Inwestycja, którą prezydent nazywa dziełem życia. Tunel, na który Świnoujście czekało dziesięciolecia, został otwarty

Źródło:
TVN24 Szczecin/Gazeta Wyborcza/PAP
Uroczystość otwarcia tunelu w Świnouściu
Uroczystość otwarcia tunelu w ŚwinouściuUM w Świnoujściu
wideo 2/9
Uroczystość otwarcia tunelu w ŚwinouściuUM w Świnoujściu

Tunel w Świnoujściu otwarty. Wielu mieszkańców Świnoujścia czekało na to od urodzenia. Teraz nie tylko skróci się drastycznie czas przeprawy do centrum miasta z jego prawobrzeża, ale zapewni oszczędności w budżetach miasta i państwa i przyciągnie nowych inwestorów. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz mówi, że to „dzieło jego życia” i zapewnia, że w następnych wyborach już nie wystartuje.

Pół godziny po południu w piątek zaczęła się oficjalna impreza otwarcia tunelu w Świnoujściu. W uroczystości biorą udział szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, europoseł Joachim Brudziński, przedstawiciele rządu Rzeczpospolitej Polskiej, parlamentarzyści i europarlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz przedstawiciele wykonawcy i zaproszeni goście.

Po części oficjalnej i licznych przemowach tunel został udostępniony do zwiedzania autobusami. Zaplanowany został także bieg przez tunel oraz przejazd rowerzystów. Wieczorem tunelem będzie można już normalnie przejechać.

To najdłuższy podwodny tunel w Polscetvn24

Historyczny dzień dla Świnoujścia

– Dzisiejszy dzień, 30 czerwca 2023 roku, to dzień historyczny, jak sądzę w pamięci wszystkich z nas, kiedy nasze wyspy Uznam i Wolin w sposób trwały uzyskały stałe połączenie – stwierdził podczas przemowy prezydent Żmurkiewicz. – Przyłączyliśmy Świnoujście do Polski – dodał.

- Mojej świętej pamięci brat powiedział kiedyś, że zachodnie Pomorze to polska racja stanu. To jedność naszego Państwa, jego siła (…), jego gotowość do kierowania tym wielkim i ważnym, można powiedzieć decydującym dla naszej przyszłości procesem doganiania przez Polaków, przez nasz Naród poziomu życia, poziomu gospodarczego, poziomu kulturalnego tych wszystkich, którzy mieli więcej na zachodzie Europy historycznego szczęścia niż my. Ten proces trwa – mówił podczas swojej przemowy wicepremier Jarosław Kaczyński.

- I to, co dzisiaj tutaj się staje, otwarcie tego tunelu, a wcześniej jego budowa, jest aktem, który odnosi się do Świnoujścia, do komfortu życia w tym mieście, do tej łączności z całym Pomorzem Zachodnim i z całą Polską, ale odnosi się także do tych największych spraw – stwierdził Kaczyński.

Podziękował także prezydentowi Żmurkiewiczowi za zaangażowanie w projekt, mimo różnic ideologicznych, jakie mają. Inwestycję ocenił jako wielki sukces obozu rządzącego. – Wiem, że jedynymi, którzy mogą już powiedzieć, że się w tej sprawie, tym, przedsięwzięciu, tym wielkim, narodowym przedsięwzięciu zweryfikowali, jesteśmy my, bo nam się po prostu udaje. My nie musimy szukać pieniędzy gdzieś pod ziemią, my wiemy gdzie one są i wiemy, jak je wydawać dla Polski – dodał.

Kaczyński: to odnosi się do największych spraw
Kaczyński: to odnosi się do największych sprawUM w Świnoujściu

Żmurkiewcz: czekałem na to pół wieku

Za gospodarza imprezy można uznać tylko jedną osobę – prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, głównego ojca sukcesu, jakim jest zakończenie tej inwestycji.

Żmurkiewicz jest prezydentem miasta od 21 lat i od początku zabiegał o stworzenie alternatywnej przeprawy z jednego brzegu miasta na drugi – dotychczas były to dwie przeprawy promowe. Jedna z nich – Warszów – obsługiwała tylko pieszych i zmotoryzowanych mieszkańców miasta i łączyła okolice dworca PKP na Warszewie i centrum. Druga, choć nazywa się Centrum, łączyła obrzeża i w dzielnicę Karsibór. Oczekiwanie na przedostanie się z jednego brzegu na drugi w jej wypadku w sezonie to było nawet kilka godzin – przejazd tunelem będzie trwał około 2 minut.

- To zmienia wszystko. 50 lat na to czekałem (przyp. red.: wtedy sprowadził się do Świnoujścia). To dzieło mojego życia – powiedział Żmurkiewicz w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Jego zdaniem, nie tylko będzie to ułatwienie dla mieszkańców i turystów, ale także przyciągnie inwestorów do miasta. Zapowiedział także, że tunel wieńczy jego wieloletni okres prezydentury i o kolejną kadencję już nie będzie się ubiegał.

Emocje mieszkańców

Inwestycja w oczach mieszkańców rzeczywiście jest rewolucją. – Nie wierzyłem, że tunel powstanie nawet, gdy ogłoszono, że pieniądze na inwestycję się znalazły. Od urodzenia o tym słyszę, a mam 36 lat. Mam taką pracę, że praktycznie codziennie muszę się przeprawiać. Bardzo się cieszę, że nie będę musiał już czekać na przeprawę – powiedział nam Mateusz Kapica, mieszkaniec miasta. Śmieje się, że może teraz rodzina wreszcie zdecyduje się odwiedzić go na święta, gdy kolejki na prom były ogromne.

- Mi się łezka w oku trochę kręci, bo przyzwyczaiłem się do promów. Zawsze można było wysiąść z auta, poczuć bryzę i obejrzeć nabrzeże. Ale trzeba przyznać, że będzie teraz dużo wygodniej i znacznie szybciej. Jest progres – usłyszeliśmy od 37-letniego Michała Stenzela, byłego mieszkańca miasta, który często odwiedza babcię, która wciąż mieszka w Świnoujściu. On też o budowie tunelu słyszał od urodzenia.

Przeprawa promowa na Warszewie w Świnoujściutvn24

Przemeblowanie miasta

Prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk powiedział mediom, że życie w mieście po otwarciu tunelu z pewnością będzie wyglądało inaczej. – Myślę, że to będzie całkowicie inny świat, szczególnie dla tych, którzy urodzili się z przeprawami promowymi i przez całe swoje życie z tych przepraw korzystali. Rytm miasta będzie pewnie całkowicie inaczej funkcjonował – stwierdził.

Dodał, że zdaniem jego i innych osób z branży turystycznej otwarcie tunelu to "wydarzenie na miarę nadania praw miejskich". – Jest to coś, co całkowicie przemebluje to nasze miasto, jestem pewny, że pozytywnie. Ja będę w bardzo niekomfortowej sytuacji, bo kwateruję na prawobrzeżu i zawsze kiedy jechałem na spotkanie, na które się spóźniałem, zrzucałem winę na prom. I wszyscy to rozumieli. Straciłem wymówkę, której używałem na swoją niefrasobliwość – żartował Piwowarczyk.

Przeprawa Centrum ma działać jeszcze do końca najbliższego weekendu. Przeprawa Warszów wciąż będzie działać, ale rzadziej – nie co 20 minut jak dotychczas, a co pół godziny. Szansa na darmowy rejs wciąż więc będzie.

Maszyna TBM, której nadano imię Wyspiarka, ma ponad 3000 ton, długości 105 m i 13,4 m średnicyPORR

Wielu ojców sukcesu

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, ale w tym przypadku rzeczywiście tak było. Od kilku tygodni Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość kłócą się, kto doprowadził do powstania tunelu. Prawda jest bardziej skomplikowana.

Tunelu nie byłoby oczywiście, gdyby usilnie nie zabiegał o niego Żmurkiewicz. On sam we wspomnianym już wywiadzie w Gazecie Wyborczej wskazuje inne osoby zaangażowane w lobbowanie projektu. Jednym z nich jest związany ze Świnoujściem i Pomorzem Zachodnim Joachim Brudziński, obecnie europoseł PiS. To on w 2007 roku przywiózł na wakacje do Świnoujścia Jarosława Kaczyńskiego, który zobaczył wówczas ogromne korki do przeprawy promowej.

Czytaj też: Spór o tunel w Świnoujściu. Co zrobiły kolejne rządy

– Miesiąc później podpisaliśmy trójporozumienie między ministrem transportu, GDDKiA i prezydentem miasta Świnoujście, określające zadania poszczególnych stron w ramach przyszłej inwestycji – wspomina Żmurkiewicz. W listopadzie 2007 roku z Ministerstwa Infrastruktury miasto otrzymało dwa miliony złotych na studium wykonalności tunelu i decyzję środowiskową.

Na kolejne kroki trzeba było czekać do 2014 roku. Wtedy to marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz z PO wsparł 85-procentową unijną dotacją powstanie wartego 5,6 mln zł programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), który był niezbędny do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu. Nabór wniosków miał miejsce w 2015 roku – za rządów PO-PSL.

Te tunele zmienią komunikacyjną mapę PolskiMateriał magazynu "Polska i Świat".

Drążenie pod Świną

Wniosek został zaakceptowany i Unia Europejska obiecała 85 proc. Inwestycji, a 15-procent musiało pokryć Świnoujście. Jak zaznacza Żmurkiewicz „nie byłoby to możliwe, gdyby nie podatki, jakie nam płaci Terminal LNG – chodzi o ok. 40 mln rocznie”. Przedstawiciele PiS chcieli miasto pozbawić tych zysków, ale znów wstawił się za inwestycją Brudziński, który w Świnoujściu uczęszczał za młodu do Zespołu Szkół Rybołówstwa Morskiego.

Budowę rozpoczęto w 2018 roku. Do drążenia pod ziemią użyto maszyny TBM wykonanej w Chinach. Tunel pod Świną to najdłuższa przeprawa podwodna w Polsce. Wraz z drogami dojazdowymi ma prawie 3,2 km długości, a sam odcinek wydrążony pod wodą to dokładnie 1483,8 m. W najgłębszym miejscu znajduje się około 38 metrów pod lustrem wody.

Autorka/Autor:eŁKa/PKoz

Źródło: TVN24 Szczecin/Gazeta Wyborcza/PAP

Źródło zdjęcia głównego: GDDKIA Szczecin

Pozostałe wiadomości

Politycy Prawa i Sprawiedliwości robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny - powiedziała na antenie TVN24 dziennikarka "Faktów" TVN Arleta Zalewska, nawiązując do niedzielnego wydarzenia w Krakowie, gdzie PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, ma ogłosić poparcie dla kandydata na prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Spotkanie - jak przekonuje partia - ma mieć charakter "obywatelski".

"Politycy PiS robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny"

"Politycy PiS robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny"

Źródło:
tvn24.pl

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że policjant, który postrzelił swojego kolegę podczas interwencji na ulicy Inżynierskiej w Warszawie, pełnił służbę od ponad roku. W związku ze śmiercią funkcjonariusza prokuratura wszczęła śledztwo. Według ustaleń dziennikarza tvn24.pl, policjant, który strzelał, był bardzo dobrze oceniany przez przełożonych.

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Broń jest coraz częściej w użyciu policji. Wynika to z sytuacji, które funkcjonariusza spotykają na swojej drodze i muszą tej broni dobywać i strzelać - powiedział były komendant poznańskiej policji i prywatny detektyw Maciej Szuba. Ocenił też, że obecnie funkcjonariusze odbywają zbyt mało treningów z posługiwania się bronią.

"Jedno jest wiadome, on nie chciał zabić. On miał służyć koledze, żeby go ochronić i uniemożliwić atak"

"Jedno jest wiadome, on nie chciał zabić. On miał służyć koledze, żeby go ochronić i uniemożliwić atak"

Źródło:
TVN24

Wpierw zapowiedzieli zwolnienie 5,5 tysiąca osób, a teraz tną pensje dla 10 tysięcy pracowników. Tak Bosch próbuje znaleźć pieniądze w obliczu dużej konkurencji z Chin.

Zwolnienia to za mało. Obetną także pensje

Zwolnienia to za mało. Obetną także pensje

Źródło:
Reuters

Do tragicznego wypadku trzech aut doszło w Przyłubiu (woj. kujawsko-pomorskie). Dwie osoby zginęły na miejscu, trzy trafiły do szpitala.

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Źródło:
tvn24.pl

Po kilku zimnych dniach teraz czeka nas raptowny wzrost temperatury. Co w pogodzie czeka nas do końca listopada i jak zacznie się grudzień? Czy wróci mróz? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prawo i Sprawiedliwość w niedzielę po południu ogłosi decyzję w sprawie swojego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jako najbardziej prawdopodobne wskazuje się Karola Nawrockiego i Przemysława Czarnka. Przypominamy, kim są potencjalni kandydaci.

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jarosław Kaczyńskie kompletnie niepoważnie podchodzi do tych wyborów. Pokazuje to ten casting na kandydata - powiedziała w "Kawie na ławę" Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. - Wy się rzeczywiście wstydzicie za swoją politykę - mówił do przedstawicieli PiS Cezary Tomczyk z KO. Andrzej Dera z kancelarii prezydenta przekonywał, że Karol Nawrocki, prawdopodobny kandydat PiS, "ma cechy osobowościowe, które go predysponują do tego, żeby ubiegać się" o prezydenturę.

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

Źródło:
TVN24

W niedzielę poznamy kandydata PiS na prezydenta. Zdaniem politologa dr Tomasza Słomki zapowiedź poparcia bezpartyjnego kandydata wskazuje na Karola Nawrockiego. - Nawrocki może wejść w swoistą legendę polityczną o swojej bezpartyjności - stwierdził. Dodał, że fakt jego małej rozpoznawalności może być z jednej strony słabością, a z drugiej atutem. - Można mu przypisać pewną nową narrację, nową historię - powiedział Słomka.

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Źródło:
TVN24

- Mieszkam w stumetrowym domu, samotnie wychowuję dwoje dzieci. Dom podzielony jest na pół. Rodzice mają osobne liczniki. Oni płacą około dwieście złotych za prąd, a ja - mając fotowoltaikę - dwadzieścia tysięcy złotych - opowiada w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl pani Agnieszka z Rudy Kozielskiej. - Jeden z największych rachunków, o którym mam wiedzę wyniósł 80 tysięcy złotych, a mówimy o zwykłych domach - komentuje Izabela Dąbrowska-Antoniak, koordynator do spraw negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki.

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

Źródło:
tvn24.pl
Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kolejnym celem ataku sił ukraińskich z użyciem pocisków ATACMS i Storm Shadow może być obwód rostowski w Rosji, miejsce dużej koncentracji wojsk rosyjskich, przerzucanych na front - pisze amerykański dziennik "Wall Street Journal". Jak dotąd Ukraińcy, według doniesień medialnych, użyli zachodnich pocisków do ataków w obwodach briańskim i kurskim.  

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Źródło:
"Wall Street Journal", tvn24.pl

Kolejna w ciągu kilku dni fala intensywnych opadów deszczu spowodowała lokalne powodzie na północy Kalifornii. Zalanych jest wiele dróg, a na niektórych da się poruszać tylko łodziami. Jak opisuje część mieszkańców, woda powodziowa dotarła do ich domów tak szybko, że nie mieli czasu na ewakuację.

"To przyszło naprawdę szybko"

"To przyszło naprawdę szybko"

Źródło:
Reuters, CBS News, tvnmeteo.pl

Służby medyczne Portugalii wydały ostrzeżenie dotyczące komarów tygrysich, które przenoszą groźne zakaźne choroby tropikalne. W popularnych wśród turystów regionach wzrosła obecność tych owadów - poinformowały miejscowe media.

Komary tygrysie. Ostrzeżenie w popularnych wśród turystów regionach Portugalii

Komary tygrysie. Ostrzeżenie w popularnych wśród turystów regionach Portugalii

Źródło:
PAP, SIC Notícias, tvnmeteo.pl

W Nowym Jorku mieszka najwięcej miliarderów na świecie - aż 144. Około 30 procent najbogatszych osób na Ziemi to mieszkańcy zaledwie 15 miast.

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

Źródło:
PAP

Szefowa sztabu generalnego kanadyjskiej armii generał Jennie Carignan skrytykowała publicznie kandydata na sekretarza obrony USA Pete'a Hegsetha, wysuniętego przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa. Ten jest zdania, że kobiety i mężczyźni nie powinni razem służyć w jednostkach frontowych.

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

Źródło:
PAP

Kanadyjski rząd federalny przeprosił za zabicie w latach 50. i 60. XX wieku ponad tysiąca inuickich psów i zapowiedział wypłacenia 45 milionów dolarów odszkodowania. Oficjalne przeprosiny przedstawił w sobotę minister ds. relacji między Koroną a rdzennymi narodami Gary Anandasangaree.

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Źródło:
PAP

W Kazachstanie pojawiły się plany, by cyrylicę zamienić na alfabet łaciński. - Pod rządami sowieckiego reżimu narzucono nam rosyjski alfabet i zakazano zmieniać choćby jedną literę, chociaż połowa z tych liter w ogóle nie pasuje do języka kazachskiego - tłumaczy profesor Jerden Każybek. Problem w tym, że językoznawcy nie mogą dojść do porozumienia i wypracować jednej, kanonicznej wersji nowego alfabetu, w której litery odpowiadałyby dźwiękom tamtejszego języka.

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Źródło:
PAP

Minister rolnictwa Czesław Siekierski przyjechał w niedzielę na rozmowy z rolnikami blokującymi przejście graniczne w Medyce. Zapewniał, że jego resort razem z ministerstwem rozwoju przygotowują negatywne stanowisko do umowy handlowej między UE a krajami Mercosur. Tłumaczył, co się stało ze spełnieniem postulatu o umorzeniu czwartej raty podatku rolnego. - Sytuacja się zmieniła - wyjaśniał.

Minister rolnictwa na przejściu w Medyce: sytuacja się zmieniła

Minister rolnictwa na przejściu w Medyce: sytuacja się zmieniła

Źródło:
PAP

Centymetr kwadratowy - tyle zostało wymierającego w Polsce gatunku mchu na torfowisku na Lubelszczyźnie. Samorządowcy wciąż wydają zgody na eksploatację torfu, nieraz mimo sprzeciwów regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, bo wartość torfowisk w kontekście zmian klimatycznych i zapobieganiu powodziom jest nie do przecenienia. W Starym Stręczynie sprawą zajmuje się już prokuratura.

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

890 błędów, z czego ponad 200 o charakterze krytycznym zawierała dokumentacja projektowa rozbudowy szpitala we Włocławku. W efekcie dwa nowe budynki, które miały być gotowe w 2023 roku do teraz znajdują się w stanie surowym i nie zostaną oddane do użytku wcześniej niż za trzy lata. A cała inwestycja zamiast planowanych 155 milionów będzie kosztować ponad 400 milionów złotych.

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Źródło:
tvn24.pl

Urzędnicy z podkrakowskich Myślenic opiniowali wnioski fundacji, w której zarządzie zasiadała ich przełożona - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Organizacja w ciągu niecałych trzech lat otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych w miejskich dotacjach. W sprawie jest też wątek polityczny i przewrót przed wyborami.

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę drogi mogą być śliskie po marznących opadach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią na południu i południowym wschodzie Polski. Groźny ma być także silny wiatr.

Niebezpieczna gołoledź na drogach. IMGW ostrzega

Niebezpieczna gołoledź na drogach. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW
"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policjanci z Warszawy poszukują 9-letniej Zosi i jej 31-letniej mamy. Dziewczynkę ostatni raz widziano w mieszkaniu przy ulicy Maltańskiej w Warszawie. Ojciec ostatni kontakt z dzieckiem miał 10 listopada.

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Świeżość jest zawsze atutem w kampaniach i na to też może liczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała w "Faktach po Faktach" politolożka dr Anna Materska-Sosnowska. PiS ma ogłosić kandydata w niedzielę, ale pojawiają się już głosy, że może nim być prezes IPN Karol Nawrocki. Politolog dr hab. Sławomir Sowiński wskazywał, że niedocenienie wartości małej rozpoznawalności Nawrockiego, "to jest pierwszy krok, którego powinien dzisiaj wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego".

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

Źródło:
TVN24
Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotę 23 listopada w Hadze odbyła się kolejna edycja konferencji Poland 2.0 Summit. Zrzesza ona młodych Polaków z całego świata. To okazja do poszerzania wiedzy, nawiązania kontaktów i współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o długo wyczekiwanej premierze filmu "Gladiator 2" Ridley'a Scotta, nowym gospodarzu Oscarów oraz przyszłorocznym line up'ie festiwalu Open'er.

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl