Pięć zabójstw, wszystkie powiązane. Policja w Kalifornii szuka seryjnego mordercy i ostrzega mieszkańców

Autor:
wac//mm
Źródło:
Stockton Police Department
Do serii zabójstw doszło w Stockton w Kalifornii
Do serii zabójstw doszło w Stockton w KaliforniiGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo serii zabójstw doszło w Stockton w Kalifornii

W kalifornijskim mieście Stockton w ciągu 2,5 miesiąca doszło do pięciu zabójstw w tej samej okolicy. Zdaniem miejscowych śledczych wszystkie sprawy są ze sobą powiązane, a w mieście działać może seryjny morderca. "Prosimy unikać odosobnionych miejsc i poruszać się po obszarach dobrze oświetlonych" - zaapelowała policja i wyznaczyła nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawcy.

54-letni mężczyzna został zastrzelony w dzielnicy mieszkaniowej na północ od centrum Stockton przed świtem we wtorek 27 września. Według policji był on już piątą osobą od 8 lipca, którą zastrzelono z broni palnej na obszarze o promieniu ok. 3 kilometrów.

Seryjny morderca

Śledczy uważają, że wszystkie pięć zabójstw jest ze sobą powiązanych i może za nimi stać jedna osoba. Udało się to ustalić "na podstawie naszego śledztwa i raportów, które otrzymujemy", przekazał Stanley McFadden, komendant policji w Stockton, w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Wszystkie zabójstwa ma łączyć m.in. fakt, że do każdego z nich doszło wieczorem lub wczesnym rankiem. Wszystkie ofiary, będące w wieku od 21 do 54 lat, w momencie ataku były na ulicy same. Nie jest jasne, czy zabijane osoby były znane sprawcy, czy też zostały przez niego wybrane losowo.

ZOBACZ TEŻ: Kim był morderca o pseudonimie Zodiak? Twierdzą, że znają odpowiedź

Nagroda policji

Po przeanalizowaniu nagrań z ulicznego monitoringu policja opublikowała w Internecie zdjęcie mężczyzny, który może mieć związek z serią zabójstw. Na niewyraźnym obrazie widać od tyłu człowieka w czarnym ubraniu i czapce. Za informacje, które pomogą w zatrzymaniu go, wyznaczono nagrodę w wysokości 85 tys. dolarów (ponad 400 tys. zł).

"Zobowiązujemy się chronić naszą społeczność i rozwiązywać takie sprawy wykorzystując wszystkie dostępne nam zasoby, w tym Ciebie. Potrzebujemy Twojej pomocy!" - napisał McFadden. "Jeśli ktokolwiek posiada informacje związane z tymi z tymi dochodzeniami, proszę natychmiast zadzwonić. Proszę pamiętać, że nasze ofiary mają pogrążonych w smutku członków rodziny, którzy potrzebują rozstrzygnięcia (tych spraw - red.)", dodał.

"Prosimy unikać odosobnionych miejsc i poruszać się po obszarach dobrze oświetlonych" - zaapelował dodając, by w miarę możliwości przemieszczać się w towarzystwie przyjaciół. Policja uruchomiła też specjalny numer alarmowy, pod który mogą dzwonić osoby posiadające informacje pomocne w odnalezieniu sprawcy zabójstw.

ZOBACZ TEŻ: Ujawniono przyczynę śmierci Elizy Fletcher, porwanej wnuczki miliardera Josepha Orgilla III

Autor:wac//mm

Źródło: Stockton Police Department

Źródło zdjęcia głównego: Stockton Police Department

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP