Zamordował dwie siostry w londyńskim parku, dostał dożywocie. 19-latek twierdzi, że podpisał "pakt z diabłem"

Źródło:
PAP, BBC
Demonstracja przeciw przemocy wobec kobiet w Londynie po zamordowaniu Sarah Everard (nagranie z marca 2021 roku)
Demonstracja przeciw przemocy wobec kobiet w Londynie po zamordowaniu Sarah Everard (nagranie z marca 2021 roku)
Archiwum Reuters
Demonstracja przeciw przemocy wobec kobiet w Londynie po zamordowaniu Sarah Everard (nagranie z marca 2021 roku)Archiwum Reuters

19-letni Brytyjczyk Danyal Hussein, który zamordował dwie siostry w londyńskim parku, usłyszał wyrok. Mężczyzna został skazany na dożywocie bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie przed upływem 35 lat. Nastolatek twierdzi, że podpisał "pakt z diabłem", który zobowiązał go do zabijania kobiet co sześć miesięcy. W zamian miał pomóc mu wygrać na loterii.

W czerwcu ubiegłego roku w Wembley Fryent Park w północno-zachodnim Londynie Hussein zabił nożem dwie siostry: 46-letnią Bibę Henry i 27-letnią Nicolę Smallman.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Napastnik twierdzi, że zabił kobiety, by wypełnić swoje zobowiązanie, wynikające z "paktu", który zawarł z demonem, podpisując się własną krwią. Tłumaczył, że obiecał "składać sześć ofiar co sześć miesięcy, tak długo jak będzie mógł i będzie na wolności". W zamian miał otrzymać pewność wygranej na loterii.

46-letnia Bibaa Henry i 27-letnia Nicole SmallmanTwitter/@metpoliceuk

28 śmiertelnych pchnięć nożem

Morderca zadał ofiarom 28 pchnięć nożem, po czym zaciągnął ciała do lasu. Ofiary znalazł chłopak jednej z nich, Adam Stone, dzień po tym, jak ich zaginięcie zgłoszono na policję. Partner 27-letniej Nicole Smallman powiedział w sądzie, że gdy natrafił na splecione ze sobą zwłoki kobiet, upadł na kolana i zaczął krzyczeć.

W 10 dni po morderstwie Hussein wydał 162,88 funtów (około 890 złotych) na losy na loterii, bez sukcesu - opisywała brytyjska telewizja ITV.

Nastolatek, który mieszkał z matką, został namierzony przez plamy krwi, wykryte na miejscu zbrodni - podał Reuters. Według policji sprawcę udało się schwytać jedynie dlatego, że sam skaleczył się podczas napaści, porzucając narzędzie zbrodni w okolicy miejsca ataku.

"Zabiłeś dla pieniędzy i z żądzy władzy"

- Znalazłeś te dwie kobiety. Nie znały cię. Zaskoczyłeś je, przestraszyłeś i zabiłeś - powiedziała sędzia Philippa Whipple, zwracając się do zabójcy w trakcie rozprawy. - Dopuściłeś się tych okrutnych ataków. Zrobiłeś to, by zabić. Zrobiłeś to dla pieniędzy i z żądzy władzy - podsumowała sędzia, dodając, że swoim czynem złamał życie bliskich ofiar.

- To wstrętny człowiek - powiedziała o zabójcy matka ofiar Mina Smallman, przemawiając przed budynkiem sądu. Jak podkreśliła, sprawiedliwość została wymierzona "jej pięknym dziewczynkom".

- Hussein jest niebezpieczną, arogancką i brutalną osobą, która od początku okazywała brak skrupułów - mówiła Maria Green, komisarz stołecznej Metropolitan Police. - Mam nadzieję, że świadomość tego, że spędzi on za kratkami wiele lat, przyniesie odrobinę pocieszenia dla najbliższych Biby i Nicole - dodała.

Autorka/Autor:momo\mtom

Źródło: PAP, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@metpoliceuk