800 razy popełnił to samo wykroczenie. Zignorował mandaty na kwotę 150 tysięcy euro 

Źródło:
Today.it, PAP
Mantua, Włochy. Kierowca zgromadził mandaty na kwotę 150 tysięcy euro, 800 razy popełnił to samo wykroczenie
Mantua, Włochy. Kierowca zgromadził mandaty na kwotę 150 tysięcy euro, 800 razy popełnił to samo wykroczenie
Google Earth
Mantua we Włoszech

21-letni kierowca z Mantui we Włoszech w ciągu dwóch lat aż 800 razy popełnił to samo wykroczenie. Kwota, na jaką opiewają wszystkie otrzymane przez niego mandaty, to około 150 tysięcy euro. Żadnego z nich nie zapłacił. Wpadł podczas rutynowej kontroli, informują włoskie media.  

21-letni kierowca za popełnione w latach 2022-2023 wykroczenia otrzymał mandaty o łącznej wartości 150 tysięcy euro (to równowartość ponad 654 tysięcy złotych). Mieszkaniec Mantui aż 800 razy przejechał samochodem przez wyznaczone na terenie miasta strefy ograniczonego ruchu bez wymaganego zezwolenia - poinformował w poniedziałek włoski portal Today.

Przysyłane do domu mandaty 21-latek ignorował, żadnego z nich nie zapłacił. Włoch wpadł przypadkowo, w następstwie dwóch rutynowych kontroli drogowych.

ZOBACZ TEŻ: 42 punkty karne i dwa tysiące złotych mandatu w kilka sekund

Włochy. 800 razy popełnił to samo wykroczenie

Do pierwszej kontroli doszło 14 listopada. W jej trakcie funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Mantui poruszał się samochodem bez ważnego ubezpieczenia. Ukarali go karą grzywny oraz zakazali dalszego używania auta. 21-latek nie zastosował się jednak do poleceń policji. Kolejnego dnia, na dokładnie tej samej ulicy, patrol zatrzymał go ponownie. Druga kontrola zakończyła się cofnięciem Włochowi prawa jazdy – informuje Today. Jego samochód został skonfiskowany i odwieziony na specjalny parking. Policja postanowiła wówczas również dokładniej sprawdzić historię pojazdu i jego kierowcy. To wtedy odkryto serię popełnionych przez 21-latka wykroczeń.

Nie podano na razie, jakich konsekwencji może się teraz spodziewać kolekcjoner mandatów.

21-letni Włoch wpadł w następstwie kontroli drogowych Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Zderzenie lexusa i mercedesa w oku kamery. Słona kara dla 20-letniego kierowcy

Autorka/Autor:jdw

Źródło: Today.it, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock