"The Sun" przeprosił za artykuł Jeremy'ego Clarksona o Meghan Markle po lawinie skarg

Źródło:
PAP
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)
Reuters
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)Reuters

Brytyjski tabloid "The Sun" przeprosił za tekst Jeremy'ego Clarksona o Meghan Markle, żonie księcia Harry'ego, po którym regulator rynku prasy w Wielkiej Brytanii IPSO otrzymał ponad 17,5 tysiąca skarg.

Brytyjski tabloid "The Sun" przeprosił w piątek za tekst o Meghan Markle, żonie księcia Harry'ego, po którym regulator rynku prasy w Wielkiej Brytanii IPSO otrzymał ponad 17,5 tysiąca skarg. "Żałujemy bardzo publikacji tego artykułu i szczerze przepraszamy" - głosi komunikat redakcji.

Tabloid zapewnił też, że tekst został usunięty z jego stron internetowych i archiwum. Jego autorem był słynny brytyjski dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson, były prezenter programu "Top Gear". On również przeprosił za artykuł.

Meghan MarkleLev Radin / Shutterstock

Ponad 60 posłów podpisało się pod listem do redaktora naczelnego "The Sun", protestując przeciw publikacji artykułu.

"Ojej. Chyba narobiłem sobie kłopotów. W felietonie napisałem o Meghan, niezdarnie odniosłem się do sceny z 'Gry o tron', co nie zostało przez wielu dobrze przyjęte. Jestem wstrząśnięty, że spowodowałem tyle bólu, powinienem być bardziej ostrożny w przyszłości" - napisał na Twitterze Jeremy Clarkson.

Clarkson uderza w księżną Meghan

Clarkson napisał w tekście, który wywołał tyle protestów, że nienawidzi Meghan "na poziomie komórkowym". "W nocy nie mogę spać, leżę, zgrzytając zębami i marzę o dniu, w którym ona będzie zmuszona do przejścia nago ulicami każdego miasta Wielkiej Brytanii, a tłumy skandując 'wstyd', będą rzucać grudkami ekskrementów" - napisał.

Felieton ukazał się 16 grudnia, następnego dnia po premierze drugiej i ostatniej części serialu Netflixa "Harry & Meghan", w którym książęca para przedstawia swoją wersję wydarzeń prowadzących do tego, że na początku 2020 roku zrezygnowała z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej.

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Lev Radin / Shutterstock