W Białym Domu zamieszkała kotka Willow. "Dobrze się zadomowiła"

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
Reuters
Willow to nowa lokatorka Białego Domu
Willow to nowa lokatorka Białego Domu
Twitter/@FLOTUS
Twitter/@FLOTUSWillow to nowa lokatorka Białego Domu

Jill Biden, amerykańska pierwsza dama, zaprezentowała w mediach społecznościowych nową lokatorkę Białego Domu. To Willow, dwuletnia kotka w szaro-białe paski. - Dobrze zadomowiła się w Białym Domu ze swoimi ulubionymi zabawkami, smakołykami i mnóstwem miejsca do wąchania i odkrywania - powiedział Michael LaRosa, rzecznik żony prezydenta USA.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jill Biden zamieściła na Twitterze zdjęcia Willow, dwuletniej kotki w szaro-białe paski. Pierwsza dama nazwała tak kotkę na cześć jej rodzinnego miasta Willow Grove w Pensylwanii - przekazał rzecznik prasowy Jill Biden, Michael LaRosa.

Rzecznik Jill Biden: kotka dobrze zadomowiła się w Białym Domu

- Willow, kotka z farmy z Pensylwanii, zrobiła spore wrażenie na doktor Biden (pierwsza dama była wykładowczynią na uczelni - red.) w 2020 roku, kiedy wskoczyła na scenę i przerwała jej wystąpienie – powiedział LaRosa. - Widząc ich bezpośrednią więź, właściciel farmy wiedział, że Willow należy do doktor Biden - dodał, cytowany przez Agencję Reutera.

- Zielonooka, pręgowana kotka o krótkich włosach dobrze zadomowiła się w Białym Domu ze swoimi ulubionymi zabawkami, smakołykami i mnóstwem miejsca do wąchania i odkrywania - powiedział LaRosa.

W grudniu Prezydent Joe Biden poinformował, że w Biały Dom zamieszkał Commander (Dowódca), szczeniak owczarka niemieckiego. Na swoim Twitterze opublikował wtedy zdjęcie i krótkie nagranie, na którym widać, jak rzuca piłkę czworonogowi i wprowadza go na smyczy do Białego Domu.

Autor:mjz//rzw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@FLOTUS

Pozostałe wiadomości

Trwa identyfikacja ofiar tragicznego wypadku autobusu w Wenecji, na ten moment znana jest tożsamość tylko 7 z 21 zmarłych. 18 osób jest rannych, 8 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Włoskie media opisują relacje świadków zdarzenia. "Słyszeliśmy krzyki, ludzie uwięzieni między kawałkami blachy wołali o pomoc" - opowiadają dziennikarzowi "Corriere della Sera" dwaj mężczyźni, migranci, którzy spontanicznie dołączyli do akcji ratunkowej. W sieci pojawiło się nagranie z momentu, w którym pojazd spada z wiaduktu na ziemię.

"Płakała, kiedy ją wyciągałem. Prosiła: pomóż mojej córce"

"Płakała, kiedy ją wyciągałem. Prosiła: pomóż mojej córce"

Autor:
ww/dap
Źródło:
tvn24.pl, Corriere della Sera, La Repubblica

Rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę trwa od 588 dni. Wywiad wojskowy w Kijowie poinformował, że jego jednostka specjalna wylądowała na terytorium zaanektowanego Krymu i zaatakowała wroga. Opublikowane przez służbę nagranie ukazuje funkcjonariuszy, płynących w kierunku wybrzeży półwyspu. Przedstawiciel wywiadu Andrij Jusow oznajmił, że "w wyniku walk zginęło wielu okupantów, jednak wśród ukraińskich obrońców również są straty". Wywiad nie sprecyzował, kiedy doszło do ataku. W tvn24.pl relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z i wokół Ukrainy.

Ukraiński wywiad: jednostka sił specjalnych wylądowała na Krymie. Opublikowano nagranie

Ukraiński wywiad: jednostka sił specjalnych wylądowała na Krymie. Opublikowano nagranie

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, PAP