straż w Opolu powiadomiła, że w ciągu dnia interweniowali w 7 zdarzeniach związanych z wiatrem. Były to przede wszystkim pochylone drzewa i odpadające gałęzie. Jedna akcja dotyczyła oderwanego kawałku blachy z budynku sklepu. Nie odnotowano braku w dostawie prądu. Wieczorem wiatr ucichł.

Zdjęcia inne materiały wideo, które dostajemy od użytkowników na Kontakt24

Autor: PW,ab,AD/rp,map/rp / Źródło: tvn24, tvnwarszawa.tvn24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / erykwin / Art / Oława998

Pozostałe wiadomości

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York

Sztuczne światło może powodować wyraźne zmiany w nocnym działaniu ekosystemu raf koralowych. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Brystolskiego. Jak przekazał jeden z autorów publikacji, sztuczne naświetlanie naraża morskie organizmy na "niespodziewane niebezpieczeństwo".

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

Źródło:
PAP, Uniwersytet Brystolski

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Pożar, który wybuchł w australijskim buszu, zmusił setki mieszkańców stanu Wiktoria do ewakuacji. Walka z żywiołem trwać może jeszcze co najmniej kilka dni - poinformowały w niedzielę lokalne władze.

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Źródło:
PAP, The Guardian

Pogoda na dziś. W niedzielę 22.12 w miejscach kraju czekają nas opady deszczu, a wiatr w porywach mocno się rozpędzi. Termometry wskażą od 2 do 7 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 22.12. Jesiennie w całym kraju

Pogoda na dziś - niedziela 22.12. Jesiennie w całym kraju

Źródło:
tvnmeteo.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Astronomiczną powitaliśmy dzień wcześniej - w sobotę. Zimowe niebo będzie pełne ciekawych zjawisk astronomicznych.

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Tysiące osób świętowały w sobotę o świcie przesilenie zimowe, czyli moment rozpoczęcia astronomicznej zimy i zarazem najkrótszy dzień roku na półkuli północnej, na stanowisku archeologicznym Stonehenge w Wielkiej Brytanii.

Najkrótszy dzień roku. Tłumy zebrały się w Stonehenge

Najkrótszy dzień roku. Tłumy zebrały się w Stonehenge

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

W słynącym z charakterystycznych czerwonych skał parku stanowym w amerykańskim stanie Utah część z nich została zabarwiona na niebiesko. Według władz prawdopodobnie ktoś użył armaty prochowej. Żeby wyczyścić skały, trzeba było użyć 90 litrów wody.

"Co wolelibyście zobaczyć?". Incydent w parku narodowym

"Co wolelibyście zobaczyć?". Incydent w parku narodowym

Źródło:
Miami Herald, The Sacramento Bee

Smog spowił w sobotę Nowe Delhi, stolicę Indii. Spowodował, że widzialność była mocno ograniczona. Mieszkańcy skarżyli się na trudności z oddychaniem. Jakość powietrza była znacznie powyżej normy.

"Pieką mnie oczy i ciągle kaszlę, brakuje mi tchu"

"Pieką mnie oczy i ciągle kaszlę, brakuje mi tchu"

Źródło:
Reuters

Tydzień temu w Majottę uderzył potężny cyklon Chido. Sytuacja we francuskim terytorium zamorskim jest trudna - wiele domów nie ma prądu, brakuje wody i jedzenia. - Wieczorami, po zachodzie słońca na ulicach robi się dość niebezpiecznie - powiedziała pani Anna, która wysłała nam swoją relację na Kontakt24. Polka mieszka tam od kilku lat.

"Nie ma prądu, dochodzi do kradzieży, słychać wystrzały z broni gazowej"

"Nie ma prądu, dochodzi do kradzieży, słychać wystrzały z broni gazowej"

Źródło:
BBC, Reuters, Kontakt24

Naukowcy z organizacji Conservation International odkryli w peruwiańskiej Amazonii 27 nieznanych dotąd gatunków zwierząt. Najbardziej dziwacznymi są ryby z głowami przypominającymi "wielki, napuchnięty nos", a także wodno-lądowe myszy.

Ryby z "kluchowatymi głowami", pływające myszy

Ryby z "kluchowatymi głowami", pływające myszy

Źródło:
PAP, CNN

Położna z Majotty opowiedziała historię porodu, do którego doszło w noc po uderzeniu cyklonu Chido w wyspy. Jak wspominała, aby dotrzeć do rodzącej, musiała wspinać się i czołgać przez połamane drzewa. Na zdewastowanym przez żywioł terytorium nie ma wody i prądu, co utrudnia pracę szpitalom położniczym.

Czołgała się pod połamanymi drzewami, by odebrać poród. W szpitalu nie ma wody i prądu

Źródło:
Reuters, BBC

Naukowcy z Koreańskiego Instytutu Nauki i Technologii opracowali pływające drony. Wyposażone są one w "hydrofilowe zęby", dzięki którym mogą wychwytywać unoszący się w wodzie mikroplastik.

Pływające drony z "zębami". Nowy sposób walki z mikroplastikiem

Pływające drony z "zębami". Nowy sposób walki z mikroplastikiem

Źródło:
PAP, onlinelibrary.wiley.com

Silny wiatr szalał w piątek nad Włochami. W Como na północy kraju podmuchy przewróciły stojącą na placu choinkę. Trudna sytuacja panowała także na wybrzeżu Ostii, gdzie wiatr uszkodził kilka konstrukcji w porcie i na plaży.

Wiatr przewracał świąteczne dekoracje i budynki na nabrzeżu

Wiatr przewracał świąteczne dekoracje i budynki na nabrzeżu

Źródło:
ANSA, Fiumicino Online

Z raportu opublikowanego przez brytyjską Agencję Ochrony Środowiska wynika, że 6,3 miliona domów i budynków przedsiębiorstw w Anglii może znaleźć się pod wodą na skutek powodzi. W związku ze zmianami klimatu, które zostały po raz pierwszy uwzględnione w takiej analizie, do 2050 roku liczba ta może wzrosnąć nawet do ośmiu milionów.

Ponad sześć milionów nieruchomości w Anglii zagrożonych powodziami. Alarmujący raport

Ponad sześć milionów nieruchomości w Anglii zagrożonych powodziami. Alarmujący raport

Źródło:
The Guardian, gov.uk, independent.co.uk

Kotik południowy odpoczywał na plaży w Rio de Janeiro. Pojawienie się zwierzęcia o tej porze roku jest rzadkością w tych rejonach Brazylii - zazwyczaj są one częstszymi gośćmi na zimę, nie na początku lata. Obecność ssaka wzbudziła spore zainteresowanie ze strony plażowiczów.

Kotik na kultowej plaży. To rzadki widok o tej porze roku

Kotik na kultowej plaży. To rzadki widok o tej porze roku

Źródło:
G1 Globo, Folha do Leste

Najstarsze na świecie szczątki praprzodka ssaków zostały odnalezione na Majorce. Skamieniałość gorgonopsa, szablozębnego drapieżnika, zachowała się w zaskakująco dobrym stanie. Naukowców zdziwiła jeszcze jedna kwestia - szczątki tych zwierząt znajdowano znacznie dalej od równika.

Na Majorce znaleziono szczątki gorgonopsa

Na Majorce znaleziono szczątki gorgonopsa

Źródło:
CNN, ICP

Gdy my szykujemy się do zimy, na półkuli południowej zaczyna się lato. Mieszkańcy Chile mierzą się już z falą upałów. Temperatura znacząco przekracza 30 stopni Celsjusza.

34 stopnie w cieniu. Wydano pierwsze ostrzeżenie

34 stopnie w cieniu. Wydano pierwsze ostrzeżenie

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Naukowcy z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew w Wielkiej Brytanii opisali w tym roku łącznie 172 nowych gatunków roślin i grzybów i wybrali z nich 10 najciekawszych. Części nowo odkrytych gatunków już nadano status zagrożonych. Jak podkreślają badacze, "trzeba się ścigać z czasem, aby zdążyć je wszystkie odnaleźć".

"Palma widmo", grzyby zębowe, liany o zapachu marcepanu. Oto nowe gatunki opisane w tym roku

"Palma widmo", grzyby zębowe, liany o zapachu marcepanu. Oto nowe gatunki opisane w tym roku

Źródło:
PAP, kew.org

Z powodu ocieplenia warstwa lodu na tatrzańskich jeziorach, w tym na Morskim Oku, jest bardzo cienka. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów, aby nie wchodzili na zamarznięte stawy, ponieważ lód z łatwością może się załamać.

"Może dojść do tragedii". Apel do turystów

"Może dojść do tragedii". Apel do turystów

Źródło:
PAP

Sporo szczęścia miał kot z Massachusetts, który we wtorek znalazł się na środku zamarzniętego jeziora. W pewnym momencie pod zwierzakiem załamał się lód. Na pomoc ruszyli mu świadkowie, którzy wskoczyli do łódki i w ostatniej chwili wyciągnęli go z lodowatej wody.

Lód pękł pod kotem. To, że żyje, jest "cudem od początku do końca"

Lód pękł pod kotem. To, że żyje, jest "cudem od początku do końca"

Źródło:
CNN, Westford Animal Control

Wysoka temperatura w grudniu sprzyja aktywności kleszczy, dlatego ten niebezpieczny pajęczak może znaleźć się na choince, którą przyniesiemy do domu. Warto przejrzeć swoje zwierzęta, aby sprawdzić czy nie złapały kleszcza, przebywając w pobliżu świątecznego drzewka.

Razem z choinką możemy przynieść do domu nieproszonego gościa. To ryzyko wzrosło

Razem z choinką możemy przynieść do domu nieproszonego gościa. To ryzyko wzrosło

Źródło:
PAP

Potężne tornado przetoczyło się przez miasto Scotts Valley w amerykańskim stanie Kalifornia. Jego niszczycielską siłę widać na nagraniu uchwyconym przez kamerkę samochodową w ciężarówce.

Tornado przewróciło ciężarówkę. Nagranie z wnętrza pojazdu

Tornado przewróciło ciężarówkę. Nagranie z wnętrza pojazdu

Źródło:
CNN