Komórki

Komórki

Powrót do przeszłości. Legenda znów do kupienia w Polsce

Legendarna komórka z logiem Nokia w nowej odsłonie jest już w sprzedaży. Od piątku miłośnicy modelu 3310 będą mogli kupić swój własny egzemplarz w salonach na terenie całego kraju. Nowa odsłona aparatu nawiązuje do poprzednika przede wszystkim charakterystycznym kształtem z zaokrąglonymi krawędziami.

Nowy iPhone razy dwa. 5S jest złoty, 5C z plastiku

Apple zaprezentowało we wtorek dwa nowe modele iPhone'a. Jeden z nich - plastikowy iPhone 5C będzie dostępny w pięciu kolorach i kierowany jest do mniej zamożnych użytkowników. Drugi - iPhone 5S to prawdziwa gratka dla miłośników nowych technologii, choć, jak już kąśliwie zauważają internauci, wygląda niczym "zabawka dla gangsterów".

Dzięki klonowaniu komórek uda się leczyć Parkinsona?

Naukowcy z Oregonu wytworzyli w laboratorium embrionalne komórki macierzyste. Do tego celu wykorzystali taką samą metodę, jak w przypadku klonowania owcy Dolly. Genetycy wierzą, że takie komórki uda się wykorzystać w leczeniu chorób, m.in. Parkinsona.

Telefon powie ci, czy jesteś szczęśliwy

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali aplikację, która określa poziom szczęścia użytkownika poprzez połączenie danych smartfona z percepcją nastroju. Aplikacja jest częścią projektu, który ma sprawdzić, jak telefony komórkowe mogą być wykorzystane do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia

Wyhodowali komórki "zombie"

Są niemal idealną repliką komórek ssaków i parametrami przewyższają te naturalne - mowa o komórkach "zombie", wyhodowanych przez amerykańskich naukowców. Mogą one spełniać takie same funkcje jak ludzkie, jest jeden wyjątek - są martwe.

"Nie chciał", ale ruszył na wojnę z Samsungiem

Gdy były szef Apple, Steve Jobs wypowiedział "wojnę termojądrową" wszystkim firmom jego zdaniem kopiującym produkty jego firmy, nie wszyscy byli zachwyceni. Sceptyczny miał być między innymi Tim Cook, obecny szef koncernu. Jak podaje agencja Reutera, biznesmen nie chciał pozywać Samsugna, z którym pomimo tego obecnie toczy najbardziej zaciekłe boje w sądach.

Słabnie sygnał komórkowy? Zbiera się na deszcz

Nową metodę mierzenia sum opadów przetestowali holenderscy naukowcy. W miejscach, gdzie nie ma radarów i czujników deszczu, można skorzystać z pomiarów sygnału sieci telefonii komórkowej. Stworzona na ich podstawie mapa wilgotności nie ustępuje pomiarom meteorologicznym.

Obcokrajowcy mogą wwozić komórki do Korei Północnej

Władze komunistycznej Korei Północnej złagodziły niektóre restrykcje dotyczące używania telefonów komórkowych przez cudzoziemców. Pozwolono m.in. by zagraniczni goście przywozili ze sobą własne telefony, ale wciąż nie będą mogli dzwonić z nich do Korei Południowej ani do mieszkańców Korei Północnej.

Ze smartfonem pod prysznic

Koncern Sony zaprezentował swój nowy smartfon, z którym będzie można bez obaw pójść pod prysznic. Xperia Z ma być na tyle wodoszczelny, że przetrwa nawet pół godziny pod wodą.