Brytyjskie służby odnalazły zaginiony jacht Minke, z którym kontakt urwał się 18 czerwca krótko po wyjściu z portu w Plymouth. Na pokładzie nie było jednak śladu po jej właścicielu, Duncanie Lougee. "Statek został zlokalizowany, dochodzenie wciąż trwa", przekazały w piątek służby.
Duncan Lougee z hrabstwa Essex wypłynął swoim jachtem z portu w Plymouth 18 czerwca. W ramach wyzwania planował w ciągu czterech dni samotnie przepłynąć 250 mil morskich (ok. 460 km) z Wielkiej Brytanii przez archipelag wysp Scilly na Oceanie Atlantyckim do Baltimore w Irlandii.
Kontakt z jachtem i znajdującym się na jego pokładzie mężczyzną urwał się od razu po rozpoczęciu rejsu, a jednostkę uznano za zaginioną. W poszukiwania zaangażowała się brytyjska straż przybrzeżna, która w czwartek - 11 dni od zaginięcia jachtu - zaapelowała o pomoc w rozpowszechnianiu informacji na temat trwających poszukiwań.
ZOBACZ TEŻ: 7-latek i jego matka za burtą promu. Nie żyją
Tego samego dnia wieczorem irlandzkie służby poinformowały o odnalezieniu zaginionego jachtu. Minke, wykonana z włókna szklanego jednostka o długości ok. siedmiu metrów, miała dryfować 70 mil (113 km) na północny zachód od wybrzeża półwyspu Trevose Head. "Niestety, na pokładzie nie było śladu załogi", przekazano w oświadczeniu. "Statek został zlokalizowany, dochodzenie wciąż trwa", dodała straż przybrzeżna Belfastu.
*Update* Vessel has been located and enquires are still ongoing. Thank you all for your help. Have you seen this...
Posted by Burnham Coastguard Rescue Team on Wednesday, June 28, 2023
Poszukiwania zaginionego żeglarza
Rodzina zaginionego marynarza wystosowała apel o pomoc w poszukiwaniach. Podkreślono, że Duncan Lougee zawodowo zajmuje się jachtami, jest również doświadczonym żeglarzem oraz budowniczym łodzi. Mężczyzna miał już m.in. samotnie przepłynąć Atlantyk oraz trzykrotnie pokonać trasę z Plymouth na Azory i z powrotem.
MISSING PERSON - sailor Duncan Lougee and his yacht ‘The Minke’. PLEASE SHARE Far and Wide. On behalf of the family,...
Posted by Fiona Gordon-Clarke on Wednesday, June 28, 2023
ZOBACZ TEŻ: Pożar statku wycieczkowego w Grecji. "Dostaliśmy polecenie, żeby założyć kapoki i skakać do wody"
Autorka/Autor: wac//mm
Źródło: Burnham Coastguard Rescue Team, BBC, Fiona Gordon-Clarke/Facebook
Źródło zdjęcia głównego: Burnham Coastguard/Facebook