Powódź

Powódź

Do Wenecji w niedzielę dotarła kolejna fala przypływu. Poziom wody sięgnął w okolicach południa 150 centymetrów - w ten sposób 70 procent historycznego centrum miasta znalazło się pod wodą. Teraz woda zaczęła opadać.

Nawet 190 litrów deszczu na metr kwadratowy - tyle spadło w ciągu dwóch dni w jednym ze stanów na północy Indii. Z powodu ulew w ciągu tygodnia zginęło 59 osób.

W obwodzie irkuckim, w którym pod koniec czerwca doszło do ogromnych powodzi, wciąż jest niebezpiecznie. Jak poinformowano w środę, kolejnych 25 części regionu zostało zalanych. Niektórzy mieszkańcy musieli opuścić swoje domy. Koczując w autach, czekają na poprawę sytuacji.

Krótka, ale bardzo intensywna burza, jaka przeszła przez stan Ohio w USA, zostawiła po sobie mnóstwo zniszczeń. Z powodu silnych opadów wylało jedno z pobliskich jezior. Jak twierdzą władze miasta, pokrycie wszystkich szkód może sięgnąć milionów dolarów.

Prezydent USA Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w Luizjanie w związku ze zbliżaniem się do jej wybrzeży burzy tropikalnej Barry. Stanowe służby zostały postawione w stan gotowości, ewakuowano część mieszkańców. Ci, którzy zostali, gromadzą zapasy wody i żywności. Według meteorologów sztorm może nabrać na sile i stać się huraganem.

Z powodu gwałtownej burzy, jaka pojawiła się w regionie Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych, zginął kajakarz. W poniedziałek intensywne opady deszczu wystąpiły w Waszyngtonie, Marylandzie i Wirginii. Miejscami spadło ponad 100 litrów deszczu na metr kwadratowy.