Konwencja stambulska

Konwencja stambulska

Eksperci z Rady Europy w specjalnym wywiadzie dla reportera Michała Tracza apelują do polskiego rządu, by nie wypowiadał konwencji antyprzemocowej. Eksperci przyjechali, by zobaczyć, jak Polska wywiązuje się z jej przepisów.

Do piątku w Warszawie eksperci Rady Europy mają sprawdzać, jak Polska wywiązuje się z zapisów konwencji antyprzemocowej. Będą też starali się przekonać polskie władze, by jej nie wypowiadały. Materiał Michała Tracza.

Przedstawiciele Rady Europy przyjadą do Warszawy zbadać, jak Polska wywiązuje się z zapisów Konwencji Stambulskiej. Eksperci chcą spotkać się z przedstawicielami rządu i organizacjami pozarządowymi. Mają przekonywać do niewycofywania się z konwencji antyprzemocowej, co w ostatnim czasie wielokrotnie zapowiadali przedstawiciele rządu. Michał Tracz.

Kierując się absolutnie słusznym przekonaniem, że należy chronić kobiety, że przemoc powinna być napiętnowana, próbuje wprowadzać się pewną ideologię - tak o konwencji stambulskiej mówił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Wniosek o wypowiedzenie przez Polskę konwencji, nazywanej również antyprzemocową, złożył w poniedziałek minister sprawiedliwości. Dworczyk zapowiedział, że w czwartek po południu premier Mateusz Morawiecki przedstawi rządowe stanowisko w tej sprawie.