Trójmiasto

Trójmiasto

Umacniają brzegi Bałtyku: 4,1 km za 160 mln

Przetarg na projekt i budowę umocnień brzegowych w Łebie, Rowach i Ustce ogłosił Urząd Morski w Słupsku. Koszt realizacji projektu oszacowano na 160,9 mln zł, z czego 136,7 mln zł mogą pochłonąć prace projektowe i budowlane.

Szefowie dyplomacji spotkali się w Gdańsku

Partnerstwo Wschodnie oraz problematyka energetyczna były tematami środowego spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej, Nordyckiej Rady Ministrów oraz państw bałtyckich. Było to pierwsze w historii spotkanie szefów dyplomacji z tych 12 krajów.

Chcą odwołać władze Elbląga. Będzie referendum

Referendum w sprawie odwołania przed końcem kadencji prezydenta i Rady Miasta Elbląga odbędzie się 14 kwietnia - poinformowała w środę elbląska delegatura Krajowego Biura Wyborczego. Wcześniej pod wnioskiem o głosowanie w tej sprawie podpisało się ponad 10 tys. mieszkańców.

Fabryka Designu szansą dla uzdolnionych 50-latków

Powiatowy Urząd Pracy i Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości stworzyły Pomorską Fabrykę Designu, w której 15 osób będzie mogło rozwijać własny biznes. Kandydaci muszą mieć co najmniej 50 lat i talent do tworzenia ładnych rzeczy.

112 na Pomorzu ma działać sprawniej

Na razie operatorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego odbierają połączenia z numeru 112 wykonane tylko z Gdańska. Do końca roku ma się to zmienić.

Sprawa rzekomej łapówki Karnowskiego wraca do sądu

Na 24 kwietnia sopocki sąd wyznaczył termin posiedzenia przygotowawczego w sprawie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Chodzi o łapówkę, jaką miał przyjąć Karnowski w postaci robót budowlanych, oraz oświadczenia, w którym miał potwierdzić nieprawdę.

„Kocie oczka” na Hallera już działają

„Kocie oczka” na przejściu dla pieszych na ul. Hallera działają już bez zarzutu. Drogowcy zamontowali odblaski w ubiegłym tygodniu przed feralnym przejściem, na którym często dochodziło do wypadków.

Trudne warunki na pomorskich drogach

Intensywne opady śniegu i mroźny poranek – tak wygląda wtorkowy poranek na Pomorzu. Białe drogi skutecznie utrudniają życie kierowcom. Najtrudniejsze warunki panują w okolicy Sztumu i Kwidzyna. W Trójmieście sytuacja jest opanowana, większość dróg jest już czarna.

Gdańsk tworzy własną muzykę. Śpiewają dzwony, statki i dźwigi

O tym jak brzmi Gdańsk będzie można przekonać już w tegoroczne Święto Miasta, tj. 24 maja. W rolach solistów m.in. SKM-ki, stoczniowe dźwigi, statki, dzwony kościołów i policyjne syreny. Autorka nietypowego projektu "Symfonia Gdańska - Dźwięki Miasta" uzyskała wszelkie zgody, by swój plan zrealizować.

Prokurator od sprawy Marcina P. uniewinniona

Sąd dyscyplinarny uniewinnił od zarzutu naruszenia zasad wiceszefową Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, która zaakceptowała wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez Marcina P., zanim wybuchła afera Amber Gold.

Sprawa molestowania 15-latki. "Nagrania księdza są sfingowane"

Biegły stwierdził, że nagrania przedstawione w prokuraturze przez księdza Mirosława Bużana są sfabrykowane. Były proboszcz z Bojana przedstawił je, chcąc udowodnić, że historia molestowania 15-latki, za którą został skazany, była sfingowana.

Podejrzany o zabójstwo kuriera w rękach policji

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabicie 48-letniego pracownika firmy kurierskiej, którego ciało znaleziono w piątek w nocy w miejscowości Wiślinka (Pomorskie). Motywy zabójstwa nie są znane. Sąd zdecydował w niedzielę o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Brëjka, kaszubskie truskawki. Pomorskie chce promować regionalną żywność

Województwo pomorskie pod względem liczby zarejestrowanych produktów regionalnych jest na pierwszym miejscu w kraju. Ma ich łącznie 135. W całym kraju na listę wpisanych jest 1037 produktów. Teraz urząd marszałkowski województwa pomorskiego i Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku chcą utworzyć Regionalną Izbę Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej.