TVN24 | Świat

Polskie Kraby służą ukraińskim żołnierzom. Dowódca opublikował nagranie

TVN24 | Świat

Autor:
ads\mtom
Źródło:
PAP
Polskie Kraby służą ukraińskim żołnierzom
Polskie Kraby służą ukraińskim żołnierzomTVN24, Facebook/CINCAFU
wideo 2/22
TVN24, Facebook/CINCAFUPolskie Kraby służą służą ukraińskim żołnierzom

Polskie armatohaubice samobieżne Krab służą ukraińskim żołnierzom do obrony przed rosyjską agresją. Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym pokazano, jak strzelają Kraby.

"Na nikogo nie napadaliśmy. Bronimy swojego" - napisał Załużny na Facebooku. Podkreślił, że w obronie pokoju na Ukrainie i w całej Europie stronie ukraińskiej pomaga uzbrojenie, amunicja i sprzęt od krajów partnerskich.

Na nagraniu pokazano w działaniu polskie Kraby, w tle słychać melodię "Ballady o pancernych" (znanej też jako "Deszcze niespokojne") z "Czterech pancernych i psa" wykonaną na gitarze elektrycznej. Pod koniec pojawia się plansza z napisem: "Siły Zbrojne Ukrainy są szczerze wdzięczne Polakom za skuteczne wsparcie i pomoc. Czujemy, że możemy się oprzeć na waszym ramieniu".

Według doniesień medialnych pod koniec maja Polska przekazała Ukrainie 18 samobieżnych armatohaubic AHS Krab kalibru 155 mm. Podpisano też umowę na zakup około 50 kolejnych sztuk tego uzbrojenia.

Czytaj więcej o wojnie artylerii w Ukrainie. "Żeby zdobyć Siewierodonieck, muszą go zniszczyć" >>>

Autor:ads\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: FACEBOOK.COM/CINCAFU

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości