Bernie Sanders

Bernie Sanders

Kolejny "klejnot w koronie" Bidena. Prawybory w cieniu epidemii

Joe Biden wygrał wtorkowe prawybory demokratów w stanach Idaho, Missouri, Missisipi i Michigan. Tym samym znacząco wysuwa się na prowadzenie w walce o partyjną nominację w wyścigu o Biały Dom. Były wiceprezydent USA oraz jego główny rywal senator Bernie Sanders z powodu koronawirusa odwołali zaplanowane na wtorkowy wieczór spotkania wyborcze w stanie Ohio.

Sanders wygrywa w Kalifornii, Biden w większości stanów. Pierwsze wyniki po Superwtorku

Dobiegł końca najważniejszy dzień prawyborów w USA - tak zwany Superwtorek. Trwa liczenie głosów. Jak wskazują wstępne wyniki, senator Elizabeth Warren zajęła dopiero trzecie miejsce w swoim rodzimym stanie Massachusetts. Zgodnie z przewidywaniami w Kalifornii prowadzi Bernie Sanders. Według mediów w większości stanów zwyciężył były wiceprezydent Joe Biden. Zdaniem Donalda Trumpa "największym przegranym" Superwtorku jest miliarder Michael Bloomberg.

Trump o "kolejnej dezinformacyjnej kampanii". Sanders do Putina: trzymaj się z daleka

Amerykańskie media podają, że Rosja ingeruje w politykę amerykańską w związku z wyborami prezydenckimi. "Washington Post" twierdzi, iż senator demokratów Bernie Sanders został poinformowany przez wywiad USA, jakoby Moskwa miała próbować wpłynąć na jego kampanię prezydencką, z kolei "New York Times" pisze o domniemanej rosyjskiej ingerencji w kampanię Donalda Trumpa.

Sanders wygrywa w Nevadzie. "Ten oddolny ruch jest nie do zatrzymania"

Razem wygrajmy nominację demokratów, pokonajmy Trumpa i zmieńmy kraj - powiedział do swoich zwolenników senator Bernie Sanders po zwycięstwie w sobotnich prawyborach Partii Demokratycznej w Nevadzie. 78-letni polityk wysunął się na prowadzenie w wyścigu pretendentów do prezydenckiej nominacji tego ugrupowania - podają amerykańskie media.