Założyciel Facebooka ofiarą hakerów. Zaatakowali jego konta

Świat

mat. prasoweMark Zuckerberg nie uchronił się przed atakiem hakerów

Mark Zuckerberg jest założycielem największego portalu społecznościowego na świecie, jednak nawet on nie zdołał się uchronić przed atakiem hakerów, którzy włamali się na jego konta na Twitterze i Pintereście.

Grupa hakerów ukrywających się pod nazwą Ourmine pochwaliła się swoim "sukcesem" na Twitterze. Włamywacze wyjaśnili, że chcieli jedynie sprawdzić zabezpieczenia, jakie stosuje założyciel Facebooka i poprosili go o kontakt.

Włamanie udało się najprawdopodobniej dzięki kradzieży danych użytkowników LinkedIn. Cyberprzestępcom, którzy dokonali tamtego ataku, udało się zdobyć pełny dostęp do adresów mailowych i haseł aż 117 milionów osób. Choć stało się to w 2012 r., dopiero w zeszłym miesiącu w sieci pojawiła się oferta sprzedaży haseł mających konto w serwisie.

Hakerzy z Ourmine zdobyli najpewniej dostęp do bazy LinkedIn i odkryli, że Zuckerberg korzysta z tego samego hasła także w innych portalach społecznościowych, m.in. na Twitterze i Pintereście.

Początkowo włamywacze twierdzili, że zaatakowali także konto Zuckerberga na należącym do Facebooka Instagramie, jednak firma zaprzeczyła tym rewelacjom.

Zuckerberg założył konto na Twitterze w 2009 r. Śledzi go niemal pół miliona użytkowników, ale zamieścił jedynie 19 wpisów. Ostatni z nich pochodzi z 2012 r. Być może dlatego konto założyciela Facebooka na tym portalu stało się tak łatwym celem dla hakerów.

Specjaliści zalecają, by nie używać tego samego hasła w różnych serwisach społecznościowych. Radzą także, by regularnie je zmieniać.

Autor: kg/kk / Źródło: Independent

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe