Od początku tygodnia temperatura powoli zacznie rosnąć. Deszcz jeszcze nas nie opuści, ale będzie mniej intensywny niż do tej pory. Lokalnie pojawią się burze, ale też osłabną na sile.
W poniedziałek pogoda będzie urozmaicona. Nadal możemy spodziewać się opadów deszczu i lokalnych burz, szczególnie na południowym-wschodzie. Na zachodzie, północy i w centrum slońce przebije się zza chmur. Temperatury w niektórych regionach Polski przekroczą 20 st. C.
Poprawę pogody synoptycy przewidują na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Nadal będzie kropić, ale słońce coraz częściej będzie przedzierać się zza chmur. Powietrze nagrzeje się nawet do 23 st. C.
Wybrzeże Gdańskie, Warmia, Mazury i Podlasie też zanotują lepszą aurę, chociaz w Suwałkach i Białymstoku zagrzmi. Temperatury będą oscylować w granicach 18-20 kresek.
W centrum początek dnia będzie pochmurny, ale stopniowo pojawią się przejaśnienia. Niebo wypogodzi się, a deszcz zelżeje. Termometry w Lublinie zanotują 16 kresek, a w stolicy i Łodzi 18.
Południowy-zachód kraju będzie przyjemny z temperaturą w granicach 20 st. C. Synoptycy ostrzegają jednak przed mocnym deszczem i burzami.
Najbardziej ponurym zakątkiem Polski będzie jutro południowy-wschód, gdzie chmury deszczowe utrzymają się najdłużej. Zakopane zanotuje 15 st. C, a Kalisz 19.
Uwaga na mokre drogi
W całym kraju przelotnie będzie padał deszcz, więc kierowcy muszą uważać, bo nawierzchnia zrobi się mokra i śliska. W południowo-zachodniej Polsce, a także na Suwalszczyźnie i Podlasiu deszcz zyska na mocy, ograniczając widoczność.
Ciśnienie w górę
Temperatura powoli rośnie, tak jak nasze nadzieje na poprawę pogody. Ciśnienie również pnie się w górę, w południe w Warszawie wyniesie 993 hPa, dlatego powinniśmy czuć się nieco lepiej. Niestety warunki biometeo będą niekorzystne dla wszystkich mieszkańców kraju. Komfort termiczny poczujemy na północy i zachodzie, gdzie powietrze nagrzeje się do 20 st. C. Chłodno może być mieszkańcom południowo-wschodniej częsci kraju. Powietrze nadal będzie wilgotne o wartości do 70, 80 proc. wody.
Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo