Trójmiasto

Trójmiasto

Unika sądu, czy naprawdę choruje? Czesław Kiszczak na przymusowych badaniach

Trwają badania lekarskie Czesława Kiszczaka w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które mają odpowiedzieć czy PRL-owski generał może odpowiadać przed sądem za wprowadzenie stanu wojennego. Towarzyszy mu żona, która w rozmowie z dziennikarzami broni męża. – On był sądzony przez ponad 20 lat i żaden proces nie udowodnił jego winy – mówi Maria Teresa Kiszczak.

"Losy dyktatorów są zawsze ryzykowne". Sonik o przymusowych badaniach Kiszczaka

- Jeśli popatrzymy na procesy Mubaraka czy gen. Pinocheta, to zawsze robi wrażenie, że starych ludzi ciąga się przed sądy - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bogusław Sonik, były europoseł PO, komentując sprawę przymusowych badań generała Czesława Kiszczaka. Jak jednak dodał, "losy dyktatorów to ich wybór i z tym jest związane pewne ryzyko". Sonik zwrócił jednocześnie uwagę na "bezradność systemu prawnego w Polsce, który nie potrafił w odpowiednim czasie wydać wyroku" ws. stanu wojennego.

Pod eskortą policji Kiszczak dowieziony do szpitala. 11 biegłych ma 3 dni na ocenę stanu jego zdrowia

Chwile po godz. 13.00 Czesław Kiszczak dotarł na przymusowe badania lekarskie do Gdańska. 11 biegłych wyda opinię na temat stanu jego zdrowia, która wykaże, czy generał może brać udział w procesie odwoławczym ws. stanu wojennego. Również we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie obrony na decyzję ws. badań. Żona generała zapewniała, że Kiszczak nie uchylał się od badań, a do tej pory nie pozwalał mu na nie jego stan zdrowia.

Podpalali samochody, żeby gasić? Strażacy usłyszeli zarzuty

Podpalili kilka samochodów, lokal i stogi siana, a wszystko po to, by przyjechać i ugasić pożar - tak według śledczych postępowali dwaj czonkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Sprawą zajęła się pucka policja i prokuratura. 23-i 27- latek usłyszeli już zarzuty.

"Czy polski rząd to przedsiębiorstwo taksówkowe?" Spór o podróże Neumanna

- Jeżeli ktoś jest urzędującym ministrem, to nie jest w stanie poświęcić tyle czasu na jeżdżenie - powiedział w "Faktach po Faktach" Bartosz Kownacki z PiS. Skomentował w ten sposób doniesienia o zaliczkach, jakie Sławomir Neumann (PO) miał pobrać z Sejmu na służbowe podróże. - Każdy minister, który jest posłem, tak pracuje, jedziemy do swoich okręgów - przekonywał Neumann.

Dwa auta zderzyły się czołowo. Kierowcy trafili do szpitala

Niespokojny poranek w pobliżu Królewa Malborskiego (woj. pomorskie). Na drodze krajowej nr 22 zderzyły się dwa samochody. Kierowcy trafili już do szpitali. Tuż po wypadku droga była calkowicie zablokowana. Od godz. 9.00 nie powinno już być utrudnień.

Suwnice z Chin już w Gdyni. Są wielkości dwudziestopiętrowych bloków

Mają wysokość dwudziestopiętrowego bloku, zasięg ramion równy połowie boiska piłkarskiego i bez trudu podnoszą nawet 60 ton – do gdyńskiego portu przypłynęły suwnice dla Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Dwa lata temu prom zahaczył i przewrócił jedną suwnicę, a ta uszkodziła kolejną. Nowy nabytek ma zastąpić tamte urządzenia.

Tańczące żurawie w gdyńskim porcie

Precyzyjnie i z gracją baletnic - tak pracują żurawie w Gdyni. Kamera TVN 24 uchwyciła dźwigi podczas rozładunku towaru z jednego ze statków. Pochylone przy nabrzeżu wyglądają niemal jak tancerki.

W Gdańsku powstała ściana marzeń

Wygrać na loterii, pogodzić się z mężem, znaleźć pracę - to tylko kilka marzeń gdańszczan, spisanych kredą na tablicy w Oliwie. Tuż przy ul. Opata Rybińskiego stanęła instalacja Emilii Kalkowskiej-Marszałek, dzięki której można podzielić się z innymi swoim marzeniem. Pracę wyłoniono w konkursie Rozdroża Wolności, w którym do walki stanęło 70 artystów z kilku krajów.

Biedroń zaczyna rządy w Słupsku. "Będę rozbijał układy"

Energicznie i z uśmiechem na twarzy - tak Robert Biedroń zaczął prezydenturę w Słupsku. Przypomniał swoje postulaty z czasu kampanii, ale nie zdradził, kto zostanie jego zastępcą. - Nie będę rozdawał stanowisk ze względu na legitymację partyjną. Nie chce być zakładnikiem układów - deklarował podczas konferencji.

Robert Biedroń oficjalnie prezydentem Słupska. Była przy nim mama

Robert Biedroń oficjalnie przejął władzę w Słupsku. W sobotę w samo południe złożył uroczyste ślubowanie W tym dniu na Słupsk zwrócone są oczy nie tylko Polski, ale i Europy. Popularny, zdeklarowany gej zjednał sobie mieszkańców tego zapomnianego miasta i przekonał ich, że jest gwarantem zmian.

Auto uderzyło w drzewo. Jedna ofiara śmiertelna

Tragicznie skończyła się podróż trzech mężczyzn, którzy w sobotę rano jechali w kierunku Potęgowa (woj.pomorskie). Ich auto wypadło na zakręcie z drogi i uderzyło w drzewo. Dwie osoby są ranne, jedna nie żyje.

Zachwycające zdjęcia wraku słynnego okrętu na okładkach "National Geographic". Zrobił je fotograf z Gdyni

Mozaika zatopionego w XVI wieku wraku słynnego szwedzkiego okrętu Mars wykonana z ponad 600 zdjęć, trafiła na okładki zagranicznych wydań "National Geographic". Jej autorem jest Tomasz Stachura z Gdyni – jeden z najbardziej znanych w Polsce i na świecie nurków – fotografów. To trzeci w historii "National Geographic" polski fotograf, którego zdjęcie znalazło się na okładce tego magazynu.