Wojna Rosja - Ukraina. Wydarzenia niedzieli minuta po minucie. Relacja

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP, Reuters, CNN
Nocny ostrzał w Charkowie (wideo z 26.02.2022)
Nocny ostrzał w Charkowie (wideo z 26.02.2022)Twitter/NEXTA TV
wideo 2/23
Nocny ostrzał w Charkowie (wideo z 26.02.2022)Twitter/NEXTA TV

Trwa rosyjski atak na Ukrainę. Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies pokazują rosyjskie wojska zmierzające w kierunku Kijowa. Wieczorem w stolicy kraju, a także we Lwowie, Połtawie w centralnej Ukrainie, Odessie i Mikołajewie na południu rozległy się alarmy przeciwlotnicze - donoszą miejscowe media. Mer Kijowa Witalij Kliczko napisał na Telegramie, że "dzisiejsza noc znów będzie ciężka". "Nasi obrońcy przygotowują się do obrony stolicy" - przekazał. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell przekazał, że Unia Europejska wyłącza część rosyjskich banków z systemu SWIFT. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z Ukrainy i wokół niej.

Co wiemy o ataku Rosji na Ukrainę?

> Władimir Putin ogłosił w czwartek nad ranem rozpoczęcie "operacji specjalnej w Donbasie". > Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny. > Kijów zerwał stosunki dyplomatyczne z Moskwą. > Według informacji ukraińskich władz, zachodnich mediów i relacji w sieciach społecznościowych, Rosjanie atakują zarówno infrastrukturę wojskową, jak i obiekty cywilne. > Prezydent Rosji Władimir Putin i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zostali objęci sankcjami Unii Europejskiej. Taką samą decyzję podjęła Wielka Brytania. USA zapowiedziały, że przyłączą się do tych sankcji. Uruchomiono już także inne sankcje. > Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen poinformowała, że zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT. > Siły rosyjskie ostrzelały w sobotę autobus z pasażerami w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy. Pięć osób zginęło, a sześć zostało rannych - poinformowały służby wojskowo-cywilne. > W niedzielę rano trwał ostrzał Kijowa. > Rosyjski pocisk trafił w bazę paliwową pod Wasylkowem, około 20 km od Kijowa. > Z komunikatu ukraińskiego MSW wynika, że rosyjskie wojska wkroczyły rano do Charkowa. Po południu szef charkowskiej administracji obwodowej Ołeh Syniehubow poinformował, że miasto jest pod kontrolą Ukraińców > Pod Chersoniem na południu Ukrainy rosyjskim jednostkom, po zaciętych walkach, udało się posunąć na przód.

Miejsca ataków i rejony aktywności rosyjskich wojsk. Sytuacja w sobotę 26 lutegoTVN24
i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 23:39

  Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości potwierdził, że Ukraina wniosła pozew przeciwko Rosji, która - jej zdaniem - propaguje fałszywe twierdzenie, że najechała Ukrainę, by zapobiec ludobójstwu.

  O złożeniu pozwu przeciwko Rosji poinformował w niedzielę rano prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 • 23:20

  W wyniku rosyjskiej agresji zginęło 352 cywilów, w tym 14 dzieci - podaje Nexta TV, powołując się na ukraińskie MSW.

 • 23:14

  Ambasador Niemiec w Polsce:

 • 23:12

  Poczta Polska zorganizowała już ponad 30 transportów zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy.

 • 23:05

 • 23:04

  Nexta TV opublikowała na Twitterze nagranie, które według ukraińskich mediów przedstawia ostrzał w mieście Kachowka w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy.

 • 22:57

  Ukraiński marynarz, pracujący jako członek załogi na luksusowym jachcie rosyjskim, usiłował zatopić go na Majorce w odwecie za atak Rosji na Ukrainę - poinformował hiszpański dziennik "El Mundo".

  Liczący 47 m długości jacht o nazwie Lady Anastasia należy do rosyjskiego oligarchy Aleksandra Minajewa. Był zacumowany w ekskluzywnym porcie Port Adriano na Majorce.

 • 22:50

  Obrońcy Ukrainy do rosyjskich wojsk: nie macie pojęcia na co się porywacie

  W nagraniu opublikwanym w mediach społecznościowych dwóch ukraińskich żołnierzy ostrzega, że rzeczywistość wojny na Ukrainie jest zupełnie inna niż Rosjanie się spodziewali. Żołnierze przekonują, że ukraińskie wojska mają znakomitą broń i doskonale orientują się w terenie, co działa na niekorzyść agresorów.


  Nie macie pojęcia na co się porywacie, gdy dojedziecie do Kijowa będziecie mieli przes****e, ostrzelamy was z każdego okna.


  Ukraińscy żołnierze przekonują, by rosyjskie wojska się poddały, gdyż "w porównaniu do Rosjan, my tu nie rozstrzeliwujemy jeńców na miejscu". "Nakarmimy was, damy wody (...), jesteśmy przyjaznymi ludźmi" - zachęcali. "Mamy gorącą herbatę, ubrania, prąd, (...) wszystko działa jak trzeba" - dodali. "Wrócicie później do swoich matek, do swoich rodzin. W innym wypadku wszyscy tu na Ukrainie zginiecie na nic" - ostrzegli.

  Nagranie kończy się pozdrowieniem "Sława Ukrainie"!

 • 22:35

  Ambasador USA przy ONZ: Rozważamy nowe, ostrzejsze sankcje przeciwko Rosji

 • 22:34

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołuje w trybie pilnym specjalną sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w sprawie Ukrainy. Odbędzie się ona w poniedziałek. Głosowanie proceduralne uniemożliwiło Rosji zgłoszenie weta - podaje Reuters.

 • 22:33

  Rosyjskie linie lotnicze Aeroflot poinformowały, że odwołują wszystkie loty do europejskich miast, do odwołania.

  To reakcja na decyzję wielu państw o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów:

 • 22:28

  W obliczu zaostrzającego się konfliktu na Ukrainie, rządy Niemiec i Francji zaapelowały do obywateli swoich krajów pozostających na terytorium Rosji o opuszczenie tego kraju. W komunikatach wymieniano m.in. coraz większe ograniczenia w podróżach lotniczych, spowodowane sankcjami nałożonymi na ten kraj w związku z inwazją na Ukrainę.

 • 22:24

  Bank Światowy może wesprzeć Ukrainę w ciągu kilku dni - poinformował szef BŚ David Malpass. To znacznie szybciej niż przewidywano tydzień temu, gdy planowano, że 350 mln dol. trafi do Kijowa dopiero na koniec marca.

 • 22:22

  Płonący konwój rosyjskich pojazdów w okolicy Charkowa

 • 22:12

  Ukraiński sztab generalny w komunikacie podał, że Rosja kontynuuje koncentrowanie lotnictwa i aktywizację sił specjalnych na terytorium Białorusi. Z lotnisk w Baranowiczach i Maczuliszczach w kierunku Ukrainy latają samoloty transportowe.

 • 21:57

  Departament Stanu radzi Amerykanom natychmiastowe opuszczenie Rosji w związku z odwoływaniem lotów.

 • 21:45

  "Dzisiejsza noc znów będzie ciężka. Dlatego nasi obrońcy przygotowują się do obrony stolicy. A ja namawiam mieszkańców Kijowa do spędzenia tej nocy w schronach. Bo wróg dostaje szału. Strzela do budynków cywilnych. Do naszej infrastruktury - chociaż sam ponosi duże straty – zarówno w ludziach, jak i sprzęcie wojskowym. Wydaje się, że Rosjanie nie spodziewali się takiego oporu i takiego ducha ze strony narodu ukraińskiego, zarówno wojskowych, jak i cywili" – wieczorem na Telegramie mer Kijowa Witalij Kliczko.

  Podkreślił, że ukraińscy żołnierze bohatersko walczą w całym kraju, a mieszkańcy zjednoczyli się w obronie swojego państwa.

  Horda próbuje wedrzeć się do Kijowa. Ale nasi mieszkańcy szykują się do odparcia agresora. Dziś byłem przy umocnieniach, które mieszkańcy Kijowa pomagają budować z żołnierzami obrony terytorialnej. Żeby wrogie wojsko nie dostało się do naszego miasta.

 • 21:39

  Prezydent Szwajcarii zapowiedział w niedzielę, że jest "bardzo prawdopodobne", że neutralna Szwajcaria pójdzie w ślad za UE i nałoży w poniedziałek sankcje na Rosję, a także zamrozi rosyjskie aktywa w szwajcariskich bankach.

 • 21:32

  W związku z inwazją Rosji na Ukrainę do granic Unii Europejskiej dotarło już 300 tys. uchodźców wojennych z tego kraju - przekazała komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson.

  - Naprawdę, trudno jest przewidzieć ilu ich będzie, ale musimy być przygotowani na miliony - oświadczyła komisarz.

  Uchodźcy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce

 • 21:31

  W Mariupolu została zlikwidowana rosyjska grupa dywersyjno-rozpoznawcza, która próbowała atakować autobusy z cywilami - podała agencja informacyjna Ukrinform, powołując się na radę miejską Mariupola.

 • 21:28

  Do Berdiańska na południu Ukrainy wjechały rosyjskie pojazdy wojskowe - przekazał przedstawiciel władz miejskich Ołeksandr Swidło, cytowany przez agencję Ukrinform.

  Poinformował on o grupie pojazdów, która przemieszczała się po mieście i uzbrojonych ludziach. W mieście słychać strzały.

  Jak podaje Ukrinform, zauważono m.in. rosyjskie wyrzutnie rakietowe Buk.

 • 21:26

  Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denysowa poinformowała w niedzielę, że w wyniku inwazji rosyjskiej zginęło ponad 210 osób, a ponad 1100 zostało rannych.

 • 21:26

  Fiński rząd dał Estonii pozwolenie na przekazanie Ukrainie pochodzących z NRD poradzieckich dział polowych kalibru 122 mm oraz amunicji do nich. Estonia zakupiła je od Finlandii, która wcześniej w latach 90. nabyła je od Niemiec.

 • 21:13

  Borrell: Wojna zapukała do naszych drzwi. To chwila definiująca dla historii europejskiej.

  Borrell: Wojna zapukała do naszych drzwi. To chwila definiująca dla historii europejskiej

 • 21:11

  Borrell: zdecydowaliśmy się zapewnić uzbrojenie ofensywne armii ukraińskiej poprzez 450 mln euro pakietu wsparcia i kolejne 50 mln euro na zasoby nieofensywne.

  Borrell: chcę podziękować Polsce, która zaoferowała się być hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy.

 • 21:10

  Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell: wyłączamy część rosyjskich banków z systemu SWIFT; około połowy rezerw finansowych rosyjskiego banku centralnego będzie zamrożonych.

 • 21:06

  Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies pokazująrosyjskie wojska zmierzające w kierunku Kijowa. Według tych zdjęć konwój, składający się z czołgów i pojazdów przewożących paliwo, rozciąga się na przestrzeni 5 km i znajduje się około 65 km od stolicy Ukrainy.

  Na fotografiach widać kilkaset pojazdów wojskowych.

  Konwój rosyjskich wojsk przemieszcza się w kierunku Kijowa. Zdjęcia satelitarne firmy Maxar

  Informacje opublikowane przez Maxar Technologies, firmę, która od tygodni śledzi gromadzenie się rosyjskich sił w pobliżu granic Ukrainy, nie mogły być niezależnie zweryfikowane przez Reutersa.

  Konwój rosyjskich wojsk przemieszcza się w kierunku Kijowa. Zdjęcia satelitarne firmy Maxar

 • 20:35

  Ursula von der Leyen: Chcemy, aby Ukraina znalazła się w Unii Europejskiej

 • 20:34

  Sondaż: 70 procent respondentów z Ukrainy twierdzi, że ich kraj odeprze rosyjską agresję. Prezydent Zełenski ma 91 procnet poparcia.

 • 20:33

  Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying skrytykowała USA i NATO za dostarczanie broni na Ukrainę i zasugerowała, że to one są odpowiedzialne za trwającą tam wojnę. Swoją opinię zamieściła na Twitterze, który jest w Chinach zablokowany przez władze.

 • 20:14

  We Lwowie, Kijowie, Połtawie w centralnej Ukrainie, Odessie i Mikołajewie na południu rozległy się wieczorem w niedzielę alarmy przeciwlotnicze - podał portal Hromadske. Doniesienia o alarmach napłynęły między godzinie 19 i 20 czasu lokalnego (godz. 18 i 19 czasu polskiego). Dotyczyły one także obwodów: wołyńskiego, iwanofrankiwskiego i tarnopolskiego, a więc zachodniej Ukrainy.

 • 19:08

  Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w oficjalnym komunikacie, że działaniach zbrojnych przeciwko Ukrainie są "zabici i ranni" po stronie rosyjskiej. Nie podało ich liczby.

 • 19:02

  Wesprzemy ukraińskie wojsko sprzętem i pieniędzmi - poinformowała premier Szwecji Magdalena Andersson. Rząd w Sztokholmie przekaże Ukrainie między innymi granatniki przeciwpancerne. - W sytuacji, gdy zagrożony jest cały europejski system bezpieczeństwa, trzeba podejmować nadzwyczajne decyzje - podkreśliła. Przypomniała, że "nie jest szwedzką praktyką, aby wysyłać sprzęt wojskowy do miejsc konfliktów".

 • 19:01

  Brytyjski koncern BP poinformował, że po inwazji Rosji na Ukrainę zdecydował się wycofać z posiadanych udziałów w rosyjskim gigancie naftowym Rosnieft.

 • 18:56

  Rosyjska inwazja przeciwko Ukrainie, zwłaszcza na odcinku kijowskim i charkowskim, została spowolniona ze względu na problemy logistyczne i silny ukraiński opór - przekazał wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Według szacunków USA, na Ukrainę wkroczyło już 2/3 zgromadzonych przez Rosję sił. Przedstawiciel resortu ocenił, że rosyjskie wojska wciąż znajdują się około 30 km od Kijowa, a ich postępy - podobnie jak pod drugim największym miastem, Charkowem - zostały spowolnione przez niedobór paliwa i inne problemy logistyczne. Oficjel dodał, że Rosjanie nie spodziewali się również tak silnego oporu ukraińskich sił, które są "dość kreatywne" w znajdowaniu sposobów na uderzenia w rosyjskie kolumny.

 • 18:50

  Kolejne państwa europejskie zamykają przestrzeń powietrzną dla samolotów rosyjskich - poinformowały agencje Reuters i AP. Do restrykcji przyłączyły się: Norwegia, Macedonia Północna, Francja, Dania, Holandia, Hiszpania, Austria, Portugalia i Islandia.
  Francja i Holandia przekazały, że zakaz lotów dla rosyjskich przewoźników zacznie obowiązywać od niedzieli wieczór.

 • 18:39

  Nie przyjmiemy żadnych warunków wstępnych do negocjacji z Rosją. Natomiast jak najbardziej chcemy, żeby to okrucieństwo się zakończyło - powiedział w Brukseli przedstawiciel Ukrainy przy Unii Europejskiej Wsewołod Czencow.

 • 18:38

  Lotnisko w Żytomierzu zostało zaatakowane rakietami ze strony Białorusi – poinformowały ukraińskie władze.

 • 18:38

  Kanada zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów rosyjskich linii lotniczych. Decyzja weszła już w życie – poinformował minister transportu Kanady Omar Alghabra. "Ze skutkiem natychmiastowym, kanadyjska przestrzeń powietrzna została zamknięta dla wszystkich rosyjskich przewoźników. Pociągniemy Rosję do odpowiedzialności za jej niczym niesprowokowane ataki na Ukrainę" - napisał na Twitterze Alghabra.

 • 18:11

  Jako prezydent mam obowiązek wykorzystać każdą szansę, nawet najmniejszą, by zakończyć tę wojnę - powiedział Wołodymyr Zełenski, nawiązując do swej zgody na negocjacje z Rosją na granicy ukraińsko-białoruskiej.

 • 17:50

  Szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Ołeksij Daniłow ostrzegł, że władze nie prowadzą ewakuacji w Buczy pod Kijowem. Według niego strona rosyjska podejmuje próby przedostania się do Kijowa przy pomocy autobusów z cywilami.

 • 17:49

  Członkowie NATO zwiększają swoje polityczne i praktyczne wsparcie dla Ukrainy - poinformowała kwatera główna Sojuszu w Brukseli.

 • 17:48

  Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zaapelował o "całkowitą izolację finansową" Rosji, obejmującą wszystkie banki tego kraju, w tym bank centralny

 • 17:43

  Borrell: dziś podejmujemy kluczowy krok, aby przykręcić kurek rosyjskiej propagandzie w UE

 • 17:41

  Szefowa KE: zakazujemy machiny medialnej Kremla w Unii Europejskiej. Russia Today i Sputnik oraz ich spółki zależne nie będą już mogły szerzyć swoich kłamstw, aby usprawiedliwić wojnę Putina

 • 17:41

  Borrell: pada w tej chwili kolejny mit, że Unia Europejska rzekomo nie zapewnia uzbrojenia wojskowego, właśnie to robimy

 • 17:40

  Borrell: zwołuję radę ministrów spraw zagranicznych państw UE

 • 17:40

  Borrell: siły jądrowe Rosji zostały postawione w stan wysokiej gotowości

 • 17:39

  Von der Leyen: zamykamy przestrzeń powietrzną UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję. Również tych prywatnych

 • 17:38

  Josep Borrell: w tej chwili mamy do czynienia z pełnoskalową wojną

 • 17:38

  Von der Leyen: istotne rosyjskie banki będą wyłączone z systemu SWIFT

 • 17:37

  Głos zabiera szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 • 17:19

  Rosyjska inwazja przeciwko Ukrainie, zwłaszcza na odcinku kijowskim i charkowskim, została spowolniona ze względu na problemy logistyczne i silny ukraiński opór - przekazał wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Według szacunków USA, na Ukrainę wkroczyło już 2/3 zgromadzonych przez Rosję sił.

 • 17:19

  Zełenski: wczoraj szykowaliśmy się do pożegnania starego świata, ale dziś będziemy budować nowy rozdział

 • 17:17

  Zełenski: rosyjski atak jest próbą przejęcia naszego państwa

 • 17:17

  Zełenski: podchodzimy do tematu pragmatycznie

 • 17:16

  Zełenski: moim zadaniem jest ochrona Ukrainy

 • 17:16

  Zełenski po rozmowie z Łukaszenką: nie chcę, żeby rakiety trafiały na ziemię białoruską z Białorusi

 • 17:11

  "Wystrzelenie Iskanderów na Ukrainę z rejonu Mozyrza, na południu Białorusi. Doszło do tego ok. godz. 17 (godz. 16 w Polsce -red.) – napisał w komunikatorze Telegram doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. Opublikował nagranie wideo, na którym widać lecące rakiety. Miało ono zostać nagrane w obwodzie rówieńskim, graniczącym z Białorusią.

 • 17:10

  W ciągu ostatniej doby 120 Amerykanów opuściło Ukrainę - poinformował urzędnik amerykańskiej administracji, cytowany przez agencję Reutera.

 • 17:00

  Agencja powołuje się na informację przekazaną przez doradcę ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych.

 • 16:58

  Reuters: Rosja wystrzeliła z terytorium Białorusi rakiety Iskander w kierunku Ukrainy

 • 16:55

  Pomoc wojskowa Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy pójdzie naprzód - mówi cytowany przez Reutera urzędnik amerykańskiej administracji, pytany o doniesienia w sprawie postawienia przez Putina w stan najwyższej gotowości bojowej sił odstraszania.

 • 16:45

  Ukraińska obrona powietrzna i przeciwrakietowa pozostaje aktywna - przekazuje agencja Reutera, powołując się na urzędnika amerykańskiego Departamentu Obrony.

 • 16:26

  Informację o zniszczeniu samolotu potwierdził ukraiński koncern obronny Ukroboronprom – poinformowała Interfax-Ukraina. Według komunikatu koncernu odbudowa samolotu będzie kosztować ponad 3 mld dolarów i będzie bardzo czasochłonna. "Ukraina zrobi wszystko, żeby te prace opłaciło państwo agresor" – podano w komunikacie.

 • 16:24

  "Rosja mogła zniszczyć nasze "Marzenie" (tak po ukraińsku brzmi nazwa samolotu). Ale nigdy nie zdoła zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy!" - napisał Kułeba.

 • 16:22

  Wojska rosyjskie zniszczyły ukraiński samolot transportowy Mrija An-225, uważany za największy samolot świata. Informację potwierdził szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba.

 • 16:13

  Bułgaria wyśle humanitarną i militarną pomoc na Ukrainę - informuje agencja Reutera.

 • 16:09

  Pod Kijowem zginął w piątek piłkarz klubu Karpaty Lwów Witalij Sapyło. 21-latek bronił stolicy Ukrainy przed atakującymi Rosjanami. Był dowódcą czołgu.

 • 15:42

  Kułeba: jestem bardzo wdzięczny międzynarodowym mediom za ujawnianie kłamstw Kremla

 • 15:41

  Kułeba: rosyjska agresja na Ukrainę to rezultat wielu lat polityki appeasementu ze strony różnych przywódców

 • 15:38

  Kułeba: pojedziemy tam bez przeprowadzenia żadnych wcześniejszych rozmów, bez wcześniejszego porozumienia dotyczącego tego, jaki powinien być efekt tych rozmów, pojedziemy tam po to, żeby słuchać

 • 15:36

  Kułeba: uzgodniliśmy, że wyślemy delegację do pewnej lokalizacji na granicy ukraińsko-białoruskiej, pojedziemy tam po to, żeby wysłuchać tego, co Rosja chce nam powiedzieć i powiemy o tym, co my myślimy na temat tej wojny i na temat działań podjętych przez Rosję

 • 15:33

  Kułeba pytany o potencjalne negocjacje ukraińsko-rosyjskie: nie należy podchodzić do tych rozmów z perspektywy tego, co Ukraina jest w stanie zaakceptować, chcę przypomnieć, że kilka dni temu, kiedy rozpoczęła się wojna, Rosja nie była zainteresowana żadnymi rozmowami

 • 15:27

  Kułeba: przestańcie zarabiać pieniądze, które są splamione naszą krwią

 • 15:26

  Kułeba do przedstawicieli rządów państw, które sprzeciwiają się wykluczeniu Rosji z systemu SWIFT: przestańcie handlować krwią ukraińskich obywateli, to nie jest metafora, historia was osądzi

 • 15:26

  Kułeba zwraca się do przedstawicieli rządów państw, które sprzeciwiają się wykluczeniu Rosji z systemu SWIFT: niektóre kraje starają się zostawić pewne luki

 • 15:23

  Kułeba do sojuszników: wzywam was, żebyście mocniej uderzyli w Rosję

 • 15:22

  Kułeba: sankcje i działania muszą być zwiększone, presja musi być zwiększona

 • 15:20

  Kułeba: to punkt zwrotny w historii Rosji

 • 15:20

  Kułeba: Rosja już w tej chwili stanęła w obliczu ogromnej izolacji

 • 15:19

  Kułeba: Ukraina nie pada. Krwawimy, ale cały czas skutecznie bronimy się

 • 15:18

  Kułeba: gwarantuję rosyjskim zbrodniarzom wojennym, że staną przed międzynarodowymi sądami

 • 15:17

  Kułeba: 25 lutego rosyjska armia ostrzelała dom dziecka w rejonie Kijowa, w środku były dzieci

 • 15:16

  Kułeba: Putin nie był w stanie osiągnąć ani jednego strategicznego celu, wróg nie był w stanie przejąć kontroli nad żadnym dużym miastem

 • 15:16

  Kułeba: Rosja utrzymuje kontrolę nad Czarnobylem

 • 15:15

  Kułeba: trwają ciężkie walki, wróg przesunął się na południu Ukrainy

 • 15:15

  Kułeba: już czwarty dzień ukraińskie siły zbrojne opierają się i walczą z rosyjskim najeźdzcą

 • 15:14

  Dmytro Kułeba, szef MSZ Ukrainy: to był najgorszy moment dla stolicy Ukrainy od 1941, kiedy Kijów był bombardowany przez nazistowskie Niemcy

 • 14:56

  Zełenski: Alaksandr Łukaszenka wziął na siebie odpowiedzialność za to, że w czasie przejazdu, rozmów i powrotu delegacji ukraińskiej, wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi

 • 14:54

  Wołodymyr Zełenski po rozmowach z Alaksandrem Łukaszenką: uzgodniliśmy, że delegacja ukraińska spotka się bez warunków wstępnych z delegacją rosyjską na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć

 • 14:42

  Ze strony Kremla płyną kolejne groźby. Prezydent Rosji Władimir Putin postawił w stan najwyższej gotowości bojowej siły odstraszania. Według Associated Press i Reutera chodzi o siły nuklearne, które mają działać w "specjalnym reżimie gotowości bojowej"

 • 14:31

  Macedonia Północna zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów - informuje agencja Reutera.

 • 14:29
 • 14:27

  Dotychczas około 4,5 tysiąca uchodźców z Ukrainy skorzystało z punktów recepcyjnych w województwie lubelskim, z czego 1,7 tysiąca osób podczas minionej doby - przekazała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

 • 14:20

  Duński minister spraw wewnętrznych powiedział, że Dania pomoże uchodźcom z Ukrainy

 • 14:15

  Ukraińskie organy ochrony prawa zatrzymały rosyjskiego dywersanta, który próbował podłożyć ładunek wybuchowy w jednym z kompleksów mieszkalnych Kijowa - poinformował przedstawiciel MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Powiedział, że czujny mieszkaniec Kijowa zauważył, iż brodaty mężczyzna zostawił plecak w holu budynku i odszedł. Przybyli na miejsce policjanci i specjaliści ukraińskiego wywiadu znaleźli w środku ładunek wybuchowy. Dywersant został zatrzymany, dwóch innych członków jego grupy jest poszukiwanych.

 • 14:14

  W Kijowie księża odprawiają w schronach niedzielne msze - powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup Światosław Szewczuk w opublikowanym orędziu wideo.

 • 14:13

  W stolicy Ukrainy, Kijowie nie ma żadnych oddziałów rosyjskich - ogłosił mer tego miasta Witalij Kliczko. Dodał, że w Kijowie od początku rosyjskiej inwazji cztery dni temu zginęło 31 osób, w tym 9 cywilów. "Kijów trwa w swojej obronie. W stolicy nie ma jednostek rosyjskich. Ale nasze siły zbrojne, organy ścigania i obrona terytorialna wciąż wykrywają i neutralizują sabotażystów" - napisał Kliczko w komunikacie na Telegramie.

 • 14:13

  Rosyjska marynarka wojenna porwała dwa ukraińskie statki z cywilną załogą - podała ukraińska państwowa straż graniczna. Na pokładach jest prawie 50 ludzi.

Autorka/Autor:akr, pp/dap

Źródło: TVN24, PAP, Reuters, CNN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: