Ostrzał Awdijiwki. "Szkoła była jedną z najlepszych w regionie, a teraz są ruiny"

Źródło:
PAP
Opublikowany przez Wołodymyra Zełenskiego film, który podsumowuje rok ukraińskiej walki z rosyjską agresją
Opublikowany przez Wołodymyra Zełenskiego film, który podsumowuje rok ukraińskiej walki z rosyjską agresjąfacebook.com/zelenskiy.official
wideo 2/21
Opublikowany przez Wołodymyra Zełenskiego film, który podsumowuje rok ukraińskiej walki z rosyjską agresjąfacebook.com/zelenskiy.official

W sobotę trwał ciężki ostrzał Awdijiwki w obwodzie donieckim. Co najmniej jedna osoba została ranna, zniszczona została szkoła wyposażona przez Litwę - poinformował szef obwodu donieckiego Pawło Kyrłenko.

"Awdijiwka jest pod ciężkim ostrzałem wroga. W ciągu niecałej doby Rosjanie już dwukrotnie ostrzelali miasto artylerią, raz czołgami, przeprowadzili atak rakietowy, a także uderzyli +Gradem+" - napisał w sobotę Kyryłenko na Telegramie. "Pociski i rakiety przeleciały nad dzielnicami mieszkalnymi i strefą przemysłową - co najmniej jedna osoba została ranna" - dodał szef obwodu donieckiego.

"Teraz są ruiny"

Rosjanie zniszczyli szkołę numer 2. "To szkoła wspierająca, którą otworzyliśmy dopiero w 2021 roku po całkowitej przebudowie. W jej remoncie bardzo pomógł nam rząd Litwy - na najnowocześniejsze wyposażenie szkoły przeznaczył ponad 700 tys. euro. Szkoła była jedną z najlepszych w regionie, a teraz są ruiny" - podsumował Kyryłenko.

Autorka/Autor:kz//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: t.me/pavlokyrylenko_donoda

Tagi:
Raporty: