Policja: nauczycielka miała narkotyki ukryte w gumce do włosów. Znaleźli je uczniowie na szkolnej imprezie

Źródło:
Fox News, Newsweek
Evansville w stanie Indiana, USA
Evansville w stanie Indiana, USA
Google Earth
Evansville w stanie Indiana, USAGoogle Earth

35-letnia nauczycielka z Evansville w USA została zatrzymana po tym, jak uczniowie znaleźli narkotyki ukryte w szerokiej gumce do włosów, którą nosiła. Kobieta usłyszała dwa zarzuty - posiadania metamfetaminy oraz przyborów związanych z narkotykami.

Do zdarzenia doszło w Helfrich Park STEM Academy, szkole w Evansville w stanie Indiana. 12 września odbywała się tam impreza dla uczniów i ich rodziców. Brała w niej udział wraz ze swoją córką - uczennicą tej szkoły - nauczycielka placówki, 35-letnia Sarah Duncan. Pod koniec zabawy kobieta pozowała wraz z uczniami do zdjęcia w budce fotograficznej. Po wykonaniu fotografii odkryli oni, że kobieta ma ze sobą narkotyki.

Nauczycielka Sarah Duncanvanderburghsheriff.org

ZOBACZ TEŻ: Niemowlę trafiło do szpitala z ponad 50 ranami zadanymi przez szczury. Policja zatrzymała rodziców i ciotkę

Nauczycielka zatrzymana za posiadanie narkotyków

Z komunikatu policji wynika, że przed zrobieniem zdjęcia 35-latka rozpuściła włosy. Dwóch uczniów zeznało potem, że po wykonaniu fotografii znaleźli pozostawioną przez nauczycielkę na stole szeroką aksamitną gumkę do włosów typu scrunchie z zamkiem błyskawicznym. "Zauważyli, że była cięższa niż typowa gumka do włosów, odsunęli suwak i zobaczyli w środku szklaną fiolkę zawierającą białą substancję w proszku, którą uznali za narkotyki" - przekazano.

O odkryciu powiadomiono dyrekcję szkoły i policję. Woźni potwierdzili przybyłym na miejsce funkcjonariuszom, że Duncan "gorączkowo szukała jakiejś gumki do włosów" po zakończeniu imprezy. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili test narkotykowy, który wykazał obecność metamfetaminy w organizmie nauczycielki. Dwa dni później kobieta wraz z policją i zastępcą dyrektora szkoły udała się do pobliskiej kliniki na kolejny test narkotykowy. Z oświadczenia policji wynika, że miała próbować sfałszować jego wynik poprzez przyniesienie ze sobą próbki moczu niezawierającej narkotyków. Ona sama jednak zaprzecza. Jak mówiła policjantom, gumka do włosów, którą miała na sobie podczas imprezy szkolnej, była inna niż ta, w której znaleziono narkotyki.

Duncan została zatrzymana 20 września pod zarzutem posiadania narkotyków i akcesoriów narkotykowych i trafiła do aresztu w hrabstwie Vanderburgh. Wyszła z niego za kaucją w wysokości tysiąca dolarów. Wstępna rozprawa sądowa odbyła się we wtorek, a kolejną zaplanowano na 9 października. Kobieta została zwolniona z pracy w szkole.

ZOBACZ TEŻ: RPA. Niemal 90 dzieci w szpitalu po zatruciu muffinkami. Zarzuty usiłowania zabójstwa

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: Fox News, Newsweek

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock