Gwiezdne wojny

Gwiezdne wojny

Studio filmowe Disneya ujawniło, że ósma część "Gwiezdnych wojen" nazywać się będzie "Star Wars: The Last Jedi", czyli w nieoficjalnym jeszcze tłumaczeniu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Informacja ta wywołała ożywione spekulacje fanów na temat spodziewanej fabuły.

Słynna z roli w filmie "Gwiezdne Wojny" amerykańska aktorka Carrie Fisher doznała "rozległego zawału serca" na pokładzie samolotu. Przez kilka godzin była w "stanie krytycznym", jednak obecnie jej życiu ma już nie zagrażać niebezpieczeństwo. Nie wiadomo, w jakim dokładnie znajduje się stanie.

Niezwykłe zdjęcie rozpaliło fanów "Gwiezdnych wojen" w sieci. Przelatując nad jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, instruktor latania zrobił fotografię, na której uchwycił niedokończony model Sokoła Millenium - kultowego statku Hana Solo, czyli Harrisona Forda. Okazało się, że przeleciał nad miejscem kręcenia najnowszej części cyklu.

Twórca filmowej sagi "Gwiezdnych wojen" George Lucas wybrał Chicago na miasto, w którym powstanie muzeum mieszczące m.in. jego pamiątki z okresu kariery filmowej. Lucas poinformował o tym we wtorek w komunikacie, który potwierdził burmistrz Chicago Rahm Emanuel.

Harrison Ford został ranny na planie siódmej części "Gwiezdnych wojen". Hollywoodzki gwiazdor, który zagrał Hana Solo w trzech częściach serii w latach 70., trafił do szpitala w Oxfordzie, po tym jak został przygnieciony przez drzwi. Aktor został helikopterem przewieziony do szpitala. Ma uszkodzoną kostkę.

George Lucas, twórca "Gwiezdnych wojen", wziął ślub z długoletnią ukochaną na swoim kalifornijskim ranczo. Wybranką jest 44-letnia Mellody Hobson, prezes firmy inwestycyjnej. To jego druga żona.

Peter Mayhew, brytyjski aktor znany z roli Chewbacci w "Gwiezdnych wojnach", został zatrzymany na lotnisku w Denver. Strażników zaniepokoiła jego niezwykle duża i ciężka laska stylizowana na miecz świetlny, którą uznali za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Aktor już w trakcie kontroli zaczął tweetować: "Pozwólcie Wookiemu wygrać!".

- Tak, znów będę Hanem Solo. Nie mam jeszcze kontraktu, ale to prawie pewne - oznajmił aktor, który grał kultową postać w "Gwiezdnych wojnach". To już drugi członek oryginalnej obsady, który potwierdził swój udział w nowej trylogii filmu, po Carrie Fischer, która wcieli się ponownie w księżniczkę Leię.

- Tak, wracam jako księżniczka Leia - potwierdziła Carrie Fischer, która w "Gwiezdnych wojnach" zagrała trzy razy. Aktorka jest pierwszą osobą z kilkuosobowej oryginalnej obsady kultowego filmu, która przyznała, że ponownie wcieli się w swoją bohaterkę. Bardzo prawdopodobne, że dołączą do niej Harrison Ford i Mark Hamill - jako Han Solo i Luke Skywalker.

Nie 25 tys. a 100 tys. podpisów pod petycją będą musieli od teraz zebrać Amerykanie, by oficjalnie odpowiedział na nią Biały Dom. Administracja Obamy wprowadziła te zmiany m.in. po tym, jak musiała odpowiadać na apel o budowę Gwiazdy Śmierci.