Rozbił szklane drzwi i wtargnął do rezydencji. Burmistrzyni Los Angeles i jej rodzina byli w środku

Źródło:
CNN, NBC Los Angeles
Los Angeles, Kalifornia
Los Angeles, Kalifornia
Reuters Archive
Los Angeles, KaliforniaReuters Archive

29-letni mężczyzna trafił do aresztu w związku z podejrzeniem włamania do domu burmistrzyni Los Angeles Karen Bass. Na razie nie są znane motywy jego działania. W momencie zdarzenia Bass była w środku wraz z rodziną.

Jak przekazał Departament Policji w Los Angeles, do zdarzenia doszło w niedzielę około 6:40 rano. Sprawca rozbił szklane drzwi Getty House - oficjalnej rezydencji burmistrzyni - i wszedł do środka. W momencie włamania Karen Bass była w budynku wraz z rodziną. "Burmistrzyni Bass i jej rodzina nie ucierpieli i są bezpieczni. Burmistrzyni jest wdzięczna policji za reakcję i zatrzymanie podejrzanego" - przekazał w krótkim komunikacie zastępca burmistrzyni Zach Seidl. 29-latek został zatrzymany na miejscu przestępstwa.

ZOBACZ TEŻ: Fragment ludzkiej szczęki w kolekcji kamieni. Wiadomo, czyje to szczątki

Zatrzymanie po włamaniu do rezydencji burmistrzyni Los Angeles

NBC Los Angeles podaje, że zatrzymany 29-latek to Ephrain Matthew Hunter, mieszkaniec miasta. Przebywa obecnie w areszcie pod zarzutem dokonania włamania. Nie podano jednak dodatkowych szczegółów dotyczących samego zdarzenia. Według CNN śledczy pracują nad ustaleniem dokładnego motywu działania sprawcy, w tym tego, czy celowo wtargnął on do tego konkretnie domu.

Według CNN Bass już drugi raz padła ofiarą włamania w czasie, gdy pełni ważny urząd. We wrześniu 2022 roku, gdy była członkinią Izby Reprezentantów, włamano się do innego domu, w którym mieszkała i skradziono dwie sztuki broni.

ZOBACZ TEŻ: Chciał zapewnić o swojej niewinności, niechcący zdradził, że jest mordercą 

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: CNN, NBC Los Angeles

Źródło zdjęcia głównego: Ringo Chiu/Shutterstock