Kurier miał porwać siedmiolatkę sprzed domu. Dziewczynka została zamordowana

Autor:
pb//az
Źródło:
CNN, ABC News, The Independent
Hrabstwo Wise w Teksasie
Hrabstwo Wise w Teksasie
wideo 2/4
Hrabstwo Wise w Teksasie

31-letni kurier został oskarżony o zamordowanie siedmioletniej Atheny Strand, a wcześniej o porwanie jej sprzed domu w Teksasie. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło, gdy mężczyzna dostarczał przesyłkę ojcu dziewczynki. Nie wiadomo dotąd, jaki był motyw jego działań.

Według policji 31-letni Tanner Lynn Horner, kurier firmy FedEx, porwał i zamordował siedmioletnią Athenę Strand. Dziewczynka miała zostać uprowadzona z domu, w którym mieszkała ze swoim ojcem. Jej ciało odnaleziono kilkanaście kilometrów od posesji w hrabstwie Wise w Teksasie po dwóch dniach poszukiwań. 

Athena StrandFacebook

Kurier z zarzutami

Zaginięcie dziecka zgłosiła w środę 30 listopada jego macocha po tym, gdy zorientowała się, że dziewczynki nie ma w pokoju, a godzinne poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Wcześniej w domu miało dojść do małej kłótni, co jednak nie wzbudziło podejrzeń funkcjonariuszy. Policja początkowo przypuszczała, że Athena sama wyszła z domu i się oddaliła. W poszukiwania dziewczynki zaangażowało się kilkuset wolontariuszy.

Według organów ścigania Horner miał porwać siedmiolatkę w momencie, gdy przywiózł przesyłkę do domu jej ojca. Prawdopodobnie Athena zmarła w ciągu godziny od zaginięcia. Służby wyjaśniają teraz dokładną przyczynę jej zgonu.

31-letni kurier został aresztowany w piątek 2 grudnia. Usłyszał już zarzut morderstwa i porwania. Media informują, że przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obecnie przebywa w więzieniu w hrabstwie Wise w Teksasie, a wysokość kaucji ustalono na 1,5 miliona dolarów. Policja nie informuje, jaki był motyw działania mężczyzny, ale wiadomo, że nie znał on ani Atheny, ani jej rodziny. Nie podano na razie też, czy sprawca ma kryminalną przeszłość.

Moje dziecko zostało mi odebrane

Pogrążona w rozpaczy matka dziewczynki napisała na Facebooku: "Moja księżniczka została mi odebrana przez chorego, okrutnego potwora bez absolutnie żadnego powodu. Athena to niewinna, piękna, dobra, inteligentna i najjaśniejsza, najszczęśliwsza dusza, jaką tylko można spotkać. Nie chcę, żeby była zapamiętana jako zamordowana i porzucona przez potwora. Chcę, żeby każdy wiedział, że to moje dziecko i że zostało mi ono odebrane. Chcę, żeby każdy znał jej twarz, głos i wiedział, jaka to wspaniała osoba".

Oświadczenie w sprawie opublikowała też firma, w której pracował oskarżony. "Słowa nie opiszą naszego szoku i smutku (...). Przede wszystkim myślimy o rodzinie (dziewczynki) i współpracujemy z organami ścigania" - napisali przedstawiciele firmy FedEx. 

Mieszkańcy Teksasu ubiorą się dla Atheny na różowo

Sędzia J.D. Clark z hrabstwa Wise zaapelował do mieszkańców Teksasu o to, aby uczcili pamięć dziewczynki. Dziś mają ubrać się na różowo, był to bowiem ulubiony kolor Atheny. Przy gmachu lokalnego sądu wieczorem odbędzie się zgromadzenie, aby oddać hołd zmarłej.

ZOBACZ TEŻ: 16-latek oskarżony o morderstwo. W internecie prosił o pomoc w pozbyciu się ciała ofiary

Autor:pb//az

Źródło: CNN, ABC News, The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Facebook

Pozostałe wiadomości