Pieniądze z Narodowego Instytutu Wolności. "Wyborcza": wśród beneficjentów "elity PiS"

Źródło:
"Gazeta Wyborcza", Onet
Konkurs, wielkie pieniądze i polityka w tle
Konkurs, wielkie pieniądze i polityka w tleTVN24
wideo 2/5
Konkurs, wielkie pieniądze i polityka w tleTVN24

Pod koniec kwietnia Narodowy Instytut Wolności ogłosił wyniki konkursu na dofinansowanie w ramach tak zwanego żelaznego kapitału. "W ścisłej czołówce znalazły się głównie podmioty bezpośrednio związane z władzą" – zauważyła "Gazeta Wyborcza". Wśród organizacji, które dostaną dotacje znalazła się m.in. fundacja, w której radzie programowej zasiada wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, inicjator Narodowego Instytutu Wolności. 

Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego został powołany ustawą z 15 września 2017 roku. Jego głównym zadaniem jest rozdzielanie pieniędzy pomiędzy organizacje pozarządowe. Instytut działa przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Pod koniec kwietnia NIW ogłosił wyniki konkursu o środki na budowę tak zwanego żelaznego kapitału. "Te pieniądze powinny być przekazywane podmiotom uważanym za najważniejsze i mające najcenniejszy dorobek w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz w inicjatywach społecznych. Z kapitału żelaznego nie trzeba się rozliczać tak dokładnie jak z dotacji na konkretny cel. To środki przeznaczone na działalność statutową i cele, które organizacje same sobie wybiorą" – napisała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Wojciech Czuchnowski z "GW" zauważył, że "w ścisłej czołówce [konkursu-red.] znalazły się głównie podmioty bezpośrednio związane z władzą, działaczami PiS lub ludźmi popierającymi politykę obecnego rządu". Sto na sto możliwych punktów oraz dotacje w wysokości 500 tysięcy złotych dostały: fundacja Polska Wielki Projekt (pierwsze miejsce), stowarzyszenie Sanctus Paulus, fundacja Instytut im. Kazimierza Promyka, fundacja All for the Betterment of Life; fundacja Edukacja do Wartości oraz fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna.

Pieniądze dla fundacji, w której zasiada wicepremier Gliński

Polska Wielki Projekt to fundacja, która powstała jeszcze przed przejęciem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Dotacje otrzymała po raz kolejny, jednak pierwszy raz w ramach "kapitału żelaznego" – zauważał dziennik. Czuchnowski zwrócił uwagę na osobę Anny Bieleckiej, jednej z głównych postaci w fundacji. To "architektka prowadząca przy ul. Wilczej w Warszawie salon, w którym od katastrofy smoleńskiej regularnie spotykają się elity obecnej władzy na czele z Jarosławem Kaczyńskim" – czytamy.

"GW" wyliczyła, że w radzie fundacji jest 26 osób związanych z otoczeniem "elit" PiS. Wśród nich jest wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, który był "jednym z założycieli fundacji oraz inicjatorem powstania Narodowego Instytutu Wolności, który rozdziela pieniądze, a fundacji przyznał właśnie 500 tys. zł na 'żelazny kapitał'". 

"Inne znane nazwiska w radzie to: były szef MSZ Jacek Czaputowicz, publicysta Grzegorz Górny, europosłowie PiS Zdzisław Krasnodębski i Ryszard Legutko, ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski, publicysta Bronisław Wildstein oraz ludzie prezydenta Dudy − Paweł Soloch, Krzysztof Szczerski i Andrzej Zybertowicz" – wymieniła "Wyborcza".

Narodowy Instytut Wolności ma nowego szefa
Narodowy Instytut Wolności ma nowego szefa

Gazeta zwróciła także uwagę, że fundacja jest organizatorem kongresu, na którym przyznawana jest Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego. "Do 2015 r. były to wyróżnienia honorowe, ale gdy PiS przejął władzę, nagroda nabrała wymiaru materialnego: 100 tys. zł. Sponsorem jest państwowy bank PKO BP" – wskazała "GW".

Dla kogo wsparcie z NIW?

Kolejnym beneficjentem jest stowarzyszenie Sanctus Paulus, organizacja, która na stronie internetowej deklaruje, że jej cel to "podtrzymywać i upowszechniać naszą wiarę i tradycję, patriotyzm, pielęgnować polskość, w tym naszą kulturę, język i obyczaje". "Prezes stowarzyszenia Piotr Florek jest wydawcą popierającego PiS 'Tygodnika Bydgoskiego'. W wyborach 2020 r. wspierał Andrzeja Dudę, w tym samym roku dostał od władz Brązowy Krzyż Zasługi. Rok wcześniej organizacje związane z Sanctus Paulus też dostały dotację z NIW - 200 tys. zł."- czytamy w "GW".

"Najmniej uwikłaną politycznie organizacją" na liście dotacji NIW jest Fundacja im. Kazimierza Promyka. Dziennik zwrócił uwagę, że jej założyciel i prezes - Jakub Krawiec oraz Maria Cholewińska – związani są z sympatyzującym z władzą Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. "Od 2019 r. prowadzi projekt o nazwie 'Patriot'. Cel: tłumaczenie haseł z polskiej Wikipedii na inne języki po to, by 'upowszechnić wiedzę o historii, zabytkach, gospodarce i kulturze'. Korzysta z dotacji Orlenu i KGHM. Fundacja dostała też dwie dotacje celowe" - zauważyła "GW".

Czwartą organizacją wymienianą przez Wojciecha Czuchnowskiego jest AlI for the Betterment of Life [Wszystko dla lepszego życia – red.]. "Ze spisu w KRS wynika, że została zarejestrowana 24 lutego 2021 r. Działa w Warszawie, nie ma żadnej historii, a nazwiska założycieli niewiele mówią. W celach fundacji jest 'maksymalizacja zadowolenia z życia, wzorów, twórczości" – czytamy.

Założycielami kolejnej fundacji – jak zauważyła "GW" – są Tymoteusz Zych oraz Jerzy Kwaśniewski. Obydwaj stoją na czele Ordo Iuris, "fundamentalistycznej organizacji założonej przez grupę prawników związanych z obecną władzą". Celem fundacji Edukacja do Wartości jest "wspieranie inicjatyw społecznych, w tym zakorzenionych w myśli organicznej i nauce społecznej Kościoła katolickiego" – napisała "Wyborcza".

"Ideologia bierze górę nad prawem". Ordo Iuris - kim są? >>>

Prawo i ideologia. Ordo Iuris - kim są?
Prawo i ideologia. Ordo Iuris - kim są?tvn24

Szóstkę stowarzyszeń, które otrzymały maksymalną liczbę punktów zamyka fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna. "Zarząd fundacji zdominowany jest przez działaczy dawnej opozycji przeciwnych porozumieniom Okrągłego Stołu i oskarżających jego uczestników o 'zdradę'" – zauważyła "GW", dodając, że prezesem fundacji jest Andrzej Kołodziej, opozycjonista z lat 80., który pod patronatem Klubów "Gazety Polskiej" organizuje wykłady pod tytułem "Okrągły Stół w Polsce 1989 roku - porozumienie czy zdrada elit". 

Organizacja Bąkiewicza na liście rezerwowej

113 podmiotów znalazło się na liście rezerwowej, co oznacza, że będą mogły otrzymać dotacje jeżeli "zostaną pieniądze, NIW zwiększy pulę lub ktoś z pierwszej szóstki zrezygnuje" – wyjaśniła gazeta. Pierwsze w kolejce będzie wówczas stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza, które otrzymało 99,5 pkt oraz przewidywane dofinansowanie w wysokości 499 tysięcy złotych.

"NARODOWE INTERESY ROBERTA BĄKIEWICZA". OGLĄDAJ W INTERNECIE >>>

"Na razie Bąkiewicz musi zadowolić się dotacją rzędu 198 tys. zł. Roty Marszu Niepodległości otrzymały ją w ramach projektu 'Rozwój instytucjonalny organizacji strażniczych i mediów obywatelskich', gdzie będą tworzyć 'Media Narodowe - obywatelski portal lokalny'" - zwrócił uwagę Czuchnowski.

Narodowe interesy Roberta Bąkiewicza (fragment materiału magazynu "Czarno na białym" z grudnia 2020 roku)
Narodowe interesy Roberta Bąkiewicza"Czarno na białym" TVN24

Miliony z Narodowego Instytutu Wolności

We wrześniu ubiegłego roku Onet opublikował listę organizacji, które dostały wówczas dotacje z Narodowego Instytutu Wolności. "Okazuje się, że są to w większości organizacje katolickie, prawicowe, konserwatywne, a nawet skrajnie nacjonalistyczne. Większość z nich od lat otwarcie wspiera PiS, a niektóre są bezpośrednio powiązane z obecnym obozem rządzącym" – pisał portal. 

Autorka/Autor:ft/kg

Źródło: "Gazeta Wyborcza", Onet

Pozostałe wiadomości

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP

Od kilku dni w Polsce panuje pogoda przypominająca lato - jest ciepło i parno, ale burzowo. Jak tłumaczył na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, jest to związane z napływem w nasze rejony kontynentu ciepłego, wilgotnego powietrza znad Morza Śródziemnego. Obecna sytuacja baryczna w Europie nie ułatwia życia synoptykom.

O tym, gdzie pojawią się burze, może "zdecydować przypadek"

O tym, gdzie pojawią się burze, może "zdecydować przypadek"

Źródło:
TVN24

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na ulicach małopolskiego Jordanowa pojawił się niedźwiedź. Władze miasta apelują o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności.

Niedźwiedź w Jordanowie. Władze apelują o ostrożność

Niedźwiedź w Jordanowie. Władze apelują o ostrożność

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

Każdy z nas otrzymuje rachunki za prąd i najważniejsze, co z niego wynika to, ile musimy zapłacić i w jakim terminie. Poza tym jest na nim mnóstwo danych i pozycji, których zrozumienie może być trudne. Jeśli dobrze przyjrzymy się wszystkim liczbom, to możemy zauważyć, że lwia część faktury to dodatkowe opłaty, a nie nasze faktyczne zużycie prądu.

Faktura za prąd. Jak ją czytać i ile za prąd faktycznie płacimy?

Faktura za prąd. Jak ją czytać i ile za prąd faktycznie płacimy?

Źródło:
tvn24.pl

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Gabloty na nowej wystawie w Muzeum Twierdzy Kostrzyn wypełniają szczelnie setki ceramicznych naczyń. Ani to saska porcelana, ani wazy z dynastii Ming. Większość prezentowanych zabytków wypalona została ze zwykłej gliny i uformowana bez użycia koła garncarskiego. Co może być zatem w nich ciekawego?

Garnki sprzed kilku tysięcy lat: waza "Pumba" i kubek "Muminek"

Garnki sprzed kilku tysięcy lat: waza "Pumba" i kubek "Muminek"

Źródło:
TVN24

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl