Bezpieczeństwo w internecie

Bezpieczeństwo w internecie

Bezpośrednie tropy cyberszpiegowskiej operacji, której częścią jest wyciek maili m.in. Michała Dworczyka, wiodą do Mińska i białoruskich służb - ustalili analitycy międzynarodowej firmy Mandiant, badającej cyberzagrożenia na świecie. Nie wykluczają jednocześnie, że za całą operacją "Ghostwriter", którą obsługuje hakerska grupa UNC1151, stoi Rosja. Wnioski analityków są w dużej mierze zgodne z ustaleniami opublikowanymi latem w tvn24.pl przez dziennikarki Fundacji Reporterów. Podsumowanie Anny Gielewskiej.

Rozlewa się kryzys w zespole CERT Polska, jednej z trzech najważniejszej instytucji zajmujących się cyfrowym bezpieczeństwem kraju. Jak wskazują pracownicy tej instytucji, ich szef Przemysław Jaroszewski został zmuszony do odejścia za sprawą politycznych nacisków. Napisali list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego i nie wykluczają, że również odejdą. 

Coraz więcej umów zawieranych jest na odległość – przykładem są choćby zakupy przez Internet. W przypadku takich umów konsumentów obejmuje jednak dodatkowa ochrona w postaci prawa do odstąpienia od umowy. Na czym polega ta ochrona? Jak i kiedy można odstąpić od umowy zawartej na odległość?