Komisja ds. pedofilii

Komisja ds. pedofilii

Ustalenia państwowej komisji ds. pedofilii w sprawie finansowego wsparcia ofiar

Przemoc seksualna wobec dziecka zawsze zostawia ślad, powoduje spustoszenie w życiu osoby pokrzywdzonej i jej rodziny. Choć żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować krzywdy, to właśnie środki finansowe są niezbędne, aby wspomóc dzieci i ich rodziny. Według najnowszego raportu państwowej komisji ds. pedofilii, osoby z najbardziej traumatycznymi doświadczeniami potrzebują niemal 900 tysięcy złotych na lekarzy terapeutów i wsparcie w codziennym życiu. Maria Mikołajewska

Sejm chce wznowienia prac komisji do spraw pedofilii

Od momentu rezygnacji Błażeja Kmieciaka minęło ponad 8 miesięcy, państwowa komisja do spraw pedofilii do tej pory nie ma przewodniczącego. Bez szefa jej prace były sparaliżowane. Co dalej będzie z nią w Sejmie nowej kadencji? Nowy przewodniczący będzie najpewniej już w czwartek wybrany spośród jej członków. Maciej Zalewski.

Komisja ds. pedofilii w zawieszeniu

Państwowa komisja ds. badania przypadków pedofilii wciąż ze związanymi rękami. Od ponad trzech miesięcy nie może działać, bo nie ma pełnego składu. I wiele wskazuje na to, że będzie mogła pracować dopiero po wyborach. Widocznie politycy mają czas. Ofiary pedofilii nie. Materiał Łukasza Łubiana.