Mieli pokłócić się o pieniądze i kota. Policja znalazła 84-latka "z krwią na rękach, twarzy i ubraniu"

Źródło:
NBC News, 6 ABC, tvn24.pl
 Lower Pottsgrove Township w Pensylwanii, USA
Lower Pottsgrove Township w Pensylwanii, USAGoogle Earth
wideo 2/4
Lower Pottsgrove Township w Pensylwanii, USAGoogle Earth

Policja z amerykańskiego stanu Pensylwania zatrzymała 84-latka, który powiadomił służby, że jego 85-letnia żona nie daje oznak życia. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta padła ofiarą zabójstwa. Mąż ofiary usłyszał zarzuty i przebywa w areszcie.

Barton Seltmann został zatrzymany we wtorek po tym, jak policja znalazła jego żonę, 85-letnią Margaret Seltmann, martwą w domu pary w Lower Pottsgrove Township w Pensylwanii - przekazali w środę we wspólnym oświadczeniu prokurator okręgowy hrabstwa Montgomery Kevin R. Steele i komendant policji Lower Pottsgrove Township Richard Bell. Jak ustalili śledczy, między kobietą i mężczyzną doszło do rękoczynów, gdy kłócili się o pieniądze i opiekę weterynaryjną nad kotem. Dowody znalezione na miejscu zdarzenia wskazują, że ofiara otrzymała wiele uderzeń w głowę, gdy leżała na podłodze w kuchni.

ZOBACZ TEŻ: Kroplami do oczu otruła przyjaciółkę. 39-latka uznana winną śmierci

Śmierć 85-latki. Gdy przybyła policja, "miał krew na rękach"

84-latek sam zadzwonił pod numer alarmowy, by powiadomić o kobiecie niedającej oznak życia - poinformowały władze. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna przebywał na werandzie domu "z krwią na rękach, twarzy i ubraniu". Stacja telewizyjna NBC Philadelphia przekazała później, że Seltmann początkowo powiedział dyspozytorowi, iż jego żona nie żyje i że ktoś ją "pobił". Później 84-latek miał stwierdzić, że pobił swoją żonę na śmierć po tym, jak chwyciła za nóż i groziła, że go zabije. Według NBC Philadelphia funkcjonariusze znaleźli nóż pod ciałem zmarłej.

Barton SeltmannMontgomery Co. District Attorney's Office

Koroner hrabstwa Montgomery ustalił, że padła ona ofiarą zabójstwa, a przyczyną śmierci był uraz głowy spowodowany tępym narzędziem. Z akt sądowych wynika, że Seltmann, który przebywa obecnie w areszcie, został oskarżony o zabójstwo. 84-latek ma stanąć przed sądem 5 grudnia. 

Krewni Seltmannów powiedzieli stacji 6 ABC, że "brakowało im słów", gdy dowiedzieli się o zdarzeniu. - Nic nie wskazywało, że coś takiego może się wydarzyć - powiedział Ron Seltmann, brat oskarżonego. Jak dodał, para "wydawała się być szczęśliwa" i była małżeństwem od ponad 30 lat.

ZOBACZ TEŻ: Media: Derek Chauvin, były policjant skazany za zabójstwo George'a Floyda, pchnięty nożem w więzieniu

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: NBC News, 6 ABC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Montgomery Co. District Attorney's Office