Mały pokój, pojedyncze łóżko i garnitur, który "czeka na zwycięstwo". Wołodymyr Zełenski pokazał, jak mieszka od roku

Źródło:
tvn24.pl
Prezydent Zełenski o najstraszniejszym momencie wojny. "Widzieliśmy, że diabeł stąpa po ziemi"
Prezydent Zełenski o najstraszniejszym momencie wojny. "Widzieliśmy, że diabeł stąpa po ziemi"TVN24
wideo 2/6
Prezydent Zełenski o najstraszniejszym momencie wojny. "Widzieliśmy, że diabeł stąpa po ziemi"TVN24

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał ukraińskiemu dziennikarzowi, w jakich warunkach mieszka od czasu rozpoczęcia rosyjskiej agresji.

Fragment zapisu tego "spaceru" po wojennej kwaterze Wołodymyra Zełenskiego zamieścił w mediach społecznościowych doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. Do rozmowy dał angielskie napisy.

Pokój jak w hotelu, prezydencka garderoba

Zełenski zaprosił ukraińskiego dziennikarza Dmytro Komarowa do swojego tymczasowego mieszkania. Jak widać na nagraniu, pomieszczenie jest nieduże, w typie hotelowego pokoju. Stoi w nim pojedyncze łóżko, mały stolik i biurko z fotelem. Na ścianie wisi telewizor, ciężkie zasłony zakrywają okna. Jest też umywalka, przypominająca fryzjerskie stanowisko do mycia włosów.

Później prezydent pokazał swoją garderobę. Wypełniona jest wojskowymi ubraniami i butami w militarnych kolorach - taki styl Zełenski przyjął po rozpoczęciu rosyjskiej agresji. Noszone przez niego wcześniej garnitury wiszą w kącie, zapakowane w ochronne pokrowce.

- Teraz ich nie noszę. Ale to symbol tego, że niedługo wojna się skończy, zwyciężymy. I wtedy będę go używał - powiedział Zełenski, pokazując jedno z eleganckich ubrań sprzed wojny. - Czyli garnitur czeka na zwycięstwo? - dopytał dziennikarz. - Tak - potwierdził prezydent.

ZOBACZ TEŻ: Tak wojna zmieniła Zełenskiego

Autorka/Autor:ads//rzw

Źródło: tvn24.pl