Władimir Putin zbrodniarzem wojennym - rezolucja Senatu USA

Źródło:
PAP
Kwaśniewski: Putin się panicznie boi Majdanu, ulicy, jak każdy dyktator
Kwaśniewski: Putin się panicznie boi Majdanu, ulicy, jak każdy dyktatorTVN24
wideo 2/21
Kwaśniewski: Putin się panicznie boi Majdanu, ulicy, jak każdy dyktatorTVN24

Prezydent Rosji Władimir Putin został uznany przez amerykański Senat za zbrodniarza wojennego w związku z działaniami wojsk rosyjskich na Ukrainie. Potępiającą przywódcę rezolucję uchwalono jednogłośnie we wtorek.

Rezolucja została zaproponowana przez republikańskiego senatora Lindseya Grahama. Poparły ją obie partie. To rzadki przejaw jedności w głęboko podzielonym Kongresie - skomentowała agencja Reutera.

- Wszyscy w tej izbie, demokraci i republikanie, zjednoczyliśmy się, aby powiedzieć, że Władimir Putin nie może uciec przed odpowiedzialnością za okrucieństwa popełnione wobec narodu ukraińskiego - skomentował lider demokratycznej większości w Senacie Chuck Schumer w przemówieniu wygłoszonym przed głosowaniem w sprawie rezolucji.

Media: Biden ogłosi w środę przyznanie dodatkowych 800 mln dolarów na rzecz Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden ma w środę ogłosić przeznaczenie dodatkowych 800 milionów dolarów na rzecz wsparcia bezpieczeństwa na Ukrainie - przekazał anonimowo w rozmowie z AFP pracownik Białego Domu.

RELACJA: Atak Rosji na Ukrainę - 21. doba

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski wystąpi online w amerykańskim Kongresie w środę o godzinie 9.00 (godz. 14.00 czasu polskiego). Według źródła AFP Joe Biden wyda później - o godz. 11.45 (16.45 czasu polskiego) - oświadczenie o przekazaniu kolejnego wsparcia finansowego na rzecz Ukrainy.

"W ten sposób kwota ogłoszona w zeszłym tygodniu wzrosła do miliarda dolarów. (...) Stany Zjednoczone są największym darczyńcą na rzecz bezpieczeństwa na Ukrainie" - zaznaczył rozmówca agencji.

Środa 16 marca to 21. doba agresji Rosji na Ukrainę.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:pp/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: