Rosyjskie drony zestrzelone nad obwodem kijowskim. "Wróg nie przestaje atakować"

Źródło:
PAP
SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronów
SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronówFacebook/SBU
wideo 2/21
SBU pokazało, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronówFacebook/SBU

Siły ukraińskie zestrzeliły w nocy z wtorku na środę 16 z 21 wysłanych przez Rosję dronów - poinformował sztab generalny armii ukraińskiej. - Wróg nie przestaje atakować Kijowa. Tej nocy kraj terrorystów ponownie wystrzelił swoje śmiercionośne drony w kierunku stolicy - powiedział Serhij Popko, szef Kijowskiej Wojskowej Administracji Miejskiej. Władze regionu poinformowały o trzech ofiarach śmiertelnych i siedmiu rannych w obwodzie.

Ukraiński sztab generalny podał na Facebooku, że "minionej nocy przeciwnik przeprowadził kolejny zmasowany atak przy użyciu bezzałogowców Shahed-136", czyli dronów kamikadze.

Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Wstępnie potwierdzono informację o zestrzeleniu 16 z 21 dronów.

Ofiary śmiertelne w obwodzie kijowskim

W nocy w Kijowie i kilku ukraińskich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Zareagowała obrona powietrzna w obwodach kijowskim, chmielnickim i żytomierski.

- Wróg nie przestaje atakować Kijowa. Tej nocy kraj terrorystów ponownie wystrzelił swoje śmiercionośne drony w kierunku stolicy. Według wstępnych informacji były to irańskie drony "Shahed". Wszystkie cele wykryte w przestrzeni powietrznej wokół Kijowa zostały zniszczone przez siły naszej obrony powietrznej - powiedział Serhij Popko, szef Kijowskiej Wojskowej Administracji Miejskiej.

KijówShutterstock

O ile w stolicy kraju obyło się bez ofiar w ludziach i zniszczeń, o tyle już w całym obwodzie kijowskim zginęły co najmniej trzy osoby.

"W wyniku przeprowadzonego w nocy ataku dronami w obwodzie kijowskim został uszkodzony obiekt cywilny. Na razie wiadomo o trzech ofiarach śmiertelnych i siedmiu rannych" - podano w komunikacie władz obwodu. Na miejscu ataku wybuchł pożar. Trwa operacja ratunkowa.

Drony Shahed-136, określane także jako drony kamikadze, dostarczane są Rosji przez Iran.

Autorka/Autor:pp//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ryzhkov Oleksandr/Shutterstock

Tagi:
Raporty: