Deputowana włoskiego parlamentu karmiła dziecko w sali obrad

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Deputowana Gilda Sportiello z Ruchu Pięciu Gwiazd po raz pierwszy w historii włoskiego parlamentu weszła na salę obrad z niemowlęciem. Podczas obrad Izby Deputowanych karmiła dziecko piersią, co pokazały w środę media. Jak skomentowała następnie, "dzisiaj dokonany został ważny krok", który "stanowi precedens".

Parlamentarzystka Gilda Sportiello z Ruchu Pięciu Gwiazd zajęła miejsce w górnych rzędach sali obrad Izby Deputowanych i z niemowlęciem wzięła udział w głosowaniu nad dekretem w sprawie publicznej administracji.

Inni obecni w sali pojawienie się parlamentarzystki z dzieckiem przyjęli aplauzem. Niektóre parlamentarzystki podeszły do niej, by jej pogratulować. W trakcie obrad Sportiello nakarmiła dziecko piersią - relacjonują włoskie media.

Sportiello: ważny krok, który stanowi precedens

- Dzisiaj dokonany został ważny krok, przede wszystkim dlatego, że stanowi precedens i jest przesłaniem dla kraju i dla wszystkich kobiet - oświadczyła Sportiello.

- Od dziś, skoro najwyższe włoskie instytucje pozwalają pracownicom karmić dzieci w miejscu pracy, żadnej kobiecie, bez względu na jej zawód, nie może zostać odebrane to prawo - dodała.

- Żadna matka nie będzie więcej zmuszona do przerwania karmienia piersią, by wrócić do pracy. Kluczowe jest to, by pozostało to wyłącznie decyzją kobiety - podkreśliła deputowana.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości