Pożar budynku w Hanoi. Ekipy ratownicze musiały sforsować zamek w bramie

Źródło:
PAP, Reuters
Pożar budynku mieszkalnego w Hanoi, są ofiary
Pożar budynku mieszkalnego w Hanoi, są ofiary
Reuters
Pożar budynku mieszkalnego w Hanoi, są ofiary Reuters

14 osób zginęło, a sześć doznało obrażeń w pożarze budynku mieszkalnego w stolicy Wietnamu, Hanoi. Budynek był położony w wąskiej alejce w gęsto zaludnionej dzielnicy. Ekipy ratunkowe musiały forsować zamek w zewnętrznej bramie i wybić okna budynku.

Pożar wybuchł po północy czasu lokalnego (po godz. 18 w czwartek w Polsce). Towarzyszyło mu kilka eksplozji. Na dziedzińcu budynku, którego cześć przeznaczona była na dom noclegowy, sprzedawano i naprawiano dwukołowe pojazdy elektryczne.

Miejsce, gdzie wybuchł pożar LUONG THAI LINH/PAP/EPA

Wietnamskie państwowe media przekazały, że w chwili wybuchu pożaru w pomieszczeniach przebywały 24 osoby, w tym siedmioro członków rodziny właściciela i 17 lokatorów.

Pożar budynku mieszkalnego w Hanoi LUONG THAI LINH/PAP/EPA
Pożar budynku mieszkalnego w Hanoi LUONG THAI LINH/PAP/EPA

Ugaszenie pożaru zajęło straży pożarnej około godziny. Według agencji AFP ekipy ratunkowe musiały dodatkowo sforsować zamek w zewnętrznej bramie i wybić okna budynku.

Agencja Reutera, powołująca się na komunikat policji, podała, że strażakom udało się uratować siedem osób. Przyczyny pożaru są badane.

Reuters przypomniał, że we wrześniu ubiegłego roku w pożarze apartamentowca w Hanoi zginęło co najmniej 56 osób, w tym dzieci, a 37 zostało rannych.

Autorka/Autor:tas//mrz

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: LUONG THAI LINH/PAP/EPA