RPA. Niemal 90 dzieci w szpitalu po zatruciu muffinkami. Zarzuty usiłowania zabójstwa

Autor:
asty/adso
Źródło:
BBC
Pretoria w RPA
Pretoria w RPA
Google Earth
Google EarthPretoria w RPA

Około 90 uczniów jednej ze szkół podstawowych pod Pretorią w Republice Południowej Afryki trafiło do szpitala po zjedzeniu babeczek, które zawierały konopie indyjskie – poinformowało w czwartek BBC.

Jak ustaliły władze, dzieci ze szkoły podstawowej Pulamadibogo, położonej na północny zachód od Pretorii, zakupiły muffinki od ulicznego sprzedawcy.

Dzieci po zjedzeniu babeczek zaczęły skarżyć się na nudności, bóle brzucha i zaczęły wymiotować. Departament edukacji podał później w oświadczeniu, że ponad 80 uczniów zostało zwolnionych do domu, a trzy dziewczynki musiały pozostać w szpitalu na dłużej.

Policja w RPAPlatforma X/SAPoliceService

W związku ze zdarzeniem zatrzymano dwie osoby, którym postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Jak poinformowała policja, podejrzani to mężczyźni w wieku 19 i 21 lat.

Zatrucie po zjedzeniu "kosmicznych ciasteczek"

Na początku roku Partia Sojuszu Demokratycznego wezwała do usprawnienia procesów weryfikacji sprzedawców ulicznych po tym, jak do szpitala trafiło ośmioro dzieci po zjedzeniu tak zwanych "kosmicznych ciasteczek".

Rzecznik partii Khume Ramulifho powiedział, że będzie wywierał presję na rząd prowincji, aby poprawił środki bezpieczeństwa w szkołach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Platforma X/SAPoliceService