Silny wiatr kołysał samolotami nad Bostonem

Źródło:
Reuters

Piloci lądujący na lotnisku Logan w Bostonie walczyli w piątek z porywistym, bocznym wiatrem dochodzącym do 65 kilometrów na godzinę. Kamera uchwyciła kilka skutecznych lądowań wykonanych w problematycznych warunkach.

Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service) wydała ostrzeżenie przed wiatrem dla całego amerykańskiego stanu Massachusetts, położonego na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Alert ma obowiązywać do sobotniego popołudnia czasu lokalnego. 

NWS w komunikacie podało, że przenikliwie niskie temperatury (wydano również alerty przed mrozami) będą trwały stosunkowo krótko, jednak w połączeniu z porywistymi wiatrami mogą one stanowić zagrożenie dla życia.

Skutki takiej pogody odczuli piloci lądujący na międzynarodowym lotnisku Logan, położonym kilka kilometrów na wschód od Bostonu, stolicy stanu Massachusetts. Na nagraniach udostępnionych przez agencję Reuters widać, jak mocny wiatr bujał maszynami, lekko je spychając, gdy te zbliżały się do pasa startowego. Warunki pogodowe tego dnia nie spowodowały opóźnień na lotnisku.

Autorka/Autor:akw

Źródło: Reuters