Poszukiwania trojga dzieci w wieku 14, 9 i 7 lat. Zaginęły po wizycie w popularnym parku rozrywki

Źródło:
Reuters, BBC

Policja poszukuje trójki dzieci, które zaginęły po tym, jak spędziły dzień w parku rozrywki niedaleko Londynu. Ostatni raz widziane były w poniedziałek po południu.

Jak podaje agencja Reutera, brytyjska policja prowadzi poszukiwania trójki dzieci, których zaginięcie zgłoszono w poniedziałek o godzinie 18 czasu lokalnego. Dzień ten spędzały w Thorpe Park, parku rozrywki położonym 32 km na południowy zachód od Londynu.

ZOBACZ TEŻ: Wielki pożar w parku rozrywki

Policja poszukuje trojga dzieci

Jak podała w wydanym oświadczeniu policja z podlondyńskiego hrabstwa Surrey, 14-letnia Khandi, 9-letnia Amelia i 7-letni Malik ostatni raz byli widziani w poniedziałek o godzinie 15:17 czasu lokalnego, gdy oddalali się od parku rozrywki i zmierzali w kierunku centrum pobliskiego miasta Staines. Według policji dzieci mogły próbować dostać się do Londynu. Młodsza z dziewczynek - Amelia jest spokrewniona z Malikiem.

Poszukiwane dzieciSurrey Police

Zaginięcie trójki dzieci w Thorpe Park to kolejne opisywane w ostatnich dniach przez media zdarzenie, które łączy się z parkiem rozrywki. W sobotę osoby jadące kolejką Hyperia w wyniku awarii utknęły w trakcie przejazdu na trasie na godzinę. W wydanym oświadczeniu władze parku poinformowały, że "na żadnym etapie nie było jakichkolwiek obaw dotyczących bezpieczeństwa gości". Była to kolejna awaria kolejki - do pierwszej doszło kilka tygodni temu, zaledwie jeden dzień po jej otwarciu. Hyperia to najwyższa kolejka górska w Wielkiej Brytanii, ma 72 metry wysokości i rozwija prędkość do 130 km/h. ZOBACZ TEŻ: Mechaniczny zgrzyt na otwarcie lunaparku w nowym sezonie. Blisko 30 osób zawisło nad ziemią

Autorka/Autor:jjk//am

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Surrey Police