Edukacja

Edukacja

Nie ma. Tak można opisać aktualną działalność edukacyjną Inte Gry oraz obecność organizacji w mediach społecznościowych. Nie ma ich też pod adresem, który wskazali jako swoją siedzibę - jakiś mężczyzna twierdzi, że się wyprowadzili. Nie ma też nic - poza przyczepą z napisem "Żołnierze Wyklęci" - na działce, którą wraz ze sporą posiadłością kupili za milion złotych, dostanych od ministra Przemysława Czarnka. Nie ma. Bo - jak mówi prezes organizacji - zabrakło pieniędzy na remont.

Jeśli chcemy uporać się z chaosem w szkołach, chronić dzieci przed cyberagresją i poprawić skuteczność nauki, należy zakazać smartfonów w szkołach – wskazuje najnowszy raport UNESCO. W niektórych państwach już to zrobiono. To także wyzwanie dla rodziców i nauczycieli. Maciej Zalewski.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie programu grantowego willa plus. Bada, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień i działania funkcjonariusza publicznego na szkodę interesu publicznego. A my sprawdzamy, co z - uznanymi przez NIK za nielegalne - dotacjami ministra Czarnka na kwotę 6 mln zł między innymi dla Fundacji Wolność i Demokracja założonej przez ministra Michała Dworczyka.

PiS po raz trzeci próbuje przepchnąć Lex Czarnek. Obóz władzy rzekomo walczy z seksualizacją dzieci, ale używa tego pojęcia niezgodnie z definicją. Tym razem nie jest to ani projekt rządowy, ani poselski. Lex Czarnek 3.0 jest projektem obywatelskim. Opozycja ma poważne zastrzeżenia nie tylko do zapisów projektu, ale i do weryfikacji 100 tysięcy złożonych pod nim podpisów. Adriana Otręba.