Żeby skorzystać z internetu lub zadzwonić, muszą iść na plac przed kościołem

Źródło:
PAP,  Quotidiano di Puglia
Depressa najbardziej wykluczoną technologicznie miejscowością we Włoszech
Depressa najbardziej wykluczoną technologicznie miejscowością we Włoszech
Google Earth
depressa

Do parlamentu Włoch wpłynęła interpelacja w sprawie mieszkańców najbardziej wykluczonej technologicznie miejscowości w kraju - Depressy. W położonej w Apulii gminie nie działa internet, a zasięg telefoniczny jest tak słaby, że chcąc zadzwonić czy wysłać wiadomość, mieszkańcy muszą udać się na plac przed kościołem. Tam zasięg jest nieco silniejszy.  

Do komisji do spraw transportu, poczty i telekomunikacji włoskiego parlamentu wpłynęła interpelacja deputowanego Andrei Caroppo w sprawie mieszkańców miejscowości Depressa w Apulii, którzy borykają się z technologicznym "wykluczeniem". W gminie nie działa internet, a zasięg telefoniczny jest niezwykle słaby. Gdy mieszkańcy chcą zadzwonić lub wysłać wiadomość, muszą wyjść z domu. Gromadzą się na placu przed kościołem, bo tam jest najlepszy zasięg.

- Od miesięcy mieszkańcy Depressy chcąc zadzwonić muszą wyjść na ulicę. Niemal całkowity brak sygnału telefonicznego izoluje całą społeczność i jest przyczyną poważnych utrudnień dla obywateli w każdym wieku, w tym uczniów i pracowników oraz dla działalności handlowej - oświadczył Caroppo w komunikacie wydanym po wizycie w zamieszkałej przez 1500 osób Depressie.

ZOBACZ TEŻ: Wybrano najpiękniejsze miasteczko we Włoszech

Depressa najbardziej wykluczoną technologicznie miejscowością we Włoszech

Jak zauważa Caroppo, dodatkową konsekwencją niskiej jakości usług technologicznych w Depressie jest fakt, iż w miejscowości nie działają terminale do kart płatniczych. - Od kilku lat, by przyjąć płatność kartą, po wpisaniu przez klienta pinu na klawiaturze urządzenia, jestem zmuszony wyjść ze sklepu na ulicę, by dokończyć operację - opowiada w rozmowie z portalem Quotidiano di Puglia właściciel zlokalizowanego w Depressie sklepu.

- Jest nie do pomyślenia, by w erze cyfrowej były ośrodki, ważne także z turystycznego punktu widzenia, które są wykluczone - ocenia deputowany Caroppo. Jak opisuje włoska telewizja, do czasu podjęcia działań przez władze mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak żartować ze swojej sytuacji. Już sama nazwa miejscowości nie jest szczęśliwa, ale jakby tego było mało, jest jeszcze odizolowana od świata - podkreśla medium.

ZOBACZ TEŻ: Seborga - włoska miejscowość, która chce stać się osobnym krajem

Autorka/Autor:jdw//az

Źródło: PAP,  Quotidiano di Puglia

Źródło zdjęcia głównego: KYNA STUDIO / Shutterstock.com