Trójmiasto

Trójmiasto

Komendant pędził 140 km/h przez wieś. Sąd swoje: nie złamał prawa

Sąd Okręgowy w Koszalinie podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Szczecinku i uznał, że komendant straży gminnej w Człuchowie (woj. pomorskie) nie złamał prawa pędząc prywatnym autem 140 km/h po terenie zabudowanym. Mundurowy tłumaczył, że przeprowadza legalizację fotoradarów. Według sądu nie stwarzał żadnego zagrożenia.

Wysoka fala zbliża się do Pomorza

Na wodowskazie w Tczewie w czwartek odnotowano 569 cm, według prognoz stan ostrzegawczy będzie przekroczony w sobotę, a alarmowy w niedzielę, wtedy woda może osiągnąć nawet 890 cm. Służby wojewody pomorskiego zapewniają jednak, że woda w najgorszym wypadku w ten weekend dostanie się tylko pomiędzy wały przeciwpowodziowe.

Zdjęcia lesbijek bulwersowały gości galerii. Wystawa zamknięta na życzenie władz miasta?

Wystawa Martyny Tokarskiej i Liliany Piskorskiej to zdjęcia i film dokumentujące ich wspólną podróż po Polsce. Na wszystkich fotografiach są razem, obie w sukniach ślubnych. Na niektórych przytulają się i całują. To miało bulwersować odwiedzających miejską galerię w Elblągu. Zdaniem autorek, wystawę zamknięto na polecenie prezydenta miasta. Rzeczniczka ratusza zaprzecza i zapewnia, że to efekt nieporozumienia.

"Armageddon i Guantanamo w jednym". Nergal dla tvn24.pl o nocy w rosyjskim areszcie

- Jesteśmy w hotelu w Jekaterynburgu i usiłujemy wrócić do Polski po tym koszmarze, jaki nas spotkał w rosyjskim areszcie. Czujemy się moralnie zgwałceni, takie wydarzenia zostają w człowieku i nie znikają po kilku godzinach - powiedział tvn24.pl Adam Darski, lider zespołu Behemoth. - Dostaliśmy zakaz wjazdu do Rosji na pięć lat. Teraz punktem honoru dla nas będzie koncert w Mińsku 28 maja, na który będą mogli przyjechać również nasi rosyjscy fani - dodał Nergal. W czwartek sąd nakazał deportację członków polskiego zespołu deathmetalowego Behemoth. Zarzucano im wjazd do Rosji bez wiz uprawniających do "wykonywania pracy".

Gdańsk mógł wyglądać zupełnie inaczej. Wizje architektów sprzed wieku

Ogromny wieżowiec, w którym mieściłyby się wszystkie urzędy, Centralny Dom Kultury i sala widowiskowa na Targu Siennym – to niektóre z projektów, jakie nigdy w Gdańsku nie zostały zrealizowane. Nadbałtyckie Centrum Kultury prezentuje wizje rozwoju miasta, które mogły zupełnie zmienić obraz Gdańska.

"Król bursztynu" boi się o życie. Czy Polska wyda go Rosji?

Wiktor Bogdan – "król bursztynu" z Kaliningradu – od marca tego roku przebywa w areszcie w Gdańsku. W swojej ojczyźnie został oskarżony o przekręty finansowe. Czeka na ekstradycję do Rosji. Obrońcy praw człowieka alarmują, że oznacza to długi i niekoniecznie uczciwy proces, a być może nawet śmierć w więzieniu. Reporter "Faktów" TVN Jarosław Kostkowski spotkał się z „bursztynowym królem” w jego celi. Usłyszał historię o zemście, łapówkach i skorumpowanych policjantach.

Justin Timberlake i Benfica Lizbona mają zapełnić kasę gdańskiego stadionu

Operator bursztynowego stadionu szuka sposobu na zapełnienie trybun i stadionowej kasy. 14 czerwca na PGE Arenie Gdańsk zostanie otwarta w ramach Centrum Rekreacji Arena Fun Park. Z kolei pod koniec lipca na tym stadionie odbędzie towarzyski mecz piłkarski, w którym Lechia zagra z Benficą Lizbona. Komplet widzów zapewnić ma Justin Timberlake.

Nergal z zespołem Behemoth zatrzymani w Rosji. Polskie MSZ: Nie mieli odpowiednich wiz

"Zostaliśmy zatrzymani przez służby imigracyjne pod pretekstem złych wiz" - napisał na swoich oficjalnych profilach na portalach społecznościowych zespół Behemoth. Muzykom - jak pisali - nie udało się skontaktować z polską ambasadą w Rosji, spodziewali się przesłuchania. Behemoth miał dzisiaj wieczorem zagrać koncert w Jekaterynburgu (obwód swierdłowski).

Projekt przekopu Mierzei Wiślanej od początku. Stary przepadł, bo zabrakło dokumentów

Będzie nowy projekt wieloletniego programu dotyczącego przekopu Mierzei Wiślanej. Ma on zawierać nowy harmonogram budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską i plan finansowania ze środków krajowych - podało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Poprzedni projekt przepadł, bo zabrakło analiz dotyczących wpływu na tereny Natura 2000.

Remontowali kamienicę, znaleźli stuletnie gazety

Podczas remontu kamienicy w Sopocie robotnicy znaleźli cztery gazety: polskie i niemieckie. Przeleżały 100 lat pod deskami podłogi i w szparach między oknami. – W większości to strzępy, ale mogą być ciekawe dla historyków – mówi Janusz Sobczyk z pracowni konserwatorskiej nadzorującej prace w budynku.

Rozebrali "Anakondę" i zabrali do remontu

Śmigłowiec ratunkowy "Anakonda" został rozebrany i zapakowany na naczepę ciężarówki. Zostanie teraz przewieziony do Świdnika, gdzie zyska nowe wyposażenie. W ciągu najbliższych dwóch lat w podobny sposób zostaną zmodernizowane jeszcze dwie inne "Anakondy" i dwa śmigłowce transportowe należące do Marynarki Wojennej.

W gdyńskim "Pentagonie" będą testować wynalazki

Budynek należący do dawnej Stoczni Gdynia zostanie odnowiony, tzw. "Pentagon" posłuży naukowcom i firmom, które budują prototypy wynalazków. – To będzie nowe miejsce dla twórców, artystów i projaktantów. Będa mogli tam pracować nad swoimi wynalazkami – mówi wiceprezydent Gdyni.

Bobry wydrążyły tunele, droga się zapadła

W okolicy miejscowości Motyl (woj. kujawsko-pomorskie) na jezdni drogi wojewódzkiej nr 237 powstała kilkumetrowej średnicy i głębokości dziura. Drogowcy podejrzewają, że do powstania zapadliska przyczyniły się bobry, które pod jezdnią wydrążyły sieć korytarzy.

Szef fundacji wyłudził pół miliona na rehabilitację. Wpadł podczas kontroli

Prezes gdańskiego Stowarzyszenia Chorych na Parkinsona został oskarżony o wyłudzenie prawie pół miliona złotych na rehabilitację dla niepełnosprawnych. Lechosław W. miał fałszować sprawozdania, rachunki i listy uczestników zajęć. – Wpisywał nawet osoby, które już nie żyją – powiedziała Grażyna Wawryniuk, rzecznik gdańskiej prokuratury.

Ogień, huk i kurz – artyleria strzela z ostrej amunicji

W dzień i w nocy dwustu przeciwlotników z Marynarki Wojennej ćwiczy strzelanie artyleryjskie. – Przede wszystkim strzelają do celów powietrznych, które poruszają się na małych i dużych wysokościach – mówi kmdr ppor. Radosław Pioch, rzecznik 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

Zdał maturę mimo porażenia mózgowego. "Marzy o studiach"

Patryk Rudziński cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Nie mówi, we wszystkim co robi, muszą pomagać mu opiekunowie. To wszystko nie przeszkodziło mu w zdaniu matury. – Jest zależny ruchowo od innych ludzi, ale może być niezależny intelektualnie – podkreśla dumna mama Patryka.