Pożar silnika samolotu kołującego na płycie lotniska. Na pokładzie 148 pasażerów

Źródło:
ABC News, WGN-TV, TVN24.pl
Port lotniczy Chicago-O'Hare
Port lotniczy Chicago-O'HareReuters Archive
wideo 2/2
Port lotniczy Chicago-O'HareReuters Archive

Ruch na międzynarodowym lotnisku Chicago O'Hare został w poniedziałek czasowo wstrzymany po tym, jak zaczął się palić silnik jednego z samolotów. Maszyna linii United Airlines kołowała wówczas po płycie. Nie ucierpiał żaden z znajdujących się na jej pokładzie pasażerów.  

Jak opisuje ABC News, do krótkiej przerwy w działaniu lotniska Chicago O'Hare doszło w poniedziałek około godziny 14 miejscowego czasu. Samolot linii United Airlines przygotowywał się do startu. Gdy kołował już po płycie lotniska, zauważono, że jeden z jego silników zajęły płomienie. Maszyna została odholowana na stanowisko postojowe. Na miejsce wysłano straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego – informuje lokalna stacja telewizyjna WGN-TV. Zgodnie z jej ustaleniami na pokładzie samolotu znajdowało się 148 pasażerów. Nikt nie odniósł obrażeń. Podróżujący zostali przekierowani do innej maszyny. W Seattle, do którego zmierzali, wylądowali z minimalnym opóźnieniem - dodaje ABC News.

ZOBACZ TEŻ: "Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

Czasowo wstrzymano ruch na lotnisku Chicago O'Hare

W związku ze wstrzymaniem ruchu opóźniono lądowanie części zmierzających na Chicago O'Hare samolotów. Zostały one zmuszone do pozostania w powietrzu do czasu zażegnania niebezpieczeństwa. - Byliśmy w powietrzu. Przeproszono nas za opóźnienie i powiedziano nam, że 'nieco się spóźnimy, bo na lotnisku w Chicago wystąpiła nagła awaria' - relacjonuje ABC News Carmen Hernandez, pasażerka jednego z lotów.

Samolot linii United Airlines, zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zgodnie z jej opisem obsługa samolotu nie udzieliła podróżującym dalszych wyjaśnień. - Byliśmy przerażeni - przyznaje Hernandez. - Pasażerka obok zapytała mnie czy wiem co się dzieje. 'Nie, nic nie wiem, ale pilot wydaje się zdenerwowany' - odpowiedziałam jej - relacjonuje kobieta.

ABC News zauważa, że z uwagi na przypadające w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych święto państwowe ruch na lotnisku Chicago O'Hare był wzmożony. Utrudnienia nie trwały jednak długo - zaznacza portal.

ZOBACZ TEŻ: Przy lądowaniu pękły opony, samolot szorował podwoziem po pasie. Konieczna była ewakuacja pasażerów

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: ABC News, WGN-TV, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock