Wznowiono poszukiwania aktora Juliana Sandsa. Służby pokazały nowe nagrania

Źródło:
CNN, San Bernardino County Sheriff’s Department, tvn24.pl

Nadal trwają poszukiwania aktora Juliana Sandsa, który w styczniu zaginął w górach w Kalifornii. Służby przeczesują okolice szlaku, którym wędrował, ale nadal nie natrafiły na żaden ślad po 65-latku.

W sobotę wznowiono poszukiwania brytyjskiego aktora Juliana Sandsa, który 13 stycznia zaginął podczas wędrówki w górach San Gabriel niedaleko Los Angeles w Kalifornii, poinformował w komunikacie prasowym w poniedziałek Departament Szeryfa Hrabstwa San Bernardino. Jak wskazano, nadal nie udało się namierzyć jego lokalizacji.

W niedzielę służby przeczesywały obszar Mount Baldy, niedaleko miejsca zaginięcia 65-letniego aktora. W poszukiwaniach wzięło udział ponad 80 osób, w tym ochotnicy, których wysiłki wspierane były przez dwa helikoptery i drony. "Pomimo ostatnich cieplejszych dni niektóre części góry pozostają niedostępne z powodu ekstremalnych alpejskich warunków" - wskazano w komunikacie. "Znaczną część obszaru zajmują strome tereny i wąwozy, gdzie nadal jest ponad 3-metrowa warstwa lodu i śniegu" - poinformowano.

ZOBACZ TEŻ: Brat Juliana Sandsa traci nadzieję: w głębi serca wiem, że odszedł

Zaginięcie Juliana Sandsa

Po styczniowym zaginięciu aktora służby wyruszały na jego poszukiwania już osiem razy, zarówno drogą lądową, jak i powietrzną, co przełożyło się na ponad 500 godzin operacji. Oprócz tego w tym samym regionie przeprowadzono osiem innych, niepowiązanych z Sandsem poszukiwań. Nadal jednak nie natrafiono na żaden ślad po nim. Biuro szeryfa podkreśla, że sprawa zaginięcia aktora pozostaje otwarta i poszukiwania będą kontynuowane, choć w ograniczonym zakresie. Wideo z poszukiwań w ostatni weekend pojawiło się na twitterowym profilu służb.

Ostatnie zarejestrowane położenie telefonu Sandsa z 15 stycznia, wskazuje, że wówczas wciąż był na szlaku. Sprawdzanie tego miejsca nie zakończyło się jednak powodzeniem. Kolejne próby namierzenia lokalizacji aktora już nie powiodły się, co mogło wynikać z braku dostępności usług komórkowych i rozładowania się telefonu, jak wówczas informowano.

Julian Sands zyskał popularność dzięki roli w "Pokoju z widokiem". W kolejnych latach zagrał w filmach takich jak "Arachnofobia", "Pola śmierci", "Dziewczyna z tatuażem" czy "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Wystąpił też gościnnie w popularnym serialu telewizyjnym "Tajemnice Smallville". Sands jest ojcem trójki dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Rodzina Juliana Sandsa o "heroicznych" poszukiwaniach aktora. W specjalnym oświadczeniu dziękuje służbom

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: CNN, San Bernardino County Sheriff’s Department, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images