Ciała ciężarnej nastolatki i jej chłopaka w samochodzie. Zarzuty dla ojca i syna

Źródło:
ABC News, tvn24.pl
San Antonio
San Antonio Google Earth
wideo 2/2
San Antonio

Dwie osoby zatrzymano w sprawie śmierci ciężarnej nastolatki Savanah Soto i jej chłopaka, których ciała odnaleziono w samochodzie w San Antonio w USA. To 19-letni mężczyzna i jego 53-letni ojciec. Policja poinformowała, że pierwszy z nich odpowie za zabójstwo, a drugi za zbezczeszczenie zwłok.

Ciała 18-letniej Savanah Soto i jej 22-letniego chłopaka Matthew Guerry'ego odnaleziono w samochodzie na parkingu 26 grudnia. Dziewczyna była w zaawansowanej ciąży, termin jej porodu minął, ale nie stawiła się na wizytę w szpitalu, dlatego rodzina zgłosiła zaginięcie.

Policja z San Antonio w Teksasie przekazała w środę wieczorem, że funkcjonariusze zatrzymali w związku z ich śmiercią dwie osoby. To syn i ojciec: 19-letni Christopher Preciado i 53-letni Ramon Preciado. 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa pierwszego stopnia, zaś jego ojciec - zarzut zbezczeszczenia zwłok.

ZOBACZ TEŻ: 30-latek rzucił się na sędzię tuż przed odczytaniem wyroku. Nagranie

Zabójstwo ciężarnej nastolatki

Sierżant Washington Moscoso przekazał w rozmowie z dziennikarzami, że obie ofiary - ciężarna 18-latka oraz jej chłopak - miały rany postrzałowe. W momencie zabójstwa Ramona Preciado nie było na miejscu, jednak został on wezwany przez syna później, by pomóc w ukryciu ciał.

Zapytany, czy pojawią się też zarzuty w związku ze śmiercią nienarodzonego dziecka, policjant odpowiedział, że zdecyduje o tym prokuratura. Wskazał jednak, że kolejne zarzuty są możliwe.

Moscoso przekazał również, że telefon 18-latki znaleziony na miejscu zbrodni był kluczową wskazówką dla policjantów w poszukiwaniu sprawców zabójstwa. Dzięki niemu udało się im namierzyć możliwą lokalizację samochodu podejrzanych o morderstwo, a następnie też ich miejsce zamieszkania. Moscoso podkreślił, że obaj mężczyźni byli jedynymi poszukiwanymi osobami w tej sprawie.

Okoliczności zabójstwa wciąż są wyjaśnianie. Według policji jedną z branych pod uwagę możliwości jest, że u podłoża morderstwa mogła leżeć nieudana transakcja kupna narkotyków, ale nie podano więcej szczegółów na ten temat.

ZOBACZ TEŻ: 10-latek śmiertelnie postrzelony, bo wygrał wyścig rowerowy

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: ABC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: San Antonio Police Department