Policja potwierdza, że znalezione ciało to zaginiona 4-letnia Athena

Źródło:
NBC News, CNN
Cyril w Oklahomie
Cyril w OklahomieGoogle Maps
wideo 2/3
Cyril w OklahomieGoogle Maps

Ciało odnalezione w hrabstwie Grady w Oklahomie to zaginiona 4-letnia Athena Brownfield - potwierdzili w czwartek lokalni śledczy. Zaginięcie dziewczynki zgłoszone zostało 10 stycznia, gdy kurier napotkał krążącą samotnie po okolicy jej o rok starszą siostrę. Zarzut morderstwa usłyszał jeden z ich opiekunów, który miał pobić 4-latkę na śmierć w Boże Narodzenie.

Zwłoki dziecka zostały znalezione 17 stycznia na obrzeżach miejscowości Rush Springs, ok. 15 kilometrów od Cyril, w którym na co dzień mieszkała Athena Brownfield. Miejscowe biuro szeryfa informowało wówczas o znalezieniu ciała i o tym, że poszukiwania 4-latki zostały zakończone. Oficjalne potwierdzenie tożsamości nie było jednak możliwe, bo do identyfikacji zwłok konieczne było przeprowadzenie badań.

Ostatecznie 26 stycznia biuro szeryfa poinformowało, że główny lekarz medycyny sądowej stanu Oklahoma zidentyfikował zwłoki jako należące do Atheny Brownfield. W komunikacie nie podano dodatkowych informacji.

4-letnia Athena BrownfieldOklahoma State Bureau of Investigation

ZOBACZ TEŻ: Nie przyznaje się do zabicia żony, ale obciąża go m.in. historia wyszukiwarki. "10 sposobów na pozbycie się ciała"

Athena Brownfield zginęła w Boże Narodzenie

Czteroletnia Athena Brownfield była poszukiwana od 10 stycznia. Jej zniknięcie zgłoszono po tym, jak kurier natknął się na 5-letnią siostrę dziewczynki krążącą w okolicy domu w miejscowości Cyril w Oklahomie. Dom zamieszkiwany jest przez 36-letniego Ivona Adamsa i jego pięć lat młodszą żonę Alysię. Lokalne władze przekazały, że para opiekowała się dziewczynkami "przynajmniej przez rok", a Alysia "była z nimi spokrewniona".

Jeszcze zanim odnaleziono zwłoki, para została zatrzymana i usłyszała zarzuty. 36-latek został oskarżony o zabójstwo, jego żonie postawiono zarzut zaniedbania dziecka. Jak poinformowało później CNN, powołując się na raport sporządzony przy aresztowaniu pary, do tragedii miało dojść 25 grudnia. Z zeznań Alysii Adams wynika, że w bożonarodzeniową noc jej mąż pobił Athenę na śmierć, po czym zakopał jej ciało w pobliżu swojego starego domu w Rush Springs. Motyw zbrodni wciąż nie jest znany. Śledczy przekazali, że biologiczni rodzice dziewczynek zostali przesłuchani w związku ze sprawą i współpracowali ze służbami. Siostra zamordowanej czterolatki trafiła do ośrodka opiekuńczego.

ZOBACZ TEŻ: Pies wtargnął na podwórko i zaatakował bawiącą się 7-latkę. Dziewczynka nie przeżyła

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: NBC News, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Oklahoma State Bureau of Investigation