Koniec poszukiwań 4-letniej Atheny. Jej opiekun miał pobić ją na śmierć w Boże Narodzenie

Autor:
kgo//am
Źródło:
CNN, CBS News
Cyril w Oklahomie
Cyril w OklahomieGoogle Maps
wideo 2/3
Google MapsCyril w Oklahomie

Odnaleziono ciało 4-letniej Antheny Brownfield z Oklahomy, poszukiwanej od ubiegłego tygodnia - przekazało stanowe biuro szeryfa. O zabójstwo oskarżono mężczyznę, który wraz z żoną opiekował się dziewczynką i jej siostrą. CNN ujawnia szczegóły zbrodni, opierając się na zeznaniach partnerki oskarżonego.

Athenę Brownfield za zaginioną uznawano od 10 stycznia, gdy kurier natknął się w miejscowości Cyril na jej 5-letnią siostrę krążącą samotnie w okolicy domu małżeństwa Adamsów, w którym mieszkały dziewczynki. Początkowo prowadzona była akcja poszukiwawcza, w poniedziałek 16 stycznia stanowe biuro szeryfa poinformowało jednak, że szuka ciała Atheny. Następnego dnia służby przekazały, że zwłoki 4-latki zostały odnalezione.

4-letnia Anthena BrownfieldOklahoma State Bureau of Investigation

Już wcześniej zarzut zabójstwa w tej sprawie usłyszał zatrzymany w Arizonie 36-letni Ivon Adams, który wraz ze swoją żona, 31-letnią Alysią "przez przynajmniej rok" opiekował się Atheną i jej siostrą. Alysia Adams została oskarżona o zaniedbanie dziecka.

ZOBACZ TEŻ: 20-latka wśród ofiar tragedii w Seulu. Do Korei pojechała na wymianę studencką

Oklahoma. Śmierć dziecka w Boże Narodzenie

CNN, powołując się na raport sporządzony przy aresztowaniu pary, informuje że do tragedii miało dojść 25 grudnia. Alysia Adams zeznała, że w bożonarodzeniową noc jej mąż pobił dziewczynkę, a później "podniósł ją do góry za ramiona". Z zeznań kobiety wynika, że Athena "nie ruszała się, a jej oczy były ledwie otwarte". Następnie mężczyzna miał "położyć ją na podłodze i przynajmniej trzy razy uderzyć w jej klatkę piersiową". Później dziecko ani razu się już nie poruszyło.

Jak wyjaśniła cytowana przez stację 31-latka, po zamordowaniu dziecka Ivon Adams zabrał jej ciało do swojego starego domu w miejscowości Rush Springs, oddalonej od Cyril o ok. 20 kilometrów, i zakopał je "w pobliżu płotu". Żonie miał powiedzieć, że w miejsce zakopania zwłok zakrył "dużą złamaną gałęzią". Zeznania pokrywają się z informacją przekazaną przez biuro szeryfa, w którego komunikacie wyjaśniono, że ciało zostało znaleziono na terenie hrabstwa Grady - to tam znajduje się Rush Springs.

Motyw nie jest na razie znany. Biuro szeryfa przekazało jedynie, że Athena była "spokrewniona z Alysią Adams". Jak podali śledczy, biologiczni rodzice dziewczynek zostali przesłuchani w związku ze sprawą i współpracowali ze służbami. Siostra zamordowanej czterolatki trafiła do ośrodka opiekuńczego.

ZOBACZ TEŻ: Poszukiwania 11-letniej Madaliny, rodzice zgłosili zaginięcie dopiero po 3 tygodniach. "Nie mówią nam wszystkiego"

Autor:kgo//am

Źródło: CNN, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Oklahoma State Bureau of Investigation

Pozostałe wiadomości