Wielka Brytania

Wielka Brytania

"Dobra robota!" May tanecznym ruchem pogratulowała drużynie krykieta

Theresa May ponownie zaprezentowała swoje taneczne umiejętności. Podczas festiwalu muzycznego ustępująca premier kiwała się w rytm muzyki, a uwiecznionym obrazkiem z wydarzenia zilustrowała swoją radość z wygranej angielskiej reprezentacji w krykiecie, która wygrała mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

Miał być objęty sankcjami Waszyngtonu. "Przybył do Nowego Jorku"

Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif udał się w sobotę do Nowego Jorku - podała agencja IRNA. Wizyta irańskiego ministra ma miejsce w czasie rosnącego napięcia między Waszyngtonem a Teheranem. Tego samego dnia z Zarifem rozmawiał szef brytyjskiego MSZ, Jeremy Hunt.

Irańczycy chcieli zatrzymać brytyjski tankowiec. Na pomoc ruszył okręt wojenny

Trzy uzbrojone irańskie kutry próbowały w środę zatrzymać przepływający przez cieśninę Ormuz tankowiec British Heritage - poinformował rząd w Londynie. Łodzie wycofały się natychmiast, gdy znajdujący się w pobliżu brytyjski okręt wojenny nadał przez radio ostrzeżenie i wpłynął pomiędzy jednostki Teheranu i statek.

Wysłannik ONZ: blisko porozumienia z Syrią

Specjalny wysłannik ONZ do spraw Syrii Geir Pedersen oświadczył w środę, że organizacja jest blisko porozumienia z Syrią w sprawie powołania długo wyczekiwanej komisji konstytucyjnej w tym kraju. Z kolei amerykański magazyn "Foreign Policy" informuje, że Wielka Brytania i Francja zgodziły się wysłać do Syrii dodatkowych żołnierzy. Niewielkie oddziały "prawie na pewno wyśle" też kilka państw bałkańskich i bałtyckich.

"Gabinet cieni" labourzystów rozmawiał o brexicie. Przekaz po zebraniu niejasny

Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn wezwał we wtorek Partię Konserwatywną do organizacji referendum w sprawie rządowego planu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zapowiedział, że jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem we Wspólnocie, choć nie byłby temu przeciwny, jeżeli Zjednoczone Królestwo wyszłoby z niej po zmianie rządów i negocjacjach przeprowadzonych przez laburzystów.

Zgrzyt nad Atlantykiem. Brytyjski ambasador "nie jest lubiany w USA"

Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że nie będzie utrzymywał kontaktów z brytyjskim ambasadorem w tym kraju Kimem Darrochem, który "nie jest lubiany w USA". W poufnych depeszach do władz w Londynie ambasador skrytykował administrację Trumpa.

"Otwarci na wszystkie talenty". Brytyjscy żołnierze na paradzie równości w Londynie

Samoloty brytyjskiego wojskowego zespołu akrobacyjnego Red Arrows uświetniły w ten weekend londyńską paradę równości, czyli Pride in London. Defilowali w niej też żołnierze pozostałych rodzajów sił zbrojnych, które podkreślają: jesteśmy otwarci na wszystkie talenty, niezależnie od orientacji seksualnej. W Polsce drzwi do służby wojskowej pozostają zamknięte dla osób transseksualnych.

"Jesteśmy skrajnie zaniepokojeni oświadczeniem Iranu"

Prezydent Francji Emmanuel Macron uznał w niedzielę za złamanie zobowiązań porozumienia nuklearnego decyzję władz Iranu o rozpoczęciu wzbogacania uranu powyżej limitu z tego układu - przekazał Reutersowi urzędnik z Pałacu Elizejskiego. Także Londyn i Berlin w niedzielę wezwały Teheran do zakończenia działań podważających zobowiązania wynikające z porozumienia nuklearnego

Irański duchowny: odpowiedzieliśmy na drona, odpowiemy na zatrzymanie tankowca

Brytyjczycy powinni bać się odwetu Teheranu za przejęcie irańskiego tankowca na Gibraltarze - powiedział agencji Fars irański duchowny Mohammad Ali Musavi Dżazadżeri. W czwartek żołnierze brytyjskiej piechoty morskiej zajęli tankowiec Grace 1 w związku z podejrzeniem, że transportował ropę do Syrii z naruszeniem sankcji ONZ.