Wózkiem widłowym ukradli bankomat. Chwilę później zgubili go na środku drogi

Źródło:
Sacramento Sheriff, Enex, Fox 35

Przy pomocy wózka widłowego i pickupa dwaj złodzieje w mieście Sacramento próbowali ukraść bankomat. Napad nie przebiegł jednak zgodnie z planem - choć bankomat udało im się zabrać, to niedługo później zgubili go na środku drogi. A śmiałą próbę kradzieży zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia w północnej części miasta Sacramento w Kalifornii. Według informacji przekazanych przez biuro lokalnego szeryfa, około godz. 6:15 rano dwie osoby próbowały przy użyciu wózka widłowego i białego pickupa ukraść bankomat stojący przy ulicy Watt Avenue. Jak widać na udostępnionym nagraniu z miejsca kradzieży, najpierw kierowca wózka widłowego popycha urządzenie tak, że przewraca się ono na ziemię. Następnie próbuje je podnieść i załadować na bagażnik pickupa, co udaje się jednak dopiero po kilku próbach i częściowym zniszczeniu bankomatu. Wówczas biały pickup odjeżdża z łupem, zaś operator wózka widłowego ucieka.

ZOBACZ TEŻ: 87-latka zaproponowała włamywaczowi posiłek. Gdy jadł, wezwała policję

Nieudana kradzież bankomatu

Zuchwała kradzież pod okiem kamer monitoringu ostatecznie nie zakończyła się jednak powodzeniem. Jak przekazała policja, ucieczka złodziei z bankomatem nie trwała zbyt długo, bo wkrótce zsunął się on z bagażnika samochodu na środek drogi, powodując na dodatek wypadek drogowy. Obaj sprawcy uciekli i są obecnie poszukiwani przez policję. Trwa również ustalanie, w jaki sposób uzyskali wcześniej dostęp do wózka widłowego.

ZOBACZ TEŻ: Kobieta w ósmym miesiącu ciąży oskarżona o napaść z bronią w ręku. Przez błąd oprogramowania

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: Sacramento Sheriff, Enex, Fox 35